2026 թվականի լավագույն նոութբուքերը. Գերագույն գնահատական ունեցող ընտրություններ կատարողականության և արժեքի համար

Արծաթագույն նրբագեղ նոութբուք՝ նկարահանված 3/4 հետանց անկյունից ընկուզենու սեղանի վրա՝ որպես ուղեկցող նկար Best Laptops 2026: Top Rated Picks for Performance and Value հոդվածի համար

Խմբագրական անկախություն: Այս էջը կարող է պարունակել աֆիլիատային հղումներ և հստակ նշված վճարովի տեղադրումներ — տեսեք մեր գովազդային բացահայտումը: Վճարովի տեղադրումները երբեք չեն փոխում ստորև ներկայացված դասավորությունը: Որպես Amazon Associate մենք վաստակում ենք որակավորված գնումներից: Գները ցուցանմանական են ($) և հաճախ փոխվում են; մանրածախ վաճառողի հղումները տանում են դեպի amazon.com (US):

Մենք գնահատել ենք վեց առաջատար նոութբուքեր՝ հիմնվելով պրոցեսորի արդյունավետության, էկրանի որակի, մարտկոցի կյանքի և գնի/կատարողականության հարաբերակցության վրա։ Այս դասակարգումը նախատեսված է ուսանողների, մասնագետների և բյուջետային գնորդների համար, ովքեր փնտրում են կոնկրետ սարքաշինական հնարավորություններ 2026 թվականին։

Ինչպես ենք դասակարգել դրանք

Պրոցեսորի ճարտարապետություն և AI կատարողականությունՄարտկոցի աշխատանքի տևողությունը ժամերովԷկրանի թարմացման հաճախականություն և պանելի տեսակՊահեստային հիշողության բազային ծավալՄիացումների ընտրանք և կապի ստանդարտներԳնի և արդյունավետության հարաբերակցություն

Ամբողջական դասակարգման մեթոդաբանություն →

Արագ ակնարկ

#ԱպրանքՄիավորԳինԼավագույնն է
1 Apple MacBook Air M5 (2026) 9.4 $1,234 Օգտատերերի համար, ովքեր ցանկանում են բազմաֆունկցիոնալ սարք՝ գերազանց գրաֆիկայով և մարտկոցի կյանքով՝ համեմատած բյուջետային այլընտրանքների հետ
2 Lenovo Yoga Slim 7x Gen 11 9.1 $1,830 Մասնագետների համար, ովքեր առաջնահերթություն են տալիս մարտկոցի առավելագույն ինքնավարությանը և OLED գույների ճշգրտությանը՝ անտեսելով GPU-ի հզորությունը
3 HP OmniBook Ultra 14 8.8 $1,320 Windows օգտատերերի համար, ովքեր փնտրում են MacBook Pro-ի այլընտրանք՝ ուժեղ մարտկոցի կյանքով և պրեմիում կառուցվածքային որակով
4 Dell XPS 13 (2026) 8.5 $600 Ուսանողների և ճանապարհորդների համար, ովքեր կարիք ունեն կոմպակտ, թեթև սարքի՝ բարձր թարմացման հաճախականությամբ պատկերով
5 Apple MacBook Neo 8.2 $689 Ուսանողների և iPhone օգտատերերի համար, ովքեր փնտրում են պրեմիում macOS փորձառություն՝ խիստ սահմանափակ բյուջեով
6 Acer Aspire 16 AI 7.9 $691 Բյուջետային գնորդների համար, ովքեր պարզ առաջադրանքների և մեդիա սպառման համար անհրաժեշտ ունեն մեծ էկրան
1
A

Apple MacBook Air M5 (2026)

$1,234 9.4
Առավելություններ
  • M5 պրոցեսորը ապահովում է GPU կատարողականություն, որը համապատասխանում է նախորդ սերնդի M3 Pro MacBook Pro-ին
  • Մարտկոցի կյանքը հետևողականորեն գերազանցում է ամբողջ աշխատանքային օրը՝ ապահովելով կայուն կատարողականություն մարտկոցից աշխատելիս
  • Պահպանման նվազագույն ծավալը բարձրացվել է մինչև 512GB՝ անհրաժեշտությունը վերացնելով անմիջական բարելավումների։
  • Առանց երկրպագուի ալյումինե կորպուսը պահպանում է ամրությունը՝ մնալով բարակ և թեթև
Թերություններ
  • Արժե $500 ավելի, քան MacBook Neo-ն՝ նմանատիպ էկրանի չափսի դեպքում
  • Դիզայնը 2022 թվականից չի փոխվել՝ առաջարկելով ոչ մի նոր էսթետիկ բարելավում
  • Գինը ստանդարտ մանրածախ վաճառքում բարձրացել է $1,099-ից մինչև $1,299

