Nejlepší elektrokolo za peníze v roce 2026
Editoriálně nezávislé. Tato stránka může obsahovat affiliate odkazy a jasně označené placené pozice — viz naše oznámení o reklamě. Placené pozice nikdy nemění pořadí hodnocení níže. Jako Amazon Associate získáváme provize z kvalifikovaných nákupů. Ceny jsou orientační ($) a často se mění; odkazy na prodejce vedou na amazon.com (USA).
Vyhodnotili jsme pět elektrokol na základě poměru ceny k dojezdu, výkonu motoru vzhledem k ceně a praktické použitelnosti pro každodenní dojíždění. Toto hodnocení je určeno rozpočtově uvědomělým jezdcům hledajícím maximální výkon bez přirážek prémiových značek.
Jak jsme tyto produkty hodnotili
Přehled
| # | Produkt | Skóre | Cena | Nejvhodnější pro |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lectric XP4 | 9.4 | $999 | Dojíždějící potřebující přenositelnost a vysoký výkon bez placení prémiových cen |
| 2 | Lectric XP LITE 2.0 | 8.9 | $799 | Rozpočtoví kupující do 800 USD jezdící na rovinate až mírně kopcovitém terénu |
| 3 | Aventon Level 4 REC | 8.2 | $1,999 | Městští dojíždějící, kteří upřednostňují ochranu proti krádeži a pohodlí před přenositelností |
| 4 | Funhang EB-C2 | 7.8 | — | Jezdci hledající rovnováhu mezi výkonem a praktičností s pohodlím nízkého nástupu |
| 5 | Canyon Citylite :ON | 7.5 | — | Kupující upřednostňující kvalitu značky a městskou estetiku před poměrem cena/výkon |
Lectric XP4
$999 9.4- Nabízí variantu s motorem o výkonu 750 W za cenu 1 099 USD, což zajišťuje vysoký výkon za střední třídu ceny.
- Skládací konstrukce umožňuje uložit kolo do kufru auta, což řeší problémy s úložným prostorem
- Dosahuje maximální rychlosti 28 mph, což odpovídá dražším plnohodnotným kolům
- Nejprodávanější elektrokolo v Americe, což naznačuje vysokou spolehlivost na trhu
- Nejsou uvedeny žádné explicitní funkce integrace pro pokročilou chytrou konektivitu
- Vyšší cena základního modelu než u XP LITE
Vhodné pro: Dojíždějící, kteří potřebují přenositelnost a vysoký výkon bez prémiové ceny
Je toto váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení
Lectric XP LITE 2.0
$799 8.9- Jediný elektrický systém 48V v kategorii do 800 USD, nabízející vyšší napětí než konkurence
- Poskytuje až 45 mil dojezdu na standardní baterii
- Obsahuje hydraulické kotoučové brzdy pro lepší brzdnou sílu v této cenové kategorii
- Konstrukce třídy 2 s plynem umožňuje jízdu bez šlapání
- Není nejsilnější v jízdě do kopce kvůli omezení spojitě dostupného výkonu motoru na 300 W
- Blatníky nejsou součástí balení zdarma, což zvyšuje počáteční náklady
- Maximální rychlost je omezena na 20 mph, což je méně než u modelu XP4
Nejlepší pro: Kupující s rozpočtem do 800 USD jezdící na rovinatém až mírně kopcovitém terénu
Je toto váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečnostní odznak
Aventon Level 4 REC
$1,999 8.2- Obsahuje jednotku Aventon Control Unit (ACU) pro synchronizaci se smartphonem, digitální zámek a sledování polohy
- Součástí dodávky jsou integrované směrové blinkry, nosič, blatníky a světla
- Certifikováno podle bezpečnostních norem UL 2849
- Regenerativní brzdění prodlužuje výdrž baterie a zlepšuje bezpečnost
- Váží 70,3 lb, což ztěžuje nakládání na nosiče nebo nošení po schodech
- Nabíjecí port je hůře přístupný, což komplikuje každodenní nabíjení.
