بهترین SSD قابل حمل برای آیفون در سال 2026

یک SSD قابل حمل شیک متصل به یک گوشی هوشمند با کابل داده درخشان — تصویر برای بهترین SSD قابل حمل برای آیفون در سال 2026

مستقل از نظر ویرایشی. این صفحه ممکن است شامل لینک‌های همکاری در فروش و جایگاه‌های تبلیغاتی مشخص‌شده باشد — به افشای تبلیغات ما مراجعه کنید. جایگاه‌های تبلیغاتی هرگز ترتیب رتبه‌بندی زیر را تغییر نمی‌دهند. به عنوان شریک آمازون، از خریدهای واجد شرایط کسب درآمد می‌کنیم. قیمت‌ها تقریبی ($) هستند و اغلب تغییر می‌کنند؛ لینک‌های خرده‌فروشان به amazon.com (آمریکا) منتهی می‌شوند.

ما پنج SSD قابل حمل را بر اساس سرعت رابط، ابعاد فیزیکی، یکپارچگی‌های اختصاصی آیفون مانند پشتیبانی از MagSafe و نسبت قیمت به ظرفیت ارزیابی کردیم. این رتبه‌بندی برای کاربران آیفون طراحی شده است که به فضای ذخیره‌سازی خارجی مطمئن برای بکاپ‌گیری از ویدیوهای با وضوح بالا و انتقال فایل‌های حجیم نیاز دارند.

روش رتبه‌بندی ما

سرعت رابط (USB4 در مقابل USB 3.2)ابعاد فیزیکی و وزنسازگاری با اتصال MagSafe یا مغناطیسیقیمت به ازای هر ترابایتسازگاری مستقیم با اپلیکیشن Files در iOS

روش‌شناسی کامل رتبه‌بندی ←

نگاهی اجمالی

#محصولامتیازقیمتبهترین برای
1 Corsair EX400U 9.4 $499 متخصصانی که فایل‌های ویدیویی حجیم 4K/8K و فایل‌های نصب بازی را منتقل می‌کنند و به راحتی MagSafe نیاز دارند
2 Lexar SL500 8.8 $230 کاربران حساس به بودجه که به بکاپ‌های مطمئن عکس و انتقال فایل‌های اپلیکیشن بدون مصرف بالای برق نیاز دارند
3 SanDisk Creator Phone SSD 8.5 $150 تولیدکنندگان محتوایی که با ProRes 4K در 60 فریم بر ثانیه فیلم‌برداری می‌کنند و اتصال مغناطیسی را بر حداکثر سرعت انتقال اولویت می‌دهند
4 Samsung T9 8.2 $376 کاربران عمومی که به یک درایو مطمئن و جمع‌وجور برای ذخیره‌سازی اسناد و استفاده سبک از رسانه نیاز دارند
5 Crucial X10 Pro 7.9 — مسافرانی که کوچک‌ترین ابعاد و وزن ممکن را بر ویژگی‌های پیشرفته ترجیح می‌دهند
1
C

Corsair EX400U

$499 9.4
مزایا
  • رابط USB4 تقریباً سه برابر سرعت درایوهای USB 3.2 را ارائه می‌دهد
  • کانکتور سازگار با MagSafe امکان اتصال بدون کابل به آیفون‌ها را فراهم می‌کند
  • پشتیبانی از ضبط مستقیم ویدیوهای ProRes در آیفون بدون افت فریم
  • عدم وجود قطعات متحرک، دوام را در حین سفر تضمین می‌کند
معایب
  • هزینه بالاتر 499 دلار برای 1 ترابایت در مقایسه با معادل‌های USB 3.2
  • برای بهره‌مندی کامل از سرعت، به پورت‌های USB4 یا Thunderbolt 4 نیاز است که کاربرد آن را در دستگاه‌های قدیمی‌تر محدود می‌کند

