Nejlepší dash cam pro auto v roce 2026: Nejlepší tipy pro každého řidiče

Elegantní černá kamera do auta namontovaná na čelním skle s rozsvícenou červenou kontrolkou nahrávání – ilustrace pro Nejlepší kamera do auta v roce 2026: Nejlepší výběry pro každého řidiče

Editoriálně nezávislé. Tato stránka může obsahovat affiliate odkazy a jasně označené placené pozice — viz naše oznámení o reklamě. Placené pozice nikdy nemění pořadí hodnocení níže. Jako Amazon Associate získáváme provize z kvalifikovaných nákupů. Ceny jsou orientační ($) a často se mění; odkazy na prodejce vedou na amazon.com (USA).

Vyhodnotili jsme nejlepší palubní kamery na základě rozlišení, úhlu záběru, dosahu viditelnosti v noci a specifických funkcí asistenta řidiče, abychom určili nejlepší palubní kameru pro majitele automobilů v roce 2026. Tato příručka pokrývá pět různých modelů od kompaktních jednotek bez displeje až po systémy se třemi kanály, což vám pomůže vybrat si podle vašich specifických potřeb nahrávání a rozpočtu.

Jak jsme tyto produkty hodnotili

Rozlišení videa a snímková frekvenceÚhel záběru (FOV)Dosah viditelnosti v nociMožnosti úložiště a připojeníFunkce asistenta řidiče

Celá metodika hodnocení →

Přehled

#ProduktSkóreCenaNejvhodnější pro
1 Garmin X310 9.1 $399.99 Řidiči preferující vysokou kvalitu obrazu a kompaktní rozměry, kteří mohou vypnout rušivé upozornění
2 Vantrue N4 Pro S 4K 3 Channel 8.8 $379.99 Uživatelé potřebující komplexní pokrytí 360 stupňů s monitorováním interiéru a zadní části
3 Rove R2-4K Dual Pro 8.5 $209.49 Kupující s omezeným rozpočtem hledající rozlišení 4K a špičkový noční výkon
4 Nextbase Piqo 2K 8.2 Méně než $150 Řidiči hledající diskrétní, kompaktní kameru se základními bezpečnostními funkcemi
5 Cobra SC220C 7.9 — Řidiči Uber/Lyft vyžadující dokumentaci interiéru
1
G

Garmin X310

$399.99 9.1
Výhody
  • Rozlišení 4K při 30 fps se zorným úhlem 140 stupňů
  • Vestavěný Clarity Polarizer snižuje odlesky
  • Obsahuje upozornění na čelní kolizi a vybočení ze směru jízdy
  • Kompaktní design s 2,41palcovým dotykovým displejem
Nevýhody
  • Upozornění asistenta řidiče jsou velmi citlivá a rušivá (hodnocení BS: 2/10)
  • Bez LTE připojení na rozdíl od modelu Garmin Live
  • Dosah viditelnosti v noci omezen na 25 ft

Vhodné pro: Řidiče upřednostňující vysokou kvalitu obrazu a kompaktní velikost, kteří mohou vypnout rušivé upozornění

Je to váš produkt? Získejte ověřený záznam · bezpečný odznak hodnocení

2
V

Vantrue N4 Pro S 4K 3 Channel

$379.99 8.8
Výhody
  • Tři senzory STARVIS 2 pro nahrávání zepředu, z interiéru a zezadu
  • Současné nahrávání 4K (přední) + 1080p (interiér) + 2,5K (zadní)
  • Zadní kamera s hodnocením IP67 odolná vůči ponoření do vody
  • Přepínatelný dvoupásmový režim běží o 30 % chladněji
Nevýhody
  • Vyšší cena ve srovnání s jednotkami s jedním kanálem
  • Komplexní nastavení kvůli konfiguraci se třemi kamerami
  • Vyžaduje integraci Wi-Fi a GPS pro plný rozsah funkcí

Nejvhodnější pro: Uživatele potřebující komplexní pokrytí 360 stupňů s monitorováním interiéru a zadní části

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

3
R

Rove R2-4K Dual Pro

$209.49 8.5
Výhody
  • Senzor Sony STARVIS 2 poskytuje lepší výkon za slabého osvětlení
  • Rozlišení 4K při 30 fps se zorným polem 150 stupňů
  • Přísavkový držák umožňuje snadné přemístění mezi auty
  • Významná sleva z cenovky 349,99 USD
Nevýhody
  • Náročná uživatelská rozhraní pro navigaci
  • Hlučné při spuštění (hodnocení BS: 5/10)
  • Dosah viditelnosti v noci je 30 stop

Vhodné pro: Kupující s omezeným rozpočtem hledající rozlišení 4K a špičkový noční výkon

