بهترین اجاق کمپینگ برای خانواده در سال 2026

یک اجاق گاز کمپینگ استیل ضدزنگ جمع‌وجور با یک قابلمه کوچک و بخار برخاسته — تصویر برای «بهترین اجاق گاز کمپینگ برای خانواده در سال 2026»

مستقل از نظر ویرایشی. این صفحه ممکن است شامل لینک‌های همکاری در فروش و جایگاه‌های تبلیغاتی مشخص‌شده باشد — به افشای تبلیغات ما مراجعه کنید. جایگاه‌های تبلیغاتی هرگز ترتیب رتبه‌بندی زیر را تغییر نمی‌دهند. به عنوان شریک آمازون، از خریدهای واجد شرایط کسب درآمد می‌کنیم. قیمت‌ها تقریبی ($) هستند و اغلب تغییر می‌کنند؛ لینک‌های خرده‌فروشان به amazon.com (آمریکا) منتهی می‌شوند.

ما 5 دستگاه پروپان و بوتان را بر اساس زمان جوش، خروجی حرارت، مقاومت در برابر باد و قابلیت جمع‌شدن ارزیابی کردیم تا بهترین اجاق گاز کمپینگ برای استفاده خانوادگی را شناسایی کنیم. این رتبه‌بندی مدل‌هایی را که قادر به پخت برای گروه‌های چهار نفره یا بیشتر هستند، با تنظیمات چند شعله‌ای یا شعله‌های تک‌تک با BTU بالا و پایه‌های پایدار، اولویت می‌دهد. این رتبه‌بندی به‌طور دقیق برای خانواده‌ها و گروه‌های کوچکی است که به آماده‌سازی مطمئن غذا نیاز دارند و سناریوهای کمپینگ انفرادی یا فوق سبک را شامل نمی‌شود.

روش رتبه‌بندی ما

زمان جوش برای 1 لیتر آبخروجی حرارتی کل BTUعملکرد مقاومت در برابر بادقابلیت بسته‌بندی و کارایی در فضای صندوق خودروکنترل دم‌کردن و سازگاری با چند قابلمه

روش‌شناسی کامل رتبه‌بندی ←

نگاهی اجمالی

#محصولامتیازقیمتبهترین برای
1 Camp Chef Everest 2X 9.4 $230 خانواده‌هایی که وعده‌های غذایی واقعی پخته و به حرارت بالا و دم‌کردن ملایم نیاز دارند و زمان جوش سریع را اولویت می‌دهند.
2 Jetboil Genesis Basecamp System 8.9 $400 کامپ‌کننده‌هایی که به مقاومت در برابر باد و یک سیستم پخت‌وپز خودکفا نیاز دارند و حاضرند برای راحتی هزینه بیشتری بپردازند.
3 Camp Chef Kodiak 8.5 $130 کمپینگ‌کاران عمومی که به دنبال تعادل بین کیفیت و قیمت برای گروه‌های کوچک در حال پخت چند قلم غذا هستند.
4 Coleman Classic One-Burner 7.2 $45 کاربران حساس به بودجه یا مسافران جاده‌ای که به وعده‌های غذایی ساده تک‌قابلمه‌ای نیاز دارند، نه یک وعده کامل خانوادگی.
1
C

Camp Chef Everest 2X

$230 9.4
مزایا
  • سریع‌ترین زمان جوش آوردن در تست‌ها با 2:31 برای 1 لیتر آب
  • با ارائه 20,000 BTU در هر شعله برای پخت با حرارت بالا
  • امکان کنترل همزمان شعله زیاد و پخت آرام با شعله کم را فراهم می‌کند
  • شامل یک محافظ باد تقریباً بدون درز است که در جای خود قفل می‌شود
معایب
  • محدود به گارانتی 1 ساله
  • طراحی حجیم فضای بیشتری از صندوق عقب نسبت به اجاق‌های پایه اشغال می‌کند
  • هزینه آن بیشتر از اجاق‌های پایه 2 شعله است

مناسب برای: خانواده‌هایی که غذاهای واقعی می‌پزند و به هر دو حالت حرارت بالا و ملایم نیاز دارند و زمان جوش‌آوردن سریع را اولویت می‌دهند.

این محصول شماست؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

2
J

Jetboil Genesis Basecamp System

$400 8.9
مزایا
  • در شرایط استاندارد، 1 لیتر آب را در 2:40 به جوش می‌آورد
  • زمان جوش‌آوردن 5:25 را در شرایط بادی 8mph حفظ می‌کند
  • طراحی تاشو داخل قابلمه‌های همراه جمع می‌شود
  • شامل یک قابلمه باکیفیت و یک تابه نچسب در سیستم
معایب
  • قیمت پریمیوم گران‌قیمت در مقایسه با سایر گزینه‌ها
  • برای کمپینگ‌کاران تازه‌کار استفاده از آن بدیهی نیست
  • محافظ باد به‌عنوان چیزی آزاردهنده برای مدیریت توصیف شده است

مناسب برای: کامپ‌کننده‌هایی که به مقاومت در برابر باد و یک سیستم پخت‌وپز خودکفا نیاز دارند و حاضرند برای راحتی هزینه بیشتری بپردازند.

