Nejlepší spacák pro chladné počasí v roce 2026: Hodnoceno podle poměru tepelného výkonu k hmotnosti a odolnosti

Přenosný spacák s mrazivým leskem a plovoucími sněhovými vločkami – ilustrace pro Nejlepší spacák pro chladné počasí v roce 2026: Hodnocení podle poměru tepelné izolace k hmotnosti a odolnosti

Editoriálně nezávislé. Tato stránka může obsahovat affiliate odkazy a jasně označené placené pozice — viz naše oznámení o reklamě. Placené pozice nikdy nemění pořadí hodnocení níže. Jako Amazon Associate získáváme provize z kvalifikovaných nákupů. Ceny jsou orientační ($) a často se mění; odkazy na prodejce vedou na amazon.com (USA).

Vyhodnotili jsme šest špičkových spacích pytlů pro chladné počasí na základě plnícího výkonu, teplotního hodnocení, velikosti po sbalení a kvality konstrukce. Toto hodnocení je určeno zejména pro náročné zimní táborníky, vysokočeské batůžkáře a uživatele hledající spolehlivou ochranu pod bodem mrazu.

Jak jsme tyto produkty hodnotili

Plnící výkon a účinnost izolacePřesnost teplotního hodnoceníRozměr po sbalení a hmotnostOdolnost svršku a voděodolnostKvalita zpracování (komorové stěny/kapuce)

Celá metodika hodnocení →

Přehled

#ProduktSkóreCenaNejvhodnější pro
1 Feathered Friends Snowbunting EX 0 9.8 — Extrémní chlad, kde je hmotnost stejně důležitá jako teplo, například při vysokohorských nebo arktických expedicích.
2 Western Mountaineering Kodiak MF 9.5 $700–$750 Nároční zimní táborníci a uživatelé preferující dlouhou životnost, kteří hledají špičku v poměru tepla k hmotnosti.
3 Sea to Summit Spark 0°F 9.2 $649 Ultralehcí turisté a drobnější uživatelé provozující náročné turistické túry v chladném počasí.
4 NEMO Disco 15 8.5 $329.95–$350 Boční spáče a neklidní spáče, kteří považují tradiční mumiové pytle za příliš těsné.
5 Kelty Cosmic 0 Down 7.8 $150–$220 Rozpočtově orientovaní táborníci a začátečníci v zimním kempování.
6 Coleman North Rim 0°F 6.5 $60 Sady do auta, pytle pro hosty a rozpočtově orientovaní zimní táborníci do výšky 6 ft 2 in.
1
F

Feathered Friends Snowbunting EX 0

9.8
Výhody
  • Husí peří s plnícím výkonem 900, nejvyšší běžně používaná kvalita
  • Hodnocení 0°F při hmotnosti pouze 2 lb 3 oz
  • Dostupná voděodolná vrchní tkanina Pertex Endurance
Nevýhody
  • Výroba na objednávku v Seattlu, USA, což vede k delším dodacím lhůtám
  • Ceník není veřejně dostupný – je nutné si vyžádat kalkulaci

Nejvhodnější pro: Extrémní chlad, kde je hmotnost stejně důležitá jako teplo, například při vysokohorských nebo arktických expedicích.

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

2
W

Western Mountaineering Kodiak MF

$700–$750 9.5
Výhody
  • Ručně plněné husí peří s plnícím výkonem 850+
  • Spojitý horizontální přepážkový systém umožňující posun peří pro lepší tepelnou izolaci
  • Celodélkový tepelný límec, plněný peřím límec a těsná kapuce
Nevýhody
  • Vyšší cena kolem 700–750 USD
  • Tradiční peří ztrácí objem při namočení
  • Úzký mumiový střih může působit omezující pro neklidné spáče nebo spáče na boku

Vhodné pro: Náročné zimní táborníky a uživatele hledající benchmark poměru tepla k hmotnosti.

Je toto váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečná známka hodnocení

3
S

Sea to Summit Spark 0°F

$649 9.2
Výhody
  • Husí peří s plnící silou 850+ s úpravou Ultra-Dry (certifikace RDS)
  • Kompaktní velikost po sbalení 9,9 litru (Regular)
  • Vnější materiál z nylonu 10 denierů s DWR úpravou bez PFAS
Nevýhody
  • Tradiční peří ztrácí objem při namočení, i přes technologii Ultra-Dry
  • Omezená DWR úprava výplně ve srovnání se syntetickými variantami

Vhodné pro: Ultralehké turisty a drobnější uživatele provozující náročné turistické túry v chladném počasí.

