Nejlepší campingový vařič pro rodinu v roce 2026

Kompaktní nerezový campingový vařič s malým hrncem a stoupající párou — ilustrace pro Nejlepší campingový vařič pro rodinu v roce 2026

Editoriálně nezávislé. Tato stránka může obsahovat affiliate odkazy a jasně označené placené pozice — viz naše oznámení o reklamě. Placené pozice nikdy nemění pořadí hodnocení níže. Jako Amazon Associate získáváme provize z kvalifikovaných nákupů. Ceny jsou orientační ($) a často se mění; odkazy na prodejce vedou na amazon.com (USA).

Vyhodnotili jsme 5 jednotek na propan a butan na základě času vaření, tepelného výkonu, odolnosti vůči větru a skladnosti, abychom určili nejlepší campingový sporák pro rodinné použití. Toto hodnocení upřednostňuje modely schopné vařit pro skupiny čtyř a více osob, s vícehořákovými sestavami nebo vysoce výkonnými jednoduškovými hořáky se stabilní základnou. Je určen výhradně pro rodiny a malé skupiny vyžadující spolehlivé přípravu jídla, s vyloučením sólových nebo ultralehkých batohových scénářů.

Jak jsme tyto produkty hodnotili

Čas vaření 1 litru vodyCelkový tepelný výkon v BTUVýkon při odolnosti vůči větruSkladnost a efektivní využití prostoru v kufruOvládání probublávání a kompatibilita s více hrnci

Celá metodika hodnocení →

Přehled

#ProduktSkóreCenaNejvhodnější pro
1 Camp Chef Everest 2X 9.4 $230 Rodiny, které vaří opravdová jídla vyžadující jak vysoký výkon, tak jemné probublávání, a upřednostňují rychlé přivedení vody k varu.
2 Jetboil Genesis Basecamp System 8.9 $400 Kempaři potřebující odolnost vůči větru a samostatný kuchyňský systém, kteří jsou ochotni si připlatit za pohodlí.
3 Camp Chef Kodiak 8.5 $130 Obecní táborníci hledající rovnováhu mezi kvalitou a cenou pro malé skupiny vařící více položek.
4 Coleman Classic One-Burner 7.2 $45 Uživatelé šetřící rozpočet nebo cestující po silnici, kteří potřebují jednoduchá jídla z jednoho hrnce, nikoliv plnohodnotné rodinné stolování.
1
C

Camp Chef Everest 2X

$230 9.4
Výhody
  • Nejrychlejší čas vaření při testování: 2:31 pro 1 litr vody
  • Dodává 20,000 BTU na hořák pro vaření při vysoké teplotě
  • Umožňuje současné ovládání vysokého výkonu a jemného probublávání
  • Obsahuje téměř bezešvý clonící štít, který se zajišťuje na místě
Nevýhody
  • Omezená záruka na 1 rok
  • Objemný design zabírá více místa v kufru než základní vařiče
  • Stojí více než základní 2hořákové vařiče

Vhodné pro: Rodiny vařící skutečná jídla vyžadující jak vysokou teplotu, tak jemné dušení, které upřednostňují rychlý čas varu.

Je tento produkt váš? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

2
J

Jetboil Genesis Basecamp System

$400 8.9
Výhody
  • Uvaří 1 litr vody za 2:40 za standardních podmínek
  • Udržuje čas varu 5:25 při větru o rychlosti 8 mph
  • Skládací design se vejde do součástí dodávky zahrnutých hrnců
  • Součástí systému je prémiový hrnek a nepřilnavá pánev
Nevýhody
  • Vysoká prémiová cena ve srovnání s jinými možnostmi
  • Není intuitivní pro začátečníky
  • Windscreen je popsán jako nepříjemný na manipulaci

Vhodné pro: Kempaře potřebující odolnost vůči větru a samostatný kuchyňský systém, kteří jsou ochotni si připlatit za pohodlí.

