بهترین هارد اکسترنال SSD قابل حمل در سال 2026

یک درایو SSD قابل حمل شیک که با یک جریان داده درخشان معلق است — تصویرسازی برای بهترین درایو هارد اکسترنال SSD قابل حمل در سال 2026

مستقل از نظر ویرایشی. این صفحه ممکن است شامل لینک‌های همکاری در فروش و جایگاه‌های تبلیغاتی مشخص‌شده باشد — به افشای تبلیغات ما مراجعه کنید. جایگاه‌های تبلیغاتی هرگز ترتیب رتبه‌بندی زیر را تغییر نمی‌دهند. به عنوان شریک آمازون، از خریدهای واجد شرایط کسب درآمد می‌کنیم. قیمت‌ها تقریبی ($) هستند و اغلب تغییر می‌کنند؛ لینک‌های خرده‌فروشان به amazon.com (آمریکا) منتهی می‌شوند.

ما 12 حافظه SSD قابل حمل را بر اساس سرعت رابط (USB4 در مقابل USB 3.2)، رتبه‌بندی‌های دوام و کارایی قیمت به ازای هر گیگابایت ارزیابی کردیم. این رتبه‌بندی برای خالقان محتوا، کارکنان میدانی و کاربران عادی که به دنبال فضای ذخیره‌سازی موبایل قابل اعتماد با آستانه‌های عملکردی مشخص هستند، طراحی شده است.

روش رتبه‌بندی ما

پهنای باند رابط (USB4 در مقابل USB 3.2 Gen 2x2)رتبه‌بندی‌های دوام (رتبه‌بندی IP و ارتفاع سقوط)نسبت قیمت به عملکردفرم فاکتور و قابلیت حملسازگاری کانکتور (Type-C در مقابل Micro-B)

روش‌شناسی کامل رتبه‌بندی ←

نگاهی اجمالی

#محصولامتیازقیمتبهترین برای
1 Samsung T9 9.4 110 دلار (2 ترابایت) کاربران عادی که به انتقال سریع داده نیاز دارند و پورت‌های USB مدرن دارند
2 Crucial X9 Pro 9.1 80 تا 90 دلار (2 ترابایت) خریداران با بودجه محدود که به دنبال دوام قابل اعتماد و سرعت کافی هستند
3 Kingston XS2000 8.9 90 تا 100 دلار (2 ترابایت) مسافرانی که اولویت آن‌ها اندازه حداقلی بدون فدا کردن سرعت‌های Gen 2x2 است
4 Corsair EX400U 8.8 $120 (1TB) کاربران مک و خالقان محتوا که به حداکثر پهنای باند برای فایل‌های حجیم نیاز دارند
5 LaCie Rugged SSD 8.5 140 دلار (2 ترابایت) کارکنان میدانی و عکاسان فضای باز که به محافظت مقاوم نیاز دارند
6 WD My Passport (Works with USB C) 8.2 — کاربرانی که به حداکثر ظرفیت با کمترین هزینه برای پشتیبان‌گیری نیاز دارند
1
S

Samsung T9

110 دلار (2 ترابایت) 9.4
مزایا
  • از طریق رابط USB 3.2 Gen 2x2 به حداکثر سرعت 2000 مگابایت بر ثانیه می‌رسد
  • دارای رتبه‌بندی مقاومت در برابر سقوط از ارتفاع 3 متر
  • شامل رتبه‌بندی IP برای مقاومت در برابر گرد و غبار و آب
معایب
  • برای دستیابی به حداکثر سرعت، به پورتی با قابلیت USB 3.2 Gen 2x2 نیاز دارد
  • عملکرد روی پورت‌های USB قدیمی‌تر به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد

مناسب برای: کاربران عمومی که به انتقال‌های پرسرعت نیاز دارند و پورت‌های USB مدرن دارند

محصول شماست؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

2
C

Crucial X9 Pro

80 تا 90 دلار (2 ترابایت) 9.1
مزایا
  • حداکثر سرعت 1050 مگابایت بر ثانیه را از طریق رابط USB 3.2 Gen 2 ارائه می‌دهد
  • مقاوم در برابر سقوط از ارتفاع تا 7.5 فوت
  • دارای رتبه IP55 برای مقاومت در برابر گرد و غبار و آب
معایب
  • حداکثر سرعت کمتر در مقایسه با درایوهای Gen 2x2 مانند Samsung T9
  • از پهنای باند USB4 استفاده نمی‌کند

بهترین برای: خریداران حساس به بودجه که به دوام قابل اعتماد و سرعت کافی نیاز دارند

این محصول شماست؟ درج لیست تأیید شده · نشان رتبه رایگان

3
K

Kingston XS2000

90 تا 100 دلار (2 ترابایت) 8.9
مزایا
  • فرم فکتور جمع‌وجور به راحتی در جیب پیراهن جا می‌شود
  • حداکثر سرعت 2,000 مگابایت بر ثانیه را از طریق رابط USB 3.2 Gen 2x2 ارائه می‌دهد
  • هنگام استفاده با غلاف محافظ، دارای رتبه‌بندی IP55 است
معایب
  • برای دستیابی به رتبه IP ذکر شده، به غلاف همراه نیاز دارد
  • پشتیبانی از USB4 ندارد

مناسب برای: مسافرانی که به حداقل اندازه بدون قربانی کردن سرعت‌های Gen 2x2 اولویت می‌دهند

