بهترین ماوس گیمینگ برای بازی‌های FPS در سال 2026: رتبه‌بندی دقت و تأخیر

یک ماوس گیمینگ مشکی و شیک با اسکرول‌ویل قرمز درخشان — تصویر برای «بهترین ماوس گیمینگ برای بازی‌های FPS در سال 2026: رتبه‌بندی دقت و تأخیر»

مستقل از نظر ویرایشی. این صفحه ممکن است شامل لینک‌های همکاری در فروش و جایگاه‌های تبلیغاتی مشخص‌شده باشد — به افشای تبلیغات ما مراجعه کنید. جایگاه‌های تبلیغاتی هرگز ترتیب رتبه‌بندی زیر را تغییر نمی‌دهند. به عنوان شریک آمازون، از خریدهای واجد شرایط کسب درآمد می‌کنیم. قیمت‌ها تقریبی ($) هستند و اغلب تغییر می‌کنند؛ لینک‌های خرده‌فروشان به amazon.com (آمریکا) منتهی می‌شوند.

ما هفت ماوس بی‌سیم برتر را برای FPS رقابتی ارزیابی کردیم و اولویت را به تفکیک‌پذیری سنسور، نرخ پولینگ، وزن و تأخیر دیبانس کلید دادیم. این رتبه‌بندی منحصراً برای بازیکنان رقابتی مبتنی بر PC است که به دنبال کمترین تأخیر ورودی ممکن و بالاترین دقت ردیابی هستند.

روش رتبه‌بندی ما

محدوده DPI سنسور و سرعت ردیابینرخ پولینگ و تأخیر ورودیوزن و شکل ارگونومیکتأخیر دیبانس کلید و دوامعمر باتری و اتصال

روش‌شناسی کامل رتبه‌بندی ←

نگاهی اجمالی

#محصولامتیازقیمتبهترین برای
1 Logitech G Pro X Superlight 3 9.4 $159 ورزشکاران حرفه‌ای esports و بازیکنان رقابتی FPS که وزن حداقلی و DPI بالا را اولویت قرار می‌دهند
2 Razer Viper V3 Pro 9.2 — بازیکنان رقابتی FPS که به حداکثر سرعت و کمترین تأخیر ورودی ممکن نیاز دارند
3 Logitech G Pro X Superlight 2 9.1 — بازیکنان رقابتی با تمرکز بر قابلیت اطمینان که به سرعت ردیابی بالا و عمر باتری طولانی نیاز دارند
4 Razer DeathAdder V3 Pro 8.8 $89 کاربران با گرفتن کف دست (Palm grip) که دست راستی متوسط تا بزرگ دارند و از پشتیبانی ارگونومیک استقبال می‌کنند
5 Pulsar X2V3 8.5 $99 کاربران با دست‌های کوچک تا متوسط که از سبک‌های گرفتن پنجه‌ای (Claw) یا نوک انگشتان (Fingertip) استفاده می‌کنند
6 Razer Viper V3 HyperSpeed 8.2 $79 کاربران حساس به بودجه که به دنبال عملکرد در سطح پرچمدار بدون قیمت‌گذاری پریمیوم هستند
1
L

Logitech G Pro X Superlight 3

$159 9.4
مزایا
  • سنسور HERO 2 از بازه DPI 25,600 (100 تا 25,600) پشتیبانی می‌کند
  • وزن فوق سبک 54 گرمی، خستگی مچ دست را در جلسات طولانی کاهش می‌دهد
  • اتصال بی‌سیم Lightspeed انتقال با تأخیر کم را تضمین می‌کند
معایب
  • نقطه قیمت پریمیوم 159 دلار بالاتر از بسیاری از رقبا است
  • چیدمان محدود دکمه‌ها به دلیل محدودیت‌های طراحی فوق سبک

مناسب برای: ورزشکاران حرفه‌ای esports و بازیکنان رقابتی FPS که وزن حداقلی و DPI بالا را اولویت قرار می‌دهند