مناسب برای: حرفه‌ای‌هایی که فایل‌های ویدیویی بزرگ 4K/8K و نصب‌کننده‌های بازی را منتقل می‌کنند و به راحتی اتصال MagSafe نیاز دارند

این محصول شماست؟ درج لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

2
L

Lexar SL500

$230 8.8
مزایا
  • سرعت خواندن از طریق USB 3.2 Gen 2 به حداکثر 2,000 MB/s می‌رسد
  • بدون نیاز به درایور، به‌صورت آماده با برنامه Files آیفون سازگار است
  • مصرف کم برق، عمر باتری آیفون را در حین پشتیبان‌گیری افزایش می‌دهد
  • بدنه فلزی، دوام را در قیمت پایین‌تر فراهم می‌کند
معایب
  • عملکرد کندتر در مقایسه با درایوهای USB4 مانند Corsair EX400U
  • فاقد قابلیت اتصال مغناطیسی MagSafe

مناسب برای: کاربران حساس به بودجه که به پشتیبان‌گیری مطمئن از عکس‌ها و انتقال اپلیکیشن‌ها بدون مصرف بالای برق نیاز دارند

محصول شما همین است؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه‌بندی رایگان

3
S

SanDisk Creator Phone SSD

$150 8.5
مزایا
  • سرعت نوشتن تا 1,000 مگابایت بر ثانیه، ویرایش روان ویدیوهای ProRes 4K را ممکن می‌سازد
  • درجه‌بندی IP65 مقاومت گواهی‌شده در برابر آب و گرد و غبار را فراهم می‌کند
  • اتصال مغناطیسی MagSafe، اتصال به سری آیفون 17 را ساده می‌کند
  • بهینه‌سازی شده به‌طور اختصاصی برای اتصال USB-C آیفون
معایب
  • ابعاد بزرگ، نگهداری در جیب را دشوار می‌کند
  • عملکرد تا 1,000 مگابایت بر ثانیه محدود شده است؛ نصف سرعت درایوهای برتر USB4

مناسب برای: تولیدکنندگان محتوایی که با ProRes 4K در نرخ 60fps فیلم‌برداری می‌کنند و اتصال مغناطیسی را بر حداکثر پهنای باند اولویت می‌دهند

این محصول شماست؟ درج لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

4
S

Samsung T9

$376 8.2
مزایا
  • شکل میله‌ای جمع‌وجور (88×60×14 میلی‌متر) به‌راحتی در کیف‌ها جا می‌شود
  • اتصال استاندارد USB سازگاری گسترده را تضمین می‌کند
  • اعتبار برند قابل اعتماد برای بکاپ‌گیری عمومی از اسناد
معایب
  • قیمت نسخه 2 ترابایت به دلیل کمبود حافظه فلش NAND به 376 دلار افزایش یافت
  • بزرگ‌تر از گزینه‌های فوق‌العاده جمع‌وجور مانند Crucial X10 Pro

مناسب برای: کاربران عمومی که به یک درایو قابل اعتماد و جمع‌وجور برای ذخیره‌سازی اسناد و استفاده سبک از رسانه نیاز دارند

محصول شما همین است؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه‌بندی رایگان

5
C

Crucial X10 Pro

7.9
مزایا
  • ابعاد فوق‌فشرده 65×50×10 میلی‌متر، حجم را به حداقل می‌رساند
  • وزن سبک 42 گرمی، فشار بر پورت‌های گوشی را کاهش می‌دهد
  • عملکرد ساده اتصال و استفاده (Plug-and-Play)
معایب
  • بدون قابلیت‌های اضافی مانند پایه یا اتصال مغناطیسی
  • قیمت‌ها به صورت عمومی منتشر نشده‌اند — باید برای دریافت استعلام قیمت درخواست دهید

مناسب برای: مسافرانی که کمترین ابعاد و وزن ممکن را بر ویژگی‌های پیشرفته اولویت می‌دهند

محصول شماست؟ درج لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

چگونه انتخاب کنیم

1
الزامات سرعت رابط

اگر فایل‌های ویدیویی حجیم را منتقل می‌کنید، درایوهای USB4 مانند Corsair EX400U را انتخاب کنید، زیرا تقریباً سه برابر سرعت درایوهای USB 3.2 را ارائه می‌دهند. برای پشتیبان‌گیری از عکس‌ها، درایوهای USB 3.2 مانند Lexar SL500 با سرعت خواندن 2,000 MB/s کافی هستند.

