Լավագույն տեղափոխելի SSD iPhone-ի համար 2026-ին

Նուրբ, դյուրակիր SSD՝ միացված սմարթֆոնին՝ փայլող տվյալների մալուխով — նկարազարդում «2026 թ. iPhone-ի համար լավագույն դյուրակիր SSD» հոդվածի համար

Խմբագրական անկախություն: Այս էջը կարող է պարունակել աֆիլիատային հղումներ և հստակ նշված վճարովի տեղադրումներ — տեսեք մեր գովազդային բացահայտումը: Վճարովի տեղադրումները երբեք չեն փոխում ստորև ներկայացված դասավորությունը: Որպես Amazon Associate մենք վաստակում ենք որակավորված գնումներից: Գները ցուցանմանական են ($) և հաճախ փոխվում են; մանրածախ վաճառողի հղումները տանում են դեպի amazon.com (US):

Մենք գնահատել ենք հինգ պորտատիվ SSD՝ հիմնվելով ինտերֆեյսի արագության, ֆիզիկական չափսերի, iPhone-ին բնորոշ ինտեգրումների (օրինակ՝ MagSafe աջակցություն) և գնի ու տարողունակության հարաբերակցության վրա։ Այս դասակարգումը նախատեսված է iPhone-ի օգտատերերի համար, ովքեր անհրաժեշտություն ունեն բարձր լուծաչափի տեսանյութերի պահուստային պատճենման և մեծ ֆայլերի փոխանցման համար հուսալի արտաքին պահեստավորման։

Ինչպես ենք դասակարգել դրանք

Ինտերֆեյսի արագություն (USB4 ընդդեմ USB 3.2)Ֆիզիկական չափսեր և քաշMagSafe-ի կամ մագնիսական ամրացման համատեղելիությունԳնը մեկ տերաբայթի հաշվովՈւղղակի համատեղելիություն iOS-ի Files հավելվածի հետ

Ամբողջական դասակարգման մեթոդաբանություն →

Արագ ակնարկ

#ԱպրանքՄիավորԳինԼավագույնն է
1 Corsair EX400U 9.4 $499 Մասնագետներ, ովքեր փոխանցում են մեծ 4K/8K տեսանյութեր և խաղերի տեղադրման ֆայլեր և ովքեր անհրաժեշտություն ունեն MagSafe հարմարավետության
2 Lexar SL500 8.8 $230 Բյուջեի հարցում զգույշ օգտատերեր, ովքեր անհրաժեշտ են համարում հուսալի լուսանկարների պահեստային պատճեններ և հավելվածների տեղափոխում՝ առանց բարձր էներգախնդրության
3 SanDisk Creator Phone SSD 8.5 $150 Բովանդակության ստեղծողներ, ովքեր նկարահանում են ProRes 4K 60fps և նախապատվությունը տալիս են մագնիսական ամրացմանը՝ առավելագույն փոխանցման արագության փոխարեն
4 Samsung T9 8.2 $376 Սովորական օգտատերեր, ովքեր անհրաժեշտ են համարում հուսալի, կոմպակտ սկավառակ փաստաթղթերի պահեստավորման և թեթև մեդիա օգտագործման համար
5 Crucial X10 Pro 7.9 — Ուղևորներ, ովքեր նախապատվությունը տալիս են հնարավորինս փոքր չափսերին և քաշին՝ առաջադեմ հնարավորությունների փոխարեն
1
C

Corsair EX400U

$499 9.4
Առավելություններ
  • USB4 ինտերֆեյսը ապահովում է գրեթե եռապատիկ արագություն USB 3.2 սկավառակների համեմատ
  • MagSafe-ի համատեղելի միացուցիչը թույլ է տալիս անլար միացնել iPhone-ներին
  • Աջակցում է ProRes տեսանյութերի ուղղակի գրառում iPhone-ից՝ առանց կադրերի կորստի
  • Շարժվող մասերի բացակայությունը ապահովում է դիմացկունություն ճանապարհորդության ընթացքում
Թերություններ
  • Ավելի բարձր գին՝ $499 1 TB-ի համար՝ համեմատած USB 3.2 համարժեքների հետ
  • Առավելագույն արագության համար անհրաժեշտ են USB4 կամ Thunderbolt 4 միացման բույներ, ինչը սահմանափակում է օգտագործումը հին սարքերում

Լավագույնն է՝ մասնագետների համար, ովքեր փոխանցում են մեծ ծավալի 4K/8K տեսաֆայլեր և խաղերի տեղադրիչներ և ովքեր