محصول شماست؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

2
R

Razer Viper V3 Pro

9.2
مزایا
  • سنسور Focus Pro 35K Gen-2 دقت 35,000 DPI را ارائه می‌دهد
  • نرخ پاسخ‌دهی قابل تنظیم تا 8,000Hz، ورودی‌ها را 23% سریع‌تر از 1,000Hz منتقل می‌کند
  • Gen-3 Optical Mouse Switches rated for 90 million clicks
معایب
  • فقدان دکمه‌های کناری اختصاصی فراتر از دو دکمه استاندارد به دلیل کاهش وزن
  • احتمال وجود نرم‌افزارهای اضافی (Bloatware) مرتبط با Razer Synapse

مناسب برای: بازیکنان رقابتی FPS که به حداکثر سرعت و کمترین تأخیر ورودی ممکن نیاز دارند

محصول شماست؟ درج لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

3
L

Logitech G Pro X Superlight 2

9.1
مزایا
  • سنسور HERO 2 با 32,000 DPI و سرعت ردیابی بیش از 500 IPS
  • کلیدهای ترکیبی نوری-مکانیکی Lightforce دارای تأخیر دیبانس 0.1 میلی‌ثانیه هستند
  • عمر باتری 95 ساعته با نرخ پولینگ 1,000Hz
معایب
  • وزن سنگین‌تر 60 گرمی در مقایسه با Superlight 3 با وزن 54 گرم
  • قیمت پریمیوم ناشی از مجموعه ویژگی‌های درجه حرفه‌ای

مناسب برای: بازیکنان رقابتی که به قابلیت اطمینان نیاز دارند و سرعت ردیابی بالا و عمر باتری طولانی می‌خواهند

محصول شما این است؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

4
R

Razer DeathAdder V3 Pro

$89 8.8
مزایا
  • سنسور Focus Pro 30K از محدوده 30,000 DPI (100 تا 30,000) پشتیبانی می‌کند
  • عمر باتری 90 ساعته استفاده بین شارژها را افزایش می‌دهد
  • 5 دکمه به علاوه چرخ اسکرول، شخصی‌سازی بیشتری نسبت به رقبا در دسته فوق سبک ارائه می‌دهد
معایب
  • شکل ارگونومیک دست راست برای کاربران چپ‌دست مناسب نیست
  • وزن 64 گرمی سنگین‌تر از رقبا اولترالایت مانند Superlight 3 با وزن 54 گرم است

مناسب برای: کاربران با گرفتن کف دست (Palm grip) که دست راستی با اندازه متوسط تا بزرگ دارند و از پشتیبانی ارگونومیک لذت می‌برند

محصول شماست؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

5
P

Pulsar X2V3

$99 8.5
مزایا
  • وزن 58 گرمی تعادلی بین قابلیت حمل و پایداری ایجاد می‌کند
  • شکل بهینه‌شده به‌طور اختصاصی برای گرفتن با پنجه و نوک انگشتان
  • قیمت پایین‌تر نسبت به مدل‌های پرچمدار پریمیوم
معایب
  • به دلیل بهینه‌سازی شکل، برای کاربران با گرفتن کف دست (Palm grip) مناسب نیست

مناسب برای: کاربران با دست‌های کوچک تا متوسط که از سبک‌های گرفتن پنجه‌ای (Claw) یا نوک انگشتان (Fingertip) استفاده می‌کنند

محصول شماست؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

6
R

Razer Viper V3 HyperSpeed

$79 8.2
مزایا
  • وزن 59 گرمی عملکردی در سطح پرچمدار با هزینه‌ای کمتر ارائه می‌دهد
  • اتصال بی‌سیم HyperSpeed Wireless، انتقال بی‌سیم مطمئن را فراهم می‌کند
معایب
  • تعداد محدود دکمه‌ها که ناشی از محدودیت‌های دسته‌بندی فوق سبک است

مناسب برای: کاربران حساس به بودجه که به دنبال عملکرد در سطح پرچمدار بدون قیمت‌گذاری پریمیوم هستند

محصول شما این است؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

چگونه انتخاب کنیم

1
تأخیر نرخ پولینگ

اگر به سریع‌ترین ارسال ورودی نیاز دارید، Razer Viper V3 Pro را به دلیل نرخ پولینگ 8,000Hz انتخاب کنید که 23% سریع‌تر از 1,000Hz استاندارد است.

