Nejlepší daňový software pro samostatně výdělečně činné v roce 2026

Vyleštěná zlatá mince položená na elegantním černém kufříku s rozsvíceným visacím zámkem – ilustrace pro Nejlepší daňový software pro samostatně výdělečně činné poplatníky v roce 2026

Editoriálně nezávislé. Tato stránka může obsahovat affiliate odkazy a jasně označené placené umístění — viz naše oznámení o reklamě. Placená umístění nikdy nemění pořadí hodnocení níže. Ceny jsou orientační ($) a často se mění.

Zhodnotili jsme pět hlavních platforem pro daňové přiznání pro samostatně výdělečně činné osoby analýzou cen za federální a státní přiznání, hloubky odpočtů v Příloze C a integrací profesionální podpory. Toto hodnocení je určeno zejména pro freelancery, pracovníky na volné noze a majitele malých podniků, kteří potřebují podat Přílohu C a spravovat složité odpočty v roce 2026.

Jak jsme tyto produkty hodnotili

Celková cena za federální a jednu státní daňovou přiznáníHloubka Přílohy C a průmyslově specifických průvodců odpočtyDostupnost živé podpory CPA nebo odborného předáníIntegrace s nástroji pro sledování ujetých kilometrů a import formulářů 1099Záruky na podporu při auditu a politiky srovnání cen

Celá metodika hodnocení →

Přehled

#ProduktSkóreCenaNejvhodnější pro
1 TurboTax Self-Employed / Premium 9.4 $188–$203 Freelanceři s komplexními odpočty, více formuláři 1099-NEC nebo příjmem přesahujícím $20,000
2 H&R Block Self-Employed 8.7 $154–$179 Daňoví poplatníci, kteří upřednostňují přístup k živým daňovým odborníkům nebo pomoci CPA
3 TaxAct Self-Employed 7.9 $109.90 Freelanceři s omezeným rozpočtem, kteří mají přehledné záznamy a jednoduché příjmy
4 FreeTaxUSA 7.2 $14.99 Pro daňové přiznavatele hledající úspornou variantu pro jednoduchá přiznání z podnikání
5 TurboTax Full Service 6.8 $300+ Osoby samostatně výdělečně činné, které chtějí, aby jim přiznání zcela zpracoval odborník
1
T

TurboTax Self-Employed / Premium

$188–$203 9.4
Výhody
  • Obsahuje rozhovory o odpočtech specifických pro dané odvětví pro spolujízdu, psaní na volné noze a fotografii
  • Obsahuje automatický import formulářů 1099 od více než 1,5 milionu společností
  • Poskytuje vestavěné sledování nájezdu kilometrů prostřednictvím integrace QuickBooks Self-Employed
  • Obsahuje záruku na podporu při auditu a kalkulačku odhadované daně pro čtvrtletní platby
Nevýhody
  • Nejdražší varianta s celkovými náklady v rozmezí $188 až $203 za jedno státní přiznání
  • Agresivní nabízení doplňkových funkcí během procesu podávání přiznání
  • Náročná aplikace v prohlížeči může být pomalá na starších počítačích

Nejvhodnější pro: Freelancery se složitými odpočty, více formuláři 1099-NEC nebo příjmem přesahujícím $20,000

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

2
H

H&R Block Self-Employed

$154–$179 8.7
Výhody
  • Nabízí možnost předat daňové přiznání skutečnému CPA uprostřed zpracování, a to od 195 USD+
  • Poskytuje neomezený přístup ke sdílení obrazovky s daňovými poradci
  • Zahrnuje osobní podporu v kanceláři na více než 10 000 místech po celé zemi
  • Nabízí cenovou záruku, která srovnává nižší ceny konkurence
Nevýhody
  • Postrádá vestavěný nástroj pro sledování ujetých kilometrů pro pracovníky na volné noze
  • Vyhledávání odpočtů je méně důkladné než u TurboTax
  • Rozhraní působí méně moderně než u konkurence

Vhodné pro: Daňové přiznavatele, kteří upřednostňují přístup k živým daňovým specialistům nebo pomoci CPA

Je toto váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

3
T

TaxAct Self-Employed

$109.90 7.9
Výhody
  • Stojí $109.90 za federální a jednu státní daňovou výpověď, což je zhruba poloviční cena prémiové konkurence
  • Podporuje formuláře Schedule C a 1099-NEC/K pro standardní samostatnou výdělečnou činnost
  • Nabízí živou CPA jako doplněk pro složité situace
Nevýhody
  • Neobsahuje vestavěný nástroj pro sledování ujetých kilometrů
  • Přístup Live CPA je doplňkem, který není součástí základní ceny
  • Implikuje nižší hloubku funkcí ve srovnání s TurboTax