2
روش اتصال

درایوهایی با سازگاری MagSafe (مانند Corsair EX400U و SanDisk Creator Phone SSD) را برای اتصال بدون کابل انتخاب کنید. اگر به اتصال سنتی علاقه دارید، درایوهای استاندارد USB مانند Samsung T9 کافی هستند.

3
قیمت به ازای ظرفیت

SanDisk Creator Phone SSD با قیمت حدود 150 دلار برای ظرفیت 1 ترابایت، بهترین ارزش خرید را ارائه می‌دهد. Corsair EX400U برای همان ظرفیت 499 دلار هزینه دارد، اما با سرعت‌های USB4 و یکپارچگی MagSafe توجیه‌پذیر است.

4
اندازه فیزیکی

برای فضای ذخیره‌سازی جیبی، Crucial X10 Pro با ابعاد 65×50×10 میلی‌متر را انتخاب کنید. Samsung T9 با ابعاد 88×60×14 میلی‌متر بزرگ‌تر است، در حالی که SanDisk Creator Phone SSD به دلیل فرم فاکتور حجیم شناخته می‌شود.

نظر ما

Corsair EX400U به دلیل سرعت USB4 و یکپارچگی MagSafe، با وجود قیمت بالاتر، انتخاب برتر است. برای کاربران با تمرکز بر بودجه، Lexar SL500 عملکرد قوی و سازگاری با iOS را با نصف هزینه ارائه می‌دهد.

در حال تعویض مدل قدیمی خود هستید؟ می‌توانید آن را به صورت رایگان در Bazeta، بازار آگهی‌های ما، به فروش برسانید.

پرسش‌های متداول

کدام SSD قابل حمل برای ویرایش ویدیو در آیفون بهترین است؟

Corsair EX400U از ضبط مستقیم ویدیوی ProRes پشتیبانی می‌کند و سرعت USB4 آن تقریباً سه برابر درایوهای USB 3.2 است که از افت فریم در حین ویرایش جلوگیری می‌کند.

آیا این SSDها با اپلیکیشن Files آیفون کار می‌کنند؟

بله، Lexar SL500 به‌صورت آماده با برنامه Files آیفون سازگار است. اکثر SSDهای مدرن USB-C، از جمله SanDisk Creator Phone SSD، از طریق USB-C به‌صورت یکپارچه متصل می‌شوند.

آیا اتصال MagSafe برای SSDهای آیفون ضروری است؟

الزامی نیست، اما درایوهایی مانند Corsair EX400U و SanDisk Creator Phone SSD کانکتورهای سازگار با MagSafe را برای اتصال بدون کابل ارائه می‌دهند که بکاپ‌گیری را ساده‌تر می‌کند.

هزینه یک SSD قابل حمل 1 ترابایتی چقدر است؟

قیمت‌ها متفاوت است: SanDisk Creator Phone SSD حدوداً 150 دلار، Lexar SL500 با 230 دلار و Corsair EX400U با 499 دلار برای ظرفیت 1 TB است.

منابع

  1. بهترین نقدهای SSD قابل حمل
  2. بهترین SSDهای خارجی
  3. بهترین هارد اکسترنال SSD
  4. بهترین گزینه‌های ذخیره‌سازی خارجی برای کاربران آیفون
  5. چگونه در سال 2026 یک SSD قابل حمل انتخاب کنیم
  6. بهترین درایوهای ذخیره‌سازی خارجی قابل حمل

نظرات کاربران

در حال بارگذاری نظرات…
نوشتن نظر