Je tento produkt váš? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

3
C

Camp Chef Kodiak

$130 8.5
Výhody
  • Disponuje dvěma hořáky s výkonem 10 000 BTU s rovnoměrným rozložením tepla
  • Nabízí širokou varnou plochu 200 sq in pro více nádob
  • Obsahuje bezplamenné zapalování pro spolehlivé startování
  • Skládá se s integrovanou rukojetí pro přenášení
Nevýhody
  • Není lehký ani kompaktní do těsných prostor
  • Méně propracovaný než prémiové modely při silném větru

Vhodné pro: Obecné kempaře hledající rovnováhu mezi kvalitou a cenou pro malé skupiny vařící více jídel.

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

4
C

Coleman Classic One-Burner

$45 7.2
Výhody
  • Kompaktní tělo s ochranným tvrdým obalem
  • Obsahuje tlačítkové zapalování Instastart
  • Smaltovaný rošt lze snadno vyjmout pro jednoduché čištění
Nevýhody
  • Nízký tepelný výkon 7 650 BTU nestačí na větší vaření
  • Jeden hořák omezuje současné vaření pro rodiny
  • Používá butanový plyn, který může být v chladném počasí méně konzistentní

Nejvhodnější pro: Uživatele šetřící rozpočet nebo cestující po silnici, kteří potřebují jednoduchá jídla z jednoho hrnce, nikoliv plnohodnotné rodinné stolování.

Je tento produkt váš? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

Jak vybrat

1
Požadavky na tepelný výkon

Zvolte Camp Chef Everest 2X, pokud potřebujete výkon 20 000 BTU na hořák pro rychlé přivedení vody k varu; zvolte Kodiak, pokud vám pro probublávání stačí výkon 10 000 BTU na hořák.

2
Odolnost vůči větru

Vyberte Jetboil Genesis, pokud kempujete na otevřených místech, protože udržuje čas varu 5:25 při větru o rychlosti 8 mph, zatímco standardní clony mohou selhat.

3
Omezený prostor v kufru

Vyhněte se modelu Everest 2X, pokud máte malý kufr vozidla, protože je objemnější než základní vařiče; zvažte skládací model Kodiak pro lepší úsporu místa.

4
Rozpočtový práh

Pokud je váš rozpočet pod $150, Camp Chef Kodiak je jedinou životaschopnou možností s více hořáky; Jetboil Genesis vyžaduje rozpočet $400+.

Náš verdikt

Camp Chef Everest 2X je pro rodiny jednoznačnou volbou díky času vaření 2:31 a dvěma hořákům o výkonu 20 000 BTU. Pokud je hlavní prioritou odolnost vůči větru, a ne čistá rychlost, je Jetboil Genesis Basecamp System lepší alternativou.

Vyměňujete starší model? Můžete jej zdarma prodat na Bazeta, našem tržišti s inzeráty.

Často kladené otázky

Který sporák uvaří vodu nejrychleji?

Camp Chef Everest 2X je nejrychlejší, uvaří 1 litr vody za 2:31, mírně předčí Jetboil Genesis s časem 2:40.

Umí Camp Chef Kodiak vařit pro čtyřčlennou rodinu?

Ano, má varnou plochu 200 sq in a dva hořáky o výkonu 10,000 BTU, což umožňuje používat více nádob současně pro malé skupiny.

Stojí Jetboil Genesis za prémiovou cenu?

Stojí za cenu 400–450 USD pouze v případě, že potřebujete odolnost vůči větru, protože udržuje čas přivedení vody k varu 5:25 při větru o rychlosti 8 mph, což je výkonový standard, který ostatní nedosahují.

Jaký je minimální tepelný výkon pro rodinné vaření?

Jeden hořák s výkonem 7 650 BTU, jako má Coleman Classic, nestačí na větší úkoly; hledejte alespoň 10 000 BTU na hořák nebo vícehořákové sestavy.

Zdroje

  1. Nejlepší campingový vařič
  2. Nejlepší campingové vařiče
  3. Nejlepší campingové vařiče
  4. Nejlepší campingový vařič
  5. Nejlepší campingový vařič

Hodnocení uživatelů

Načítání recenzí…
Napsat recenzi