2
سازگاری با سبک گرفتن موس

کاربران با گرفتن کف دست (Palm grip) باید Razer DeathAdder V3 Pro را به دلیل شکل ارگونومیک آن انتخاب کنند، در حالی که کاربران با گرفتن پنجه‌ای (Claw) یا نوک انگشتان (Fingertip) باید اولویت را به Pulsar X2V3 بدهند.

3
دقت سنسور

برای حداکثر انعطاف‌پذیری DPI، Razer Viper V3 Pro دقت 35,000 DPI ارائه می‌دهد که از 30,000 DPI مدل DeathAdder V3 Pro و 25,600 DPI مدل Logitech G Pro X Superlight 3 بیشتر است.

4
استقامت باتری

بازیکنان حرفه‌ای که به جلسات طولانی بدون نیاز به شارژ نیاز دارند، باید Logitech G Pro X Superlight 2 را در نظر بگیرند که عمر باتری 95 ساعته در نرخ 1,000Hz ارائه می‌دهد.

نظر ما

موس گیمینگ Logitech G Pro X Superlight 3 به دلیل وزن 54 گرمی و سنسور HERO 2 با دقت 25,600 DPI، بهترین گزینه کلی برای بازی‌های FPS در سال 2026 است. با این حال، Razer Viper V3 Pro برای کاربرانی که نرخ پاسخ‌دهی 8,000Hz و دقت 35,000 DPI اولویت آن‌هاست، برتری دارد.

در حال تعویض مدل قدیمی خود هستید؟ می‌توانید آن را به صورت رایگان در Bazeta، بازار آگهی‌های ما، به فروش برسانید.

پرسش‌های متداول

کدام ماوس بالاترین نرخ پولینگ را دارد؟

Razer Viper V3 Pro از نرخ پولینگ قابل تنظیم تا 8,000Hz پشتیبانی می‌کند که 23٪ سریع‌تر از نرخ استاندارد 1,000Hz است.

سبک‌ترین ماوس در این رتبه‌بندی کدام است؟

هم Logitech G Pro X Superlight 3 و هم Razer Viper V3 Pro هر دو 54 گرم وزن دارند و سبک‌ترین گزینه‌ها برای بازی‌های رقابتی FPS هستند.

آیا Razer DeathAdder V3 Pro برای کاربران چپ‌دست مناسب است؟

خیر، Razer DeathAdder V3 Pro دارای شکل ارگونومیک مخصوص دست راست است و برای کاربران چپ‌دست مناسب نیست.

کدام ماوس طولانی‌ترین عمر باتری را دارد؟

Logitech G Pro X Superlight 2 عمر باتری 95 ساعته در نرخ 1,000Hz ارائه می‌دهد، در حالی که Razer DeathAdder V3 Pro 90 ساعت دوام دارد.

منابع

  1. بهترین ماوس گیمینگ برای FPS
  2. بهترین ماوس گیمینگ 2026: مقایسه بهترین گزینه‌های بی‌سیم برای FPS
  3. بهترین موس گیمینگ 2026
  4. بهترین موس گیمینگ برای بازی‌های FPS در سال 2026: دقت و صحت
  5. بهترین ماوس‌های گیمینگ 2026
  6. بهترین ماوس گیمینگ 2026

نظرات کاربران

در حال بارگذاری نظرات…
نوشتن نظر