Լավագույնն է՝ Այն օգտատերերի համար, ովքեր կարիք ունեն բազմաֆունկցիոնալ սարքի՝ գերազանց գրաֆիկայով և մարտկոցի աշխատանքով՝ համեմատած բյուջետային այլընտրանքների հետ

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դասակարգման նշան

2
L

Lenovo Yoga Slim 7x Gen 11

$1,830 9.1
Առավելություններ
  • Qualcomm երկրորդ սերնդի Snapdragon X2 պրոցեսորը ապահովում է գրեթե 24 ժամ մարտկոցի աշխատանք
  • OLED էկրանը առաջարկում է ճշգրիտ գույներ և խորը սև երանգներ՝ վիզուալ աշխատանքի համար։
  • Բարձր լուծաչափի վեբ-խցիկը ապահովում է տեսախորհրդակցությունների պարզ որակ։
Թերություններ
  • Qualcomm Adreno գրաֆիկան հետ է մնում Intel Arc B390-ից ինտեգրված 3D գրաֆիկական հզորության համար
  • Մեխանիկական touchpad-ը միջին է թվում ապակե այլընտրանքների համեմատ
  • Միացումների սահմանափակ ընտրանքը պահանջում է անցորդներ հին միացումների համար

Լավագույնը՝ մասնագետների համար, ովքեր առաջնահերթություն են տալիս մարտկոցի առավելագույն ինքնավարությանը և OLED գույների ճշգրտությանը՝ անտեսելով GPU-ի հզորությունը

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

3
H

HP OmniBook Ultra 14

$1,320 8.8
Առավելություններ
  • Առաջարկում է ինչպես Intel, այնպես էլ Qualcomm CPU տարբերակներ՝ կատարողականության ճկուն պահանջների համար
  • Ամբողջական ցուցանիշների ուժեղ կատարողականություն՝ զուգակցված մարտկոցի երկար աշխատանքով
  • Կոմպակտ, բարակ և ամուր դիզայն՝ գերազանց ստեղնաշարով և թաչփադով
Թերություններ
  • Սուր, հղկված եզրերը հակված են տեսանելի քերծվածքների
  • Միացումների սահմանափակ ընտրանքը սահմանափակում է պերիֆերիաների միացումը
  • Գները կտրուկ տատանվում են, ինչը դժվարացնում է արժեքի հետևողական գնահատումը

Լավագույնն է՝ Windows օգտատերերի համար, ովքեր փնտրում են MacBook Pro-ի այլընտրանք՝ ուժեղ մարտկոցի կյանքով և պրեմիում կառուցվածքային որակով

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

4
D

Dell XPS 13 (2026)

$600 8.5
Առավելություններ
  • Intel Wildcat Lake չիպը արդյունավետորեն կատարում է բազմախնդրանքային աշխատանքը կոմպակտ կորպուսում
  • 13.4 դյույմանոց էկրանն առաջարկում է 120 Հց թարմացման հաճախականություն՝ հարթ ոլորման համար
  • Ներառում է Wi-Fi 7 ցանցային կապ և երկու 10Gbps USB-C միացումներ՝ արագ տվյալների փոխանցման համար
Թերություններ
  • 8GB RAM մոդելը 16GB-ի հասնելու համար պահանջում է $200 վճարով լրացուցիչ բարձրացում
  • Թաչփադը բյուջետային տպավորություն է թողնում պրեմիում մրցակիցների համեմատ
  • Զրկված է նվազագույն լսափողի բնիկից, ինչը ստիպում է օգտագործել ադապտեր

Լավագույնն է՝ Ուսանողների և ճանապարհորդների համար, ովքեր կարիք ունեն կոմպակտ, թեթև սարքի՝ բարձր թարմացման հաճախականությամբ պատկերով

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

5
A

Apple MacBook Neo

$689 8.2
Առավելություններ
  • A18 Pro չիպը ապահովում է բավարար հզորություն macOS փորձառության համար
  • Ստերեո բարձրախոսները ապշեցուցիչ տպավորիչ ձայնային որակ են ապահովում չափսի համար
  • Պրեմիում MacBook էսթետիկա՝ Air-ից ավելի ցածր մուտքի գնով
Թերություններ
  • 256GB SSD բազային տարբերակը արագ է լցվում՝ առանց արտաքին կրիչի
  • Touch ID-ն արժե լրացուցիչ $100՝ բազային գնից բացի
  • Ավելի փոքր մարտկոցը հանգեցնում է ավելի կարճ աշխատանքի կյանքի, քան MacBook Air-ը

Լավագույնն է՝ Ուսանողների և iPhone օգտատերերի համար, ովքեր փնտրում են պրեմիում macOS փորձառություն՝ խիստ սահմանափակ բյուջեով

