Nejlepší software pro úpravu fotografií v roce 2026: Nejlepší výběry pro zpracování RAW a AI

Objektiv fotoaparátu s plovoucími editačními posuvníky a baretním kolem — ilustrace pro Nejlepší software na úpravu fotografií v roce 2026: Nejlepší volby pro zpracování RAW a AI

Editoriálně nezávislé. Tato stránka může obsahovat affiliate odkazy a jasně označené placené umístění — viz naše oznámení o reklamě. Placená umístění nikdy nemění pořadí hodnocení níže. Ceny jsou orientační ($) a často se mění.

Hodnotili jsme šest předních aplikací pro úpravu fotografií na základě šířky podpory RAW, rychlosti zpracování AI, cenových modelů a spolehlivosti tetheringu. Toto hodnocení je určeno zejména fotografům, kteří v roce 2026 upřednostňují efektivní správu RAW workflow a přesné podání barev.

Jak jsme tyto produkty hodnotili

Počet podporovaných fotoaparátů pro RAWRychlost AI maskování a odstranění šumuFlexibilita cenového modelu (předplatné vs. trvalá licence)Spolehlivost tethered captureAlokace cloudového úložiště

Celá metodika hodnocení →

Přehled

#ProduktSkóreCenaNejvhodnější pro
1 Adobe Lightroom Classic 9.4 $9.99/měs. (fotografický plán) Fotografové potřebující širokou podporu RAW, hlubokou správu katalogů a dávkové úpravy
2 Capture One 9.1 $299 (trvalá licence) nebo $179/rok Studio a komerční fotografové upřednostňující přesnost barev a tethered shooting
3 DxO PhotoLab 8 8.8 $229 (Trvalá licence) Uživatelé upřednostňující redukci šumu a kvalitu RAW snímků
4 Luminar Neo 8.5 $149–$159 (Jednorázový nákup) Enthusiasté a fotografové hledající rychlé úpravy s podporou AI bez předplatného
5 ON1 Photo RAW 8.2 $49.99–$99 (Trvalá licence) Uživatelé hledající trvalý editor vše v jednom bez závazků předplatného
6 Affinity Photo 2 7.9 — Uživatelé hledající alternativu k Photoshopu s jednorázovým nákupem pro úpravu na úrovni pixelů
1
A

Adobe Lightroom Classic

$9.99/měs. (fotografický plán) 9.4
Výhody
  • Podporuje více než 1 100 fotoaparátů pro širokou kompatibilitu s RAW
  • Nástroje AI maskování (Select Subject, Sky) běží na čipech Apple Silicon/Nvidia GPU za méně než sekundu
  • Dávkový export 200 RAW souborů do JPEG trvá přibližně 8–10 minut na středně výkonných stolních počítačích
  • Obsahuje GPU akcelerované úpravy přidané na konci roku 2025
Nevýhody
  • Model pouze s předplatným bez možnosti trvalé licence
  • Základní plán má cloudové úložiště omezené na 20 GB
  • Velikost katalogu může časem narůstat, což vyžaduje údržbu

Vhodné pro: Fotografy potřebující širokou podporu RAW, hloubkovou správu katalogů a dávkové úpravy

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

2
C

Capture One

$299 (trvalá licence) nebo $179/rok 9.1
Výhody
  • Vytváří vlastní ICC profily pro každý podporovaný tělo fotoaparátu
  • Poskytuje lepší vykreslení tónů pleti s menší potřebou ručních úprav
  • Nabízí rychlejší a spolehlivější tethered capture než konkurence
  • Podporuje více než 600 fotoaparátů
Nevýhody
  • Vyšší vstupní náklady ve srovnání s konkurenty s předplatným
  • Specifické zaměření na tethering a barvy nemusí být pro běžné uživatele nezbytné

Vhodné pro: Studiové a komerční fotografy upřednostňující přesnost barev a tethered shooting

Je toto váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

3
D

DxO PhotoLab 8

$229 (Trvalá licence) 8.8
Výhody
  • Obsahuje technologii DeepPRIME XD2 pro redukci šumu při vysokých ISO hodnotách
  • Podporuje více než 500 fotoaparátů s pokročilými korekcemi objektivů
  • Model jednorázového nákupu se vyhýbá opakujícím se poplatkům za předplatné
Nevýhody
  • Primárně zaměřeno na zpracování RAW spíše než na složité vrstvené kompozice
  • Omezeno na platformy Windows a Mac bez nativní integrace mobilní aplikace