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

4
N

NEMO Disco 15

$329.95–$350 8.5
Výhody
  • Lžičkovitý tvar umožňující přirozené polohy při spánku
  • Zipsové ventilační otvory Thermo Gills pro regulaci tepla
  • Integrovaná kapsa na polštář a voděodolná nožní část
Nevýhody
  • Těžší než srovnatelné pytle s peřím – 3 lb 5 oz
  • Objemnější velikost po sbalení než mumiové pytle
  • Peří s plnivem 650 vyžaduje pro skutečné zimní použití kombinaci s podložkou s vysokou hodnotou R (5+)

Vhodné pro: Boční spáče a neklidné spáče, kteří považují tradiční mumiové pytle za příliš těsné.

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

5
K

Kelty Cosmic 0 Down

$150–$220 7.8
Výhody
  • Izolace DriDown s plnivem 550 odolávající vlhkosti
  • Plný límec proti průvanu a tunel proti průvanu
  • Prostorný mumiový střih pro pohodlí
Nevýhody
  • Těžký, váží 4 lb 10 oz
  • Velký rozměr po sbalení
  • Peří s plnivem 550 je méně stlačitelné než prémiové varianty

Vhodné pro: Rozpočtově orientovaní táborníci a začátečníci v zimním kempování.

Je toto váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

6
C

Coleman North Rim 0°F

$60 6.5
Výhody
  • Výplň Coletherm z dutého polyesteru
  • Tepelný límec Thermolock a nastavitelná kapuce
  • Pratelné v pračce pro snadnou údržbu
Nevýhody
  • Syntetická izolace je při stejné tepelné izolaci těžší než peří.
  • Pro uživatele vyšší než 6 ft 2 in může být těsný
  • Bez tréninku je obtížné spacák znovu složit do obalu

Vhodné pro: Sady do auta, spacáky pro hosty a uživatele s nízkým rozpočtem pro zimní kempování do výšky 6 ft 2 in.

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

Jak vybrat

1
Stupeň plnícího výkonu

Pro batohovou turistiku zvolte plnící sílu 850+ pro minimalizaci hmotnosti; plnící síla 550 je přijatelná pro camping v autě, ale přidává značný objem.

2
Styl spánku

Boční spáče by měly upřednostnit tvar lžíce u modelu NEMO Disco 15, protože tradiční mumiové střihy jako Kodiak MF mohou působit omezujícím dojmem.

3
Vlhkost

Pokud očekáváte vlhké podmínky, zvolte pytle s peřím ošetřeným technologií DriDown nebo Ultra-Dry, nebo syntetickou izolaci, například Coleman North Rim.

4
Limit rozměru po sbalení

Pro ultralehké batohy se ujistěte, že se pytel sbalí do objemu pod 10 litrů, jako například Sea to Summit Spark s objemem 9,9 litru.

Náš verdikt

Pro většinu náročných zimních batohových turistů nabízí Western Mountaineering Kodiak MF nejlepší rovnováhu mezi tepelnou izolací a odolností. Pro extrémní omezení hmotnosti je lepší volbou Feathered Friends Snowbunting EX 0.

Vyměňujete starší model? Můžete jej zdarma prodat na Bazeta, našem tržišti s inzeráty.

Často kladené otázky

Je peří lepší izolace než syntetika pro chladné počasí?

Peří nabízí lepší poměr tepelné izolace k hmotnosti; husí peří s plnivem 900 dosahuje hodnocení 0 °F při hmotnosti pod 2,5 lb, zatímco syntetické varianty, jako je Coleman North Rim, jsou při stejné izolaci výrazně těžší.

Jaký je nejlehčí spací pytel pro teplotu 0 °F?

Feathered Friends Snowbunting EX 0 váží 2 lb 3 oz a využívá husí peří s plnícím výkonem 900, což z něj činí nejlehčí volbu pro extrémní chlad.

Mohu v zimě použít spací pytel s nižší teplotní hodnotou?

Ne, hodnocení spacáku byste měli sladit s očekávanou minimální teplotou; například NEMO Disco 15 vyžaduje pro skutečný zimní výkon podložku s vysokou hodnotou R (5+).

Stojí drahé spací pytle za svou cenu?

Pro batůžkáře ano; Western Mountaineering Kodiak MF za ~$700 nabízí ručně plněné peří s plnícím výkonem 850+ a nepřetržité horizontální komory, které poskytují lepší poměr tepla k hmotnosti než levnější alternativy.

Zdroje

  1. Nejlepší spacák pro chladné počasí
  2. Nejlepší spací pytle pro chladné počasí 2026
  3. Nejlepší spací pytle pro chladné počasí
  4. Nejlepší spací pytle pro chladné počasí

Hodnocení uživatelů

Načítání recenzí…
Napsat recenzi