Nejlepší robotický vysavač a mop v roce 2026: Porovnání nejlépe hodnocených modelů

Kulatý bílý robotický vysavač vedle složeného mikrovláknového hadříku a malé konvice na vodu — ilustrace pro Nejlepší robotický vysavač a mop v roce 2026: Srovnání nejlépe hodnocených modelů

Editoriálně nezávislé. Tato stránka může obsahovat affiliate odkazy a jasně označené placené pozice — viz naše oznámení o reklamě. Placené pozice nikdy nemění pořadí hodnocení níže. Jako Amazon Associate získáváme provize z kvalifikovaných nákupů. Ceny jsou orientační ($) a často se mění; odkazy na prodejce vedou na amazon.com (USA).

Vyhodnotili jsme šest předních kombinací robotických vysavačů a mopů na základě sacího výkonu, přesnosti navigace, nákladů na údržbu a kompatibility s chytrými domácnostmi. Toto hodnocení je určeno pro majitele domů hledající konkrétní výkonnostní metriky, od vysokého sacího výkonu v Pa pro hloubkové čištění po nízkou údržbovou náročnost samočistících dokovacích stanic.

Jak jsme tyto produkty hodnotili

Sací výkon (Pa)Roční náklady na údržbuNavigační technologiePodpora chytré domácnostiSchopnost překonávání prahůPoměr ceny a výkonu

Celá metodika hodnocení →

Přehled

#ProduktSkóreCenaNejvhodnější pro
1 Roborock Saros 10R 9.4 $1,599.99 Uživatelé hledající sofistikovanou navigaci a podrobné ovládání v aplikaci, kteří upřednostňují status hodnotného vlajkového modelu.
2 Roborock Saros 20 9.2 $1,406 Domy s výraznými prahy a kombinovanými podlahami vyžadujícími hloubkové čištění.
3 Narwal Flow 8.9 $1,499.99 Uživatelé, kteří upřednostňují výkon mopování a minimalizaci ročních nákladů na údržbu.
4 Yeedi M14 Plus 8.5 $339–$389 Cenově orientované kupující hledající vysoký poměr ceny a výkonu ve srovnání s vlajkovými loděmi.
5 Dreame X60 Max Ultra Complete 8.3 $1,699.99 Domácnosti s náročnými rohy a hranami vyžadující maximální sací výkon.
6 Shark PowerDetect NeverTouch Pro 7.8 $399.99 Kupující ve střední třídě hledající účinné mokré/suché čištění s minimální frekvencí údržby.
1
R

Roborock Saros 10R

$1,599.99 9.4
Výhody
  • Navigace StarSight LiDAR poskytuje vyšší přesnost mapování.
  • Sací výkon 22,000 Pa efektivně zvládá hloubkové čištění koberců.
  • Horké praní a sušení vzduchem v dokovací stanici zabraňuje plísním a zápachu
  • Podporuje Matter, HomeKit, Alexa a Google Assistant
Nevýhody
  • Vyšší počáteční cena $1,599.99 ve srovnání se střední třídou konkurence.
  • Odhadované roční náklady na údržbu ve výši $24/year zvyšují celkové náklady na vlastnictví.

Nejvhodnější pro: Uživatele hledající sofistikovanou navigaci a detailní ovládání přes aplikaci, kteří upřednostňují status hodnotného vlajkového lodi.

Je to váš produkt? Získejte ověřený záznam · bezpečný odznak hodnocení

2
R

Roborock Saros 20

$1,406 9.2
Výhody
  • Technologie AdaptiLift umožňuje překonávat prahy do výšky 85 mm
  • Automatické opakované mopování zajišťuje důkladné vyčištění špinavých podlah
  • Dvojité rotující mopovací podložky poskytují lepší účinek šorování
  • Samočistící dokovací stanice vysypává suché nečistoty do většího sáčku
Nevýhody
  • Zvuková odezva z robota a dokovací stanice je popsána jako hlasitá
  • Prémiová cena $1,406 překračuje alternativy zaměřené na rozpočet.

Vhodné pro: Domácnosti s významnými prahy a kombinovanými podlahami vyžadujícími hloubkové čištění.

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

3
N

Narwal Flow

$1,499.99 8.9
Výhody
  • Systém FlowWash pro kontinuální samočištění využívá 16 trysek pro hygienu.
  • Náklady na údržbu $0/rok snižují dlouhodobé náklady na vlastnictví
  • Kapacita samočinného vysypávání 120 dní minimalizuje potřebu manuálního zásahu.
  • Jednorázový sběr účinně odstraňuje zaschlé skvrny od kávy a vína
Nevýhody
  • Vyspělost aplikace Narwal je nižší ve srovnání s rozhraním Roborock
  • Sací výkon 22 000 Pa je nižší než u modelu Dreame X60 Max

Vhodné pro: Uživatele, kteří upřednostňují výkon mopování a minimalizaci ročních nákladů na údržbu.