Vhodné pro: Uživatele upřednostňující redukci šumu a kvalitu RAW snímků

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

4
L

Luminar Neo

$149–$159 (Jednorázový nákup) 8.5
Výhody
  • Obsahuje jednoduškové AI nástroje pro náhradu oblohy, Relighting a Light Depth
  • Nabízí nástroje Restoration pro kolorizaci černobílých snímků a odstraňování škrábanců
  • Podporuje více než 450 fotoaparátů a zahrnuje funkci Smart Search
Nevýhody
  • Může postrádat hloubku manuálního ovládání Photoshopu při složitém kompositování
  • Cenové rozpětí se pohybuje mezi $129 a $199 v závislosti na balíčku

Vhodné pro: Nadšence a fotografy hledající rychlé AI-assisted editing bez poplatků za předplatné

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

5
O

ON1 Photo RAW

$49.99–$99 (Trvalá licence) 8.2
Výhody
  • Spojuje procházení, úpravy, efekty a změnu velikosti v jedné aplikaci
  • Podporuje více než 800 fotoaparátů pro rozsáhlou kompatibilitu
  • Obsahuje nástroje DeNoise a Sharpening poháněné AI
Nevýhody
  • Rozhraní může být méně propracované než u vyhrazených prémiových konkurentů
  • Pozicováno primárně jako řešení s dobrým poměrem ceny a výkonu, nikoliv jako prémiový profesionální nástroj

Nejvhodnější pro: Uživatele hledající trvalý editor vše v jednom bez závazků předplatného

Je toto váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

6
A

Affinity Photo 2

7.9
Výhody
  • Poskytuje robustní vrstevnaté úpravy a možnosti kompozice
  • Pracuje na modelu jednorázového nákupu bez opakujících se poplatků
  • Funguje jako přímá alternativa k Photoshopu pro úpravu na úrovni pixelů
Nevýhody
  • Má menší ekosystém zásuvných modulů ve srovnání s produkty Adobe
  • Omezeno na platformy Windows a Mac

Vhodné pro: Uživatele hledající alternativu k Photoshopu s jednorázovým nákupem pro úpravu na úrovni pixelů

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

Jak vybrat

1
Šířka podpory fotoaparátů

Pokud pracujete s různorodým vybavením, zvolte Adobe Lightroom Classic pro podporu více než 1 100 fotoaparátů nebo ON1 Photo RAW pro pokrytí více než 800 fotoaparátů.

2
Rychlost AI zpracování

Pro rychlé maskování na moderním hardwaru zvolte Adobe Lightroom Classic, který spouští AI nástroje pro maskování za méně než sekundu na čipech Apple Silicon nebo GPU Nvidia.

3
Preferovaný model cenotvorby

Vyhněte se předplatnému tím, že si místo měsíčních poplatků Adobe zvolíte DxO PhotoLab 8 ($229 trvalá licence) nebo Luminar Neo ($149–$159 trvalá licence).

4
Spolehlivost tetheringu

Studioví fotografové by měli upřednostnit Capture One, který nabízí rychlejší a spolehlivější tethered capture než konkurence.

Náš verdikt

Adobe Lightroom Classic je nejlepší volbou díky bezkonkurenční podpoře RAW (více než 1 100 fotoaparátů) a rychlému AI maskování, zatímco Capture One zůstává nadřazený pro studiové tethering a přesnost barev.

Často kladené otázky

Který software má největší podporu fotoaparátů?

Adobe Lightroom Classic podporuje více než 1 100 fotoaparátů, následovaný ON1 Photo RAW s podporou více než 800 fotoaparátů.

Existuje dobrá možnost trvalé licence?

Ano, DxO PhotoLab 8 nabízí trvalou licenci za $229 a Luminar Neo je dostupný pro jednorázový nákup mezi $149 a $159.

Jak rychlé je AI maskování v Lightroomu?

Nástroje AI maskování v Adobe Lightroom Classic běží za méně než sekundu při použití čipů Apple Silicon nebo Nvidia GPU.

Který nástroj je nejlepší pro tethered shooting?

Capture One je doporučován pro studiovou práci díky rychlejšímu a spolehlivějšímu tethered capture ve srovnání s konkurencí.

Zdroje

  1. Nejlepší software pro úpravu fotografií v roce 2026
  2. Nejlepší software pro úpravu fotografií
  3. Průvodce nejlepším softwarem pro úpravu fotografií
  4. Hlavní nástroje pro úpravu fotografií
  5. Recenze softwaru Digital NPQ Photo
  6. Nejlepší software pro úpravu fotografií od PCMag

Hodnocení uživatelů

Načítání recenzí…
Napsat recenzi