2026 թվականի լավագույն տեղափոխելի SSD արտաքին կոշտ սկավառակը

Ոճային դիմելի SSD սկավառակ՝ փայլող տվյալների հոսքով — նկարազարդում 2026 թ. լավագույն դիմելի SSD արտաքին կոշտ սկավառակի համար

Խմբագրական անկախություն: Այս էջը կարող է պարունակել աֆիլիատային հղումներ և հստակ նշված վճարովի տեղադրումներ — տեսեք մեր գովազդային բացահայտումը: Վճարովի տեղադրումները երբեք չեն փոխում ստորև ներկայացված դասավորությունը: Որպես Amazon Associate մենք վաստակում ենք որակավորված գնումներից: Գները ցուցանմանական են ($) և հաճախ փոխվում են; մանրածախ վաճառողի հղումները տանում են դեպի amazon.com (US):

Մենք գնահատել ենք 12 դիմացկուն SSD՝ հիմնվելով ինտերֆեյսի արագության (USB4 vs. USB 3.2), դիմացկունության վարկանիշների և գնի արդյունավետության վրա մեկ գիգաբայթի հաշվարկով։ Այս դասակարգումը նախատեսված է ստեղծողների, դաշտային աշխատողների և ընդհանուր օգտատերերի համար, ովքեր փնտրում են հուսալի շարժական պահեստավորում՝ կոնկրետ կատարողականության շեմերով։

Ինչպես ենք դասակարգել դրանք

Ինտերֆեյսի թողունակություն (USB4 vs. USB 3.2 Gen 2x2)Դիմացկունության վարկանիշներ (IP դաս և ընկնելու բարձրություն)Գնի և արդյունավետության հարաբերակցությունՁևի գործոն և դիմացկունությունՄիացուցչի համատեղելիություն (Type-C vs. Micro-B)

Ամբողջական դասակարգման մեթոդաբանություն →

Արագ ակնարկ

#ԱպրանքՄիավորԳինԼավագույնն է
1 Samsung T9 9.4 $110 (2TB) Ընդհանուր օգտատերեր, ովքեր կարիք ունեն բարձր արագությամբ փոխանցումների և ունեն ժամանակակից USB միացվածքներ
2 Crucial X9 Pro 9.1 $80–$90 (2TB) Խնայողական գնորդներ, ովքեր փնտրում են հուսալի դիմադրողականություն և բավարար արագություն
3 Kingston XS2000 8.9 $90–$100 (2TB) Ուղևորներ, ովքեր նախընտրում են նվազագույն չափսեր՝ առանց Gen 2x2 արագությունները զոհաբերելու
4 Corsair EX400U 8.8 $120 (1TB) Mac օգտատերեր և ստեղծողներ, ովքեր պահանջում են առավելագույն արագություն մեծ ֆայլերի համար
5 LaCie Rugged SSD 8.5 $140 (2TB) Դաշտային աշխատողներ և բնության մեջ լուսանկարողներ, ովքեր պահանջում են ամուր պաշտպանություն
6 WD My Passport (Works with USB C) 8.2 — Օգտատերեր, ովքեր պահանջում են առավելագույն տարողություն նվազագույն արժեքով՝ կրկնօրինակումների համար
1
S

Samsung T9

$110 (2TB) 9.4
Առավելություններ
  • Հասնում է առավելագույն 2,000 ՄԲ/վ արագության USB 3.2 Gen 2x2 ինտերֆեյսի միջոցով
  • Գնահատված է 3 մ անկման դիմադրության համար
  • Ներառում է IP դաս՝ փոշու և ջրի նկատմամբ դիմադրության համար
Թերություններ
  • Առավելագույն արագություններին հասնելու համար պահանջում է USB 3.2 Gen 2x2 հնարավորություն ունեցող պորտ
  • Կատարողականությունը զգալիորեն անկում է ապրում հին USB միացվածքներում

Լավագույնն է՝ Ընդհանուր օգտատերերի համար, ովքեր կարիք ունեն բարձր արագությամբ փոխանցումների և ունեն ժամանակակից USB միացվածքներ