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

4
Y

Yeedi M14 Plus

$339–$389 8.5
Výhody
  • Nejvyšší skóre SHE Total Cleaning Value Score 1.88 v nabídce.
  • Podává výkon v rozmezí 5–8 % vlajkových modelů na tvrdých podlahách
  • Sací výkon 18 000 Pa je dostatečný pro běžné denní čištění
  • Nejnižší vstupní cena mezi vysoce výkonnými kombinovanými jednotkami
Nevýhody
  • Nižší sací výkon (18,000 Pa) ve srovnání s prémiovými modely.
  • Odhadované roční náklady na údržbu 18 $/rok

Vhodné pro: Cenově orientované kupující hledající vysoký poměr ceny a výkonu ve srovnání s vlajkovými loděmi.

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

5
D

Dreame X60 Max Ultra Complete

$1,699.99 8.3
Výhody
  • Prodloužené hrany mopu efektivně dosahují do rohů a k spojům stěn
  • Nejvyšší sací výkon ve skupině s hodnotou 35 000 Pa
  • Účinné šrubování zaschlých skvrn na jeden průtah.
  • Silný výkon v náročných rozích a podél hran
Nevýhody
  • Nejvyšší cena ve srovnávané skupině za $1,699.99
  • Roční náklady na údržbu odhadované na $36/year jsou nejvyšší uvedené.

Vhodné pro: Domácnosti s náročnými rohy a hranami vyžadující maximální sací výkon.

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

6
S

Shark PowerDetect NeverTouch Pro

$399.99 7.8
Výhody
  • LiDAR navigace zajišťuje systematické pokrytí.
  • Samočistící dokovací stanice pere a suší mop vzduchem
  • Nádoba na prach o objemu 0,33 qt pojme až 60 dní nečistot
  • Jeden opakovaně použitelný mop zjednodušuje správu spotřebního materiálu
Nevýhody
  • Cena $999.99 je výrazně vyšší než cena v akci.
  • Omezená podpora chytrých domácností ve srovnání s modely Roborock

Vhodné pro: Kupující ve střední cenové kategorii hledající účinné mokré/suché čištění s minimální frekvencí údržby.

Je to váš produkt? Získejte ověřený záznam · bezpečný odznak hodnocení

Jak vybrat

1
Potřeby sacího výkonu

Zvolte Dreame X60 Max Ultra Complete, pokud potřebujete maximální sací výkon 35 000 Pa; jinak Roborock Saros 10R nabízí vyvážený výkon při 22 000 Pa.

2
Výška prahu

Pokud má váš domov prahy vyšší než standardní, zvolte Roborock Saros 20, který podporuje technologii AdaptiLift pro překonávání výšek až do 85 mm.

3
Rozpočet na údržbu

Pro nulové roční náklady na údržbu zvolte Narwal Flow; pro nejnižší počáteční cenu zvolte Yeedi M14 Plus od cca $339.

4
Ekosystém chytré domácnosti

Modely Roborock podporují Matter a HomeKit spolu s Alexa a Google Assistant, zatímco Narwal a Yeedi primárně podporují Alexa a Google Assistant.

Náš verdikt

Roborock Saros 10R je nejlepší volbou celkově díky vyváženosti navigace StarSight, sušení horkým vzduchem a podpory Matter, zatímco Yeedi M14 Plus nabízí nejvyšší hodnotu za peníze pro kupující s omezeným rozpočtem.

Vyměňujete starší model? Na našem tržišti inzerátů Bazeta ho můžete prodat zdarma na Bazeta.

Často kladené otázky

Který robotický vysavač má nejvyšší sací výkon?

Dreame X60 Max Ultra Complete má nejvyšší sací výkon 35 000 Pa, oproti 22 000 Pa u Roborock Saros 10R a Narwal Flow.

Který model má nejnižší náklady na údržbu?

Narwal Flow má náklady na údržbu $0/year, zatímco Roborock Saros 10R stojí přibližně $24/year a Dreame X60 Max $36/year.

Který robot si nejlépe poradí s vysokými prahy?

Roborock Saros 20 disponuje technologií AdaptiLift, která umožňuje překonávat prahy do výšky 85 mm, čímž předčí možnosti standardních modelů.

Který model nabízí nejlepší poměr ceny a výkonu?

Yeedi M14 Plus má nejvyšší skóre SHE Total Cleaning Value Score 1.88 a dosahuje výkonu v rozmezí 5–8 % vlajkových modelů na tvrdých podlahách.

Zdroje

  1. Nejlepší mopy pro rok 2026
  2. Nejlepší robotické vysavače a mopy 2026
  3. Nejlepší kombinace robotického vysavače a mopu
  4. Nejlepší kombinace robotického vysavače a mopu
  5. Recenze nejlepších robotických mopů
  6. Nejlepší robotické vysavače pro rok 2026

Hodnocení uživatelů

Načítání recenzí…
Napsat recenzi