Vhodné pro: Freelancery s omezeným rozpočtem, kteří mají přehledné záznamy a jednoduché příjmy

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

4
F

FreeTaxUSA

$14.99 7.2
Výhody
  • Podání federálního daňového přiznání je zdarma s plnou podporou přílohy Schedule C
  • Podporuje formuláře 1099-NEC/K pro příjmy ze samostatné výdělečné činnosti
  • Celková cena za jedno daňové přiznání pro daný stát je pouze $14.99
Nevýhody
  • Chybí pokročilé vyhledávání odvození nebo odvětvově specifické rozhovory
  • Žádná integrace s evidencí ujetých kilometrů nebo předáním účtů profesionálnímu CPA

Vhodné pro: Daňové přiznavatele hledající úspornou variantu pro jednoduchá přiznání ze samostatné výdělečné činnosti

Je toto váš produkt? Získejte ověřený výpis · odznak nejlepšího hodnocení

5
T

TurboTax Full Service

$300+ 6.8
Výhody
  • Profesionál pro vás připraví vrácení zboží
  • Obsahuje záruku na podporu při auditu
  • Zvládá složité investiční příjmy a nemovitosti určené k pronájmu
Nevýhody
  • Stojí $300+ za jednu daňovou výpověď
  • Odebírá uživatelskou kontrolu nad procesem podávání přiznání
  • Výrazně dražší než řešení DIY

Nejvhodnější pro: Samostatně výdělečně činné osoby, které chtějí, aby jejich přiznání zcela připravil profesionál

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · odznak hodnocení zdarma

Jak vybrat

1
Komplexnost příjmů

Pokud váš příjem na volné noze přesahuje $20,000 nebo zahrnuje více formulářů 1099-NEC, zvolte TurboTax Self-Employed díky jeho průmyslově specifickým průvodcům odpočty.

2
Profesionální podpora

Pokud potřebujete živou podporu, H&R Block nabízí neomezené sdílení obrazovky s daňovými specialisty a předání CPA od $195+.

3
Omezení rozpočtu

Pokud je váš celkový rozpočet nižší než $150, jsou jedinou použitelnou možností TaxAct Self-Employed za $109.90 nebo FreeTaxUSA za $14.99.

4
Sledování nájezdu

Pokud řídíte v rámci práce, TurboTax je jedinou možností s vestavěným sledováním ujetých kilometrů prostřednictvím integrace QuickBooks Self-Employed.

Náš verdikt

TurboTax Self-Employed je nejlepší volbou pro většinu samostatně výdělečně činných daňových přiznavatelů v roce 2026 díky hloubce odpočtů a sledování ujetých kilometrů, navzdory vyšší ceně. Pro ty, kteří potřebují odbornou pomoc, nabízí H&R Block nejlepší rovnováhu mezi náklady a přístupem k CPA.

Často kladené otázky

Který daňový software je nejlevnější pro samostatně výdělečně činné osoby?

FreeTaxUSA je nejlevnější, přičemž federální přiznání je zdarma a státní přiznání stojí $14.99.

Mohu si nechat sestavit daňové přiznání CPA pomocí těchto nástrojů?

H&R Block nabízí předání CPA od 195 USD a více, zatímco TaxAct nabízí živou CPA jako doplňkovou službu.

Existuje daňový software, který automaticky sleduje ujeté kilometry?

Ano, TurboTax Self-Employed obsahuje vestavěný nástroj pro sledování ujetých kilometrů prostřednictvím integrace s QuickBooks Self-Employed.

Jaká je celková cena za federální a státní přiznání s TurboTax?

Celková cena za jednu státní daňovou přiznání se pohybuje od $188 do $203 v závislosti na konkrétním státě a zdroji cen.

Zdroje

  1. H&R Block Self-Employed Online Tax Filing
  2. Nejlepší daňový software pro freelancery 2026
  3. Best Tax Software for Self Employed 2026
  4. Nejlepší daňový software pro samostatně výdělečně činné v roce 2026
  5. Refund Atlas: Nejlepší daňový software pro samostatně výdělečně činné 2026
  6. Forbes Advisor: Nejlepší daňový software pro OSVČ

Hodnocení uživatelů

Načítání recenzí…
Napsat recenzi