- Vyšší cena omezuje jeho atraktivitu z hlediska poměru ceny a výkonu ve srovnání s možnostmi do 1 000 USD
Nejlepší pro: Městští dojíždějící upřednostňující ochranu proti krádeži a pohodlí před přenositelností
Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení
Funhang EB-C2
7.8- Poskytuje špičkový výkon motoru 1 000 W, což nabízí vysoký výkon za nízkou cenu
- Certifikováno podle bezpečnostních norem UL 2849
- Nastavitelný rám typu step-thru pojme širokou škálu výšek jezdců a oblečení
- Obsahuje zadní nosič pro praktické využití při dojíždění.
- Tempomat může být nekonzistentní, což snižuje spolehlivost na rovnoměrných trasách
- Vysoký počet režimů může být pro jednoduché uživatele zbytečně složitý a přidává komplexnost
Vhodné pro: Jezdce hledající rovnováhu mezi výkonem a praktičností s pohodlím nízkého nástupu
Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení
Canyon Citylite :ON
7.5- Reputace značky pro vysoce kvalitní zpracování a výběr komponent
- Navrženo pro městské dojíždění s důrazem na styl a integraci
- Pravděpodobně vyšší cena než u konkurence zaměřené na nízkou cenu, jako je Lectric
- Ceník není veřejně dostupný – je nutné si vyžádat kalkulaci
Nejvhodnější pro: Kupující upřednostňující kvalitu značky a městskou estetiku před čistým poměrem ceny a funkcí
Je toto váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení
Jak vybrat
Pokud je váš rozpočet nižší než 800 USD, Lectric XP LITE 2.0 je jedinou možností se systémem 48V a hydraulickými kotoučovými brzdami. Za 999–1 099 USD nabízí Lectric XP4 výrazně vyšší výkon (750W) a rychlost (28 mph).
Pokud potřebujete nést kolo do bytu nebo uložit do kufru auta, zvolte Lectric XP4 nebo XP LITE 2.0. Aventon Level 4 REC váží 70,3 lbs a není přenositelný.
Pro strmé kopce zvolte místo Lectric XP LITE 2.0 (300W spojitý výkon) model Lectric XP4 (varianta 750W) nebo Funhang EB-C2 (špičkový výkon 1 000W) pro lepší točivý moment.
Pokud kolo parkujete na veřejnosti, Aventon Level 4 REC je jedinou volbou s digitálním zámkem a sledováním polohy v reálném čase prostřednictvím ACU, což ospravedlňuje jeho vyšší cenu.
Náš verdikt
Lectric XP4 je nejlepší elektrokolo za své peníze v roce 2026, nabízí výkon 750 W a rychlost 28 mph za cenu 1 099 USD. Pro přísné rozpočtové limity do 800 USD zůstává Lectric XP LITE 2.0 lídrem v poměru cena/výkon díky unikátní architektuře 48V.
Vyměňujete starší model? Můžete jej zdarma prodat na Bazeta, našem tržišti s inzeráty.
Často kladené otázky
Které elektrokolo má nejvyšší dojezd za nejnižší cenu?
Lectric XP LITE 2.0 nabízí dojezd až 45 mil za 799 $, nebo 80 mil za 999 $ s upgradem baterie s delším dojezdem.
Stojí Aventon Level 4 REC za vyšší cenu ve srovnání s Lectric XP4?
Pouze pokud potřebujete funkce proti krádeži. Aventon obsahuje digitální zámek a sledování polohy prostřednictvím ACU, které Lectric XP4 postrádá, ale Aventon je těžší (70,3 lb) a stojí 1 999 USD.
Lze složit Funhang EB-C2 tak, aby se vešel do auta?
Ne, Funhang EB-C2 má rám typu step-thru a nemá skládací konstrukci jako Lectric XP4 nebo XP LITE 2.0.
Které z těchto kol mají certifikaci UL 2849?
Aventon Level 4 REC a Funhang EB-C2 mají certifikaci UL 2849.