این محصول شماست؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

3
C

Camp Chef Kodiak

$130 8.5
مزایا
  • دارای دو شعله 10,000-BTU با توزیع یکنواخت حرارت
  • یک سطح پخت عریض 200 اینچ مربع برای چندین ظرف ارائه می‌دهد
  • شامل جرقه‌زن بدون نیاز به کبریت برای روشن شدن مطمئن
  • با دسته داخلی برای حمل‌ونقل، تاشو می‌شود
معایب
  • برای فضاهای تنگ سبک یا جمع‌وجور نیست
  • در سناریوهای باد شدید، ظرافت کمتری نسبت به مدل‌های پریمیوم دارد

مناسب برای: کمپینگ‌کاران عمومی که به دنبال تعادل بین کیفیت و قیمت برای گروه‌های کوچک در حال پخت چند قلم غذا هستند.

این محصول شماست؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

4
C

Coleman Classic One-Burner

$45 7.2
مزایا
  • بدنه جمع‌وجور با یک کیف سخت برای محافظت
  • دارای جرقه‌زن دکمه‌ای Instastart
  • شبکه پوشش‌دار با پرسلن برای تمیز کردن آسان جدا می‌شود
معایب
  • خروجی حرارتی پایین 7,650 BTU برای کارهای پخت بزرگ‌تر کافی نیست
  • تک‌شعله بودن، پخت همزمان را برای خانواده‌ها محدود می‌کند
  • از سوخت بوتان استفاده می‌کند که ممکن است در هوای سرد ثبات کمتری داشته باشد

مناسب برای: کاربران حساس به بودجه یا مسافران جاده‌ای که به وعده‌های غذایی ساده تک‌قابلمه‌ای نیاز دارند، نه یک وعده کامل خانوادگی.

این محصول شماست؟ یک لیست تأییدشده دریافت کنید · نشان رتبه رایگان

چگونه انتخاب کنیم

1
الزامات خروجی حرارت

اگر برای جوش آوردن سریع به 20,000 BTU در هر شعله نیاز دارید، Camp Chef Everest 2X را انتخاب کنید؛ اگر 10,000 BTU در هر شعله برای پخت آرام کافی است، Kodiak را انتخاب کنید.

2
مقاومت در برابر باد

اگر در مناطق باز کمپ می‌کنید، Jetboil Genesis را انتخاب کنید، زیرا زمان جوش‌آوردن 5:25 را در بادهای 8mph حفظ می‌کند، در حالی که محافظ‌های استاندارد ممکن است شکست بخورند.

3
محدودیت‌های فضای صندوق عقب

اگر صندوق عقب خودروی شما تنگ است، از خرید Everest 2X خودداری کنید، زیرا حجیم‌تر از اجاق‌های گاز سطح ورودی است؛ برای بهره‌وری بهتر از فضا، مدل تاشوی Kodiak را در نظر بگیرید.

4
آستانه بودجه

اگر بودجه شما کمتر از $150 است، Camp Chef Kodiak تنها گزینه چند شعله‌ای قابل قبول است؛ Jetboil Genesis به بودجه‌ای بیش از $400 نیاز دارد.

نظر ما

Camp Chef Everest 2X به دلیل زمان جوش‌آوردن 2:31 و دو شعله 20,000-BTU، انتخاب قطعی برای خانواده‌ها است. اگر مقاومت در برابر باد نسبت به سرعت خالص اولویت اصلی باشد، Jetboil Genesis Basecamp System جایگزین برتری است.

دستگاه قدیمی خود را تعویض می‌کنید؟ می‌توانید آن را به صورت رایگان در Bazeta، بازار خرید و فروش ما، به فروش برسانید.

پرسش‌های متداول

کدام اجاق گاز سریع‌تر آب را می‌جوشاند؟

Camp Chef Everest 2X سریع‌ترین است و 1 لیتر آب را در 2:31 می‌جوشاند و کمی از Jetboil Genesis با زمان 2:40 پیشی می‌گیرد.

آیا Camp Chef Kodiak می‌تواند برای یک خانواده چهار نفره غذا بپزد؟

بله، دارای سطح پخت 200 اینچ مربع و دو شعله 10,000-BTU است که امکان استفاده همزمان از چندین ظرف را برای گروه‌های کوچک فراهم می‌کند.

آیا Jetboil Genesis ارزش قیمت پریمیوم را دارد؟

این محصول تنها در صورتی ارزش 400 تا 450 دلار را دارد که به مقاومت در برابر باد نیاز داشته باشید، زیرا زمان جوش 5:25 را در بادهای 8 مایل بر ساعت حفظ می‌کند؛ استانداردی عملکردی که رقبا به آن دست نمی‌یابند.

حداقل خروجی حرارتی برای پخت خانوادگی چقدر است؟

یک شعله تک 7,650 BTU مانند Coleman Classic برای کارهای بزرگ‌تر کافی نیست؛ به دنبال حداقل 10,000 BTU برای هر شعله یا چیدمان‌های چند شعله‌ای باشید.

منابع

  1. بهترین اجاق کمپینگ
  2. بهترین اجاق‌های گاز کمپینگ
  3. بهترین اجاق‌های گاز کمپینگ
  4. بهترین اجاق گاز کمپینگ
  5. بهترین اجاق گاز کمپینگ

نظرات کاربران

در حال بارگذاری نظرات…
نوشتن نظر