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

6
A

Acer Aspire 16 AI

$691 7.9
Առավելություններ
  • Առաջարկում է մեծ էկրանի չափս $700-ից ցածր գնով
  • Հարմար է բյուջետային գնորդների համար, ովքեր էկրանի տարածքը նախընտրում են դիմելիության նկատմամբ
Թերություններ
  • Զուրկ է MacBook Air-ի նուրբ կառուցվածքի որակից և մարտկոցի արդյունավետությունից
  • Չի առաջարկում Dell XPS 13-ի բարձր թարմացման հաճախականությամբ էկրանը
  • Կատարողականությունը սահմանափակ է Lenovo Yoga-ում առկա Snapdragon X2-ի համեմատ

Լավագույնն է՝ բյուջետային գնորդների համար, ովքեր կարիք ունեն մեծ էկրանի պարզ առաջադրանքների և մեդիա սպառման համար

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

Ինչպես ընտրել

1
RAM-ի բարձրացման արժեք

Եթե ձեզ անհրաժեշտ է 8ԳԲ-ից ավելի RAM, Dell XPS 13-ի համար նախատեսեք լրացուցիչ $200, մինչդեռ MacBook Air-ը սկսվում է 512ԳԲ պահեստավորմամբ՝ բավարար հիշողությամբ խնդիրների մեծ մասի համար։

2
Մարտկոցի կյանքի առաջնահերթություն

Ընտրեք Lenovo Yoga Slim 7x Gen 11-ը՝ գրեթե 24 ժամ տևողությամբ մարտկոցի համար, կամ MacBook Air M5-ը, եթե նախընտրում եք կայուն աշխատանք ամբողջ աշխատանքային օրվա ընթացքում՝ առանց լիցքավորման։

3
Էկրանի թարմացման հաճախականություն

Ընտրեք Dell XPS 13-ը, եթե 120 Հց թարմացման հաճախականությունը կարևոր է հարթ ոլորման համար, քանի որ MacBook Air-ը և Lenovo Yoga-ն կենտրոնանում են համապատասխանաբար գույնի ճշգրտության և մարտկոցի արդյունավետության վրա։

4
Touch ID-ի արժեքը

Ուշադրություն դարձրեք, որ Apple MacBook Neo-ն Touch ID-ի համար վստահում է լրացուցիչ $100, մինչդեռ MacBook Air-ը ներառում է բիոմետրիկ անվտանգություն իր ստանդարտ $1,234 գնով։

Մեր կարծիքը

Apple MacBook Air M5-ը լավագույն ընտրությունն է հավասարակշռված կատարողականության և մարտկոցի կյանքի համար, մինչդեռ Lenovo Yoga Slim 7x Gen 11-ը հաղթում է մարտկոցի առավելագույն ինքնավարության և OLED էկրանի որակի շնորհիվ։

Փոխարինո՞ւմ եք հինը։ Կարող եք այն անվճար վաճառել Bazeta-ում՝ մեր դասակարգված գովազդների հարթակում։

Հաճախ տրվող հարցեր

Ո՞ր նոութբուքն ունի ամենաերկար մարտկոցի կյանքը։

Lenovo Yoga Slim 7x Gen 11-ը առաջարկում է գրեթե 24 ժամ մարտկոցի կյանք՝ զգալիորեն գերազանցելով MacBook Air-ը, որը դիմանում է ամբողջ աշխատանքային օրվա ընթացքում։

Արդյո՞ք Dell XPS 13-ը հարմար է խաղերի համար

Ոչ, Dell XPS 13-ը հարմար չէ ծանր խաղերի կամ բարձր լուծաչափով տեսանյութերի խմբագրման համար՝ իր ինտեգրված Intel Wildcat Lake գրաֆիկայի պատճառով։

Ո՞րն է ամենաէժան տարբերակը մեծ էկրանով

Acer Aspire 16 AI-ն արժե $691 և առաջարկում է մեծ էկրան, ինչը դարձնում է այն լավագույն արժեքը բյուջետային գնորդների համար, ովքեր նախընտրում են չափսը դիմադրելիության նկատմամբ։

Արդյո՞ք MacBook Neo-ն ներառում է Touch ID

Touch ID-ը ներառված չէ $689 բազային գնի մեջ. այն արժե լրացուցիչ $100։

Աղբյուրներ

  1. 2026 թվականի լավագույն նոութբուքերը
  2. 2026 թվականի լավագույն նոութբուք
  3. 2026 թվականի լավագույն նոութբուքեր
  4. Լավագույն նոութբուքերը Մեծ Բրիտանիայում 2026 թվականի համար
  5. 2026 թվականի լավագույն նոութբուքեր
  6. 2026 թվականի լավագույն նոութբուք

Օգտատերերի գնահատականներ

Բեռնվում են գրախոսությունները…
Գրել գրախոսություն