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

4
N

Nextbase Piqo 2K

Méně než $150 8.2
Výhody
  • Kompaktní design (výška cca 4 palce) bez displeje
  • Funkce Sentry zahrnují detekci nárazu při zaparkovaném vozidle
  • Nízké hodnocení rušivosti (hodnocení BS: 7/10)
  • Úhel záběru 145 stupňů při rozlišení 2K
Nevýhody
  • Slabší výkon v noci, registrační značky nejsou čitelné
  • Dosah viditelnosti za dne omezen na 35 ft
  • Sdílení polohy v nouzových situacích vyžaduje předplatné za $3.99/měsíc

Vhodné pro: Řidiče chtějící diskrétní, kompaktní kameru se základními bezpečnostními funkcemi

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

5
C

Cobra SC220C

7.9
Výhody
  • Vestavěná kamera do kabiny pro dokumentaci interiéru
  • Rozlišení 1440p pro přední kameru při 30 fps
  • Úhel záběru 140 stupňů
  • Ideální pro soulad s požadavky řidičů sdílených jízd
Nevýhody
  • Počáteční nastavení je časově náročné
  • Aplikace se špatně používá
  • Slabší výkon v noci, registrační značky nejsou čitelné
  • Dosah viditelnosti za dne omezen na 40 ft

Nejvhodnější pro: Řidiče Uber/Lyft vyžadující dokumentaci interiéru

Je to váš produkt? Získejte ověřený záznam · bezpečný odznak hodnocení

Jak vybrat

1
Dosah viditelnosti v noci

Preferujte kamery se senzory Sony STARVIS 2, jako je Rove R2-4K nebo Vantrue N4 Pro, pokud často jezdíte v noci, protože standardní senzory mohou selhat při zachycení SPZ na vzdálenost větší než 25–30 stop.

2
Náklady na předplatné

Zkontrolujte opakující se poplatky; Nextbase Piqo 2K vyžaduje předplatné 3,99 USD měsíčně pro sdílení polohy v nouzových situacích, zatímco modely Garmin a Rove spoléhají na included MicroSD úložiště bez povinných měsíčních plánů.

3
Úhel záběru

Širší zorné pole (140–150 stupňů) zachytí více okolního provozu; Rove R2-4K nabízí 150 stupňů, zatímco Garmin X310 poskytuje 140 stupňů, což zajišťuje širší pokrytí sousedních pruhů.

4
Potřeby monitorování interiéru

Pokud jste řidič ve službě ride-share, zvolte Cobra SC220C díky vestavěné kameře kabiny, nebo Vantrue N4 Pro díky dedikovanému IR senzoru STARVIS 2 pro interiér, protože standardní kamery pouze pro přední část tuto funkci nemají.

Náš verdikt

Garmin X310 je nejlepší celkovou palubní kamerou pro majitele automobilů v roce 2026 díky rozlišení 4K, vestavěnému polarizačnímu filtru a kompaktnímu designu, navzdory citlivým upozorněním. Pro ty, kteří potřebují komplexní pokrytí, nabízí Vantrue N4 Pro S nejvíce všestranné trojpásmové nahrávání.

Vyměňujete starší zařízení? Můžete ho zdarma prodat na Bazeta, našem inzertním portálu.

Často kladené otázky

Vyžadují tyto palubní kamery měsíční předplatné?

Většina modelů to nedělá; Garmin X310, Rove R2-4K, Vantrue N4 Pro a Cobra SC220C používají součástí balení MicroSD karty. Pouze Nextbase Piqo 2K vyžaduje předplatné za 3,99 $ měsíčně pro sdílení polohy v nouzových situacích.

Která palubní kamera má nejlepší noční vidění?

Rove R2-4K a Vantrue N4 Pro disponují senzory Sony STARVIS 2, které poskytují lepší výkon za slabého osvětlení ve srovnání s nočním dosahem 25 stop u modelu Garmin X310.

Mohu přemístit palubní kameru mezi různými auty?

Ano, Rove R2-4K používá přisávací držák, který umožňuje snadné přemístění mezi vozidly, na rozdíl od pevných lepících držáků.

Jaké je maximální dostupné rozlišení?

Garmin X310, Rove R2-4K a Vantrue N4 Pro všechny nabízejí rozlišení 4K při 30 fps, zatímco Nextbase Piqo 2K nabízí rozlišení 2K.

Zdroje

  1. Nejlepší palubní kamery - MotorTrend
  2. Nejlepší palubní kamery pro auta přední zadní 2026
  3. Nejlepší palubní kamery 2026 - The Great Reviewer

Hodnocení uživatelů

Načítání recenzí…
Napsat recenzi