محصول شماست؟ دریافت لیست تأیید شده · نشان رتبه رایگان

4
C

Corsair EX400U

$120 (1TB) 8.8
مزایا
  • از رابط USB4 برای پهنای باند 40 گیگابیت بر ثانیه استفاده می‌کند
  • به حداکثر سرعت 4000 مگابایت بر ثانیه می‌رسد
  • دارای شاسی آلومینیومی بادوام
معایب
  • قیمت بالاتر به ازای هر ترابایت در مقایسه با درایوهای USB 3.2
  • برای بهره‌مندی از مزایای کامل سرعت، به سخت‌افزار سازگار با USB4 نیاز دارد

مناسب برای: کاربران مک و خالقان محتوا که به حداکثر پهنای باند برای فایل‌های حجیم نیاز دارند

محصول شماست؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

5
L

LaCie Rugged SSD

140 دلار (2 ترابایت) 8.5
مزایا
  • بالاترین رتبه‌بندی دوام با گواهی IP67
  • دارای رتبه‌بندی مقاومت در برابر سقوط از ارتفاع تا 3 متر
  • شامل رابط USB 3.2 Gen 2
معایب
  • حداکثر سرعت 1,000 مگابایت بر ثانیه کمتر از گزینه‌های Gen 2x2 است
  • قیمت بالای حدود 140 دلار برای ظرفیت 2 ترابایت

مناسب برای: کارکنان میدانی و عکاسان فضای باز که به محافظت مقاوم نیاز دارند

محصول شماست؟ دریافت لیست تأیید شده · نشان رتبه رایگان

6
W

WD My Passport (Works with USB C)

8.2
مزایا
  • در ظرفیت‌های تا 6 ترابایت موجود است
  • قیمت پایین به ازای هر ترابایت را ارائه می‌دهد
  • طراحی قابل حمل مناسب برای نیازهای ذخیره‌سازی پایه
معایب
  • از کانکتور Micro-B به جای Type-C مدرن استفاده می‌کند
  • عملکرد محدود به سطح هارد دیسک‌ها است و کندتر از SSDها عمل می‌کند

مناسب برای: کاربرانی که به حداکثر ظرفیت با کمترین هزینه برای پشتیبان‌گیری نیاز دارند

محصول شماست؟ دریافت لیست تأیید شده · نشان رتبه رایگان

چگونه انتخاب کنیم

1
الزامات سرعت رابط

اگر فایل‌های ویدیویی بزرگ را منتقل می‌کنید، درایوهای USB4 مانند Corsair EX400U (4000 مگابایت بر ثانیه) را انتخاب کنید؛ برای تعادل بین سرعت و قیمت، درایوهای USB 3.2 Gen 2x2 مانند Samsung T9 (2000 مگابایت بر ثانیه) را انتخاب کنید.

2
نیازهای دوام

برای محیط‌های سخت، LaCie Rugged SSD با رتبه‌بندی IP67 و تحمل سقوط 3 متری را انتخاب کنید؛ برای استفاده عمومی، رتبه‌بندی IP55 و تحمل سقوط 7.5 فوتی Crucial X9 Pro کافی است.

3
ظرفیت در برابر سرعت

اگر به بیش از 4TB نیاز دارید، WD My Passport ظرفیت تا 6TB را ارائه می‌دهد اما سرعت را فدا می‌کند؛ برای انتقال‌های سریع‌تر، به SSDهایی با ظرفیت‌های معمولاً محدود به 2TB یا 4TB پایبند باشید.

4
سازگاری پورت

اطمینان حاصل کنید که رایانه شما دارای پورت USB 3.2 Gen 2x2 است تا از حداکثر سرعت Samsung T9 یا Kingston XS2000 بهره‌مند شوید؛ در غیر این صورت، Crucial X9 Pro عملکردی ثابت روی پورت‌های قدیمی‌تر ارائه می‌دهد.

نظر ما

سامسونگ T9 به دلیل سرعت 2,000 مگابایت بر ثانیه و قیمت 110 دلاری، بهترین هارد اکسترنال SSD قابل حمل برای اکثر کاربران است، در حالی که Crucial X9 Pro بهترین ارزش را برای خریداران با اولویت دوام ارائه می‌دهد.

در حال تعویض مدل قدیمی خود هستید؟ می‌توانید آن را به صورت رایگان در Bazeta، بازار آگهی‌های ما، به فروش برسانید.

پرسش‌های متداول

کدام SSD قابل حمل سریع‌ترین است؟

Corsair EX400U سریع‌ترین مدل آزمایش‌شده است و به حداکثر سرعت 4,000 MB/s از طریق رابط USB4 خود دست می‌یابد.

بهترین گزینه اقتصادی کدام است؟

Crucial X9 Pro با قیمت تقریبی 80 تا 90 دلار برای 2 ترابایت، سرعت 1,050 مگابایت بر ثانیه و دوام IP55 را ارائه می‌دهد و بهترین ارزش را دارد.

کدام درایو برای کار در فضای باز بهترین است؟

LaCie Rugged SSD به دلیل رتبه‌بندی IP67 و توانایی تحمل سقوط از ارتفاع تا 3 متر، بهترین گزینه برای کارهای میدانی است.

آیا برای یک SSD قابل حمل به USB4 نیاز دارم؟

لزوماً خیر؛ Samsung T9 از طریق USB 3.2 Gen 2x2 به سرعت 2000 مگابایت بر ثانیه می‌رسد که برای اکثر وظایف کافی است و هزینه کمتری نسبت به گزینه‌های USB4 دارد.

منابع

  1. بهترین SSDهای اکسترنال
  2. بهترین درایوهای خارجی
  3. بهترین هارد اکسترنال SSD
  4. بهترین هارد دیسک‌های خارجی
  5. راهنمای خرید بهترین SSDهای خارجی 2026
  6. بهترین هارد دیسک‌های خارجی قابل حمل در سال 2026

نظرات کاربران

در حال بارگذاری نظرات…
نوشتن نظر