Սա ձեր ապրանքն է։ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

2
C

Crucial X9 Pro

$80–$90 (2TB) 9.1
Առավելություններ
  • Առաջարկում է առավելագույն 1,050 ՄԲ/վ արագություն USB 3.2 Gen 2 ինտերֆեյսի միջոցով
  • Դիմանում է մինչև 7.5ft բարձրությունից ընկնելուն
  • Ունի IP55 վարկանիշ փոշու և ջրի դիմադրության համար
Թերություններ
  • Ավելի ցածր առավելագույն արագություն՝ համեմատած Gen 2x2 սկավառակների, ինչպիսիք են Samsung T9-ը
  • Չի օգտագործում USB4 թողունակությունը

Լավագույնը՝ Բյուջեն խնայող գնորդների համար, ովքեր փնտրում են հուսալի դիմացկունություն և բավարար արագություն

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք ստուգված գրանցում · անվճար դասակարգման նշան

3
K

Kingston XS2000

$90–$100 (2TB) 8.9
Առավելություններ
  • Կոմպակտ ձևի գործոնը հեշտությամբ տեղավորվում է վերնաշապիկի գրպանում
  • Ապահովում է առավելագույն 2,000 ՄԲ/վ արագություն USB 3.2 Gen 2x2 ինտերֆեյսի միջոցով
  • Ներառում է IP55 դաս՝ օգտագործելիս իր պաշտպանիչ պատյանով
Թերություններ
  • Նշված IP դասին հասնելու համար պահանջում է կցված պատյանը
  • Զուր է USB4 աջակցությունից

Լավագույնն է՝ Ուղևորների համար, ովքեր նախընտրում են նվազագույն չափս՝ առանց Gen 2x2 արագություններից զիջելու

Սա ձեր ապրանքն է։ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

4
C

Corsair EX400U

$120 (1TB) 8.8
Առավելություններ
  • Օգտագործում է USB4 ինտերֆեյս՝ 40 Գբիտ/վ թողունակության համար
  • Հասնում է առավելագույն 4,000 ՄԲ/վ արագության
  • Ունի ամուր ալյումինե կորպուս
Թերություններ
  • Ավելի բարձր գին մեկ տերաբայթի հաշվարկով՝ համեմատած USB 3.2 սկավառակների հետ
  • Պահանջում է համատեղելի USB4 սարքավորումներ՝ ամբողջական արագության առավելությունները իրականացնելու համար

Լավագույնը՝ Mac օգտատերերի և ստեղծողների համար, ովքեր պահանջում են առավելագույն թողունակություն մեծ ֆայլերի համար

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

5
L

LaCie Rugged SSD

$140 (2TB) 8.5
Առավելություններ
  • Ամենաբարձր դիմացկունության վարկանիշ՝ IP67 հավաստագրմամբ
  • Գնահատված է մինչև 3m բարձրությունից ընկնելու համար
  • Ներառում է USB 3.2 Gen 2 ինտերֆեյս
Թերություններ
  • 1,000 MB/s առավելագույն արագությունը ցածր է Gen 2x2 տարբերակների համեմատ
  • Պրեմիում գին՝ մոտ $140 2TB տարողության համար

Լավագույնը՝ Դաշտային աշխատողների և բնության մեջ լուսանկարողների համար, ովքեր պահանջում են ամուր պաշտպանություն

Սա ձեր ապրանքն է։ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

6
W

WD My Passport (Works with USB C)

8.2
Առավելություններ
  • Հասանելի է մինչև 6TB տարողությամբ
  • Առաջարկում է ցածր գին մեկ տերաբայթի հաշվարկով
  • Դյուրակիր դիզայն՝ հարմար հիմնական պահեստավորման կարիքների համար
Թերություններ
  • Օգտագործում է Micro-B միացուցիչ՝ ժամանակակից Type-C-ի փոխարեն
  • Կատարողականությունը սահմանափակված է կոշտ սկավառակների մակարդակով՝ ավելի դանդաղ, քան SSD-ները

Լավագույնը՝ Այն օգտատերերի համար, ովքեր պահանջում են առավելագույն տարողություն նվազագույն արժեքով՝ կրկնօրինակումների համար

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

Ինչպես ընտրել

1
Ինտերֆեյսի արագության պահանջներ

Ընտրեք USB4 սկավառակներ, ինչպիսիք են Corsair EX400U-ն (4,000 MB/s), եթե փոխանցում եք մեծ տեսաֆայլեր, ընտրեք USB 3.2 Gen 2x2 սկավառակներ, ինչպիսիք են Samsung T9-ը (2,000 MB/s)՝ արագության և գնի հավասարակշռված համադրության համար։

2
Դիմադրողականության կարիքներ

Խիստ պայմանների համար ընտրեք LaCie Rugged SSD-ն՝ իր IP67 վարկանիշով և 3 մ անկման վարկանիշով; ընդհանուր օգտագործման համար Crucial X9 Pro-ի IP55 վարկանիշը և 7.5 ոտնանոց անկման վարկանիշը բավարար են

3
Տարողություն vs. Արագություն

Եթե ձեզ անհրաժեշտ է 4TB-ից ավելի, WD My Passport-ը առաջարկում է մինչև 6TB տարողություն, սակայն զոհաբերում է արագությունը. ավելի արագ փոխանցումների համար սահմանափակվեք SSD-ներով, որոնց տարողությունը սովորաբար սահմանափակված է 2TB-ով կամ 4TB-ով։

4
Պորտի համատեղելիություն

Համոզվեք, որ ձեր համակարգիչն ունի USB 3.2 Gen 2x2 պորտ՝ Samsung T9-ից կամ Kingston XS2000-ից լրիվ արագություններ ստանալու համար. հակառակ դեպքում Crucial X9 Pro-ն ապահովում է կայուն կատարողականություն հին պորտերի վրա։

Մեր կարծիքը

Samsung T9-ը լավագույն ընդհանուր պորտատիվ SSD արտաքին կոշտ սկավառակն է մեծամասնության համար՝ շնորհիվ իր 2,000 MB/s արագության և $110 գնի, մինչդեռ Crucial X9 Pro-ն առաջարկում է լավագույն արժեքը դիմադրողականությանը կարևորություն տվող գնորդների համար։

Փոխարինո՞ւմ եք հինը։ Կարող եք այն անվճար վաճառել Bazeta-ում՝ մեր դասակարգված գովազդների հարթակում։

Հաճախ տրվող հարցեր

Ո՞ր դյուրակիր SSD-ն ամենաարագն է

Corsair EX400U-ն ամենաարագն է փորձարկվածների մեջ՝ հասնելով առավելագույն 4,000 ՄԲ/վ արագության իր USB4 ինտերֆեյսի միջոցով

Ո՞րն է լավագույն բյուջետային տարբերակը։

Crucial X9 Pro-ն առաջարկում է լավագույն արժեքը՝ մոտավորապես $80–$90 2TB-ի համար, ապահովելով 1,050 MB/s արագություն և IP55 դիմացկունություն։

Ո՞ր սկավառակն է ամենալավը դաշտային աշխատանքի համար

LaCie Rugged SSD-ն լավագույնն է դաշտային աշխատանքի համար՝ շնորհիվ իր IP67 վարկանիշի և մինչև 3 մ բարձրությունից անկումներին դիմակայելու ունակության

Պետք է՞մ USB4 պորտատիվ SSD-ի համար

Ոչ միշտ; Samsung T9-ը հասնում է 2,000 ՄԲ/վ արագության USB 3.2 Gen 2x2-ի միջոցով, ինչը բավարար է խնդիրների մեծ մասի համար և ավելի էժան է, քան USB4 այլընտրանքները

Աղբյուրներ

  1. Լավագույն արտաքին SSD-ներ
  2. Լավագույն արտաքին սկավառակներ
  3. Լավագույն արտաքին կոշտ սկավառակ SSD
  4. Լավագույն արտաքին կոշտ սկավառակներ
  5. 2026 թվականի լավագույն արտաքին SSD-ների գնման ուղեցույց
  6. Լավագույն դյուրակիր արտաքին կոշտ սկավառակներ 2026 թ.

Օգտատերերի գնահատականներ

Բեռնվում են գրախոսությունները…
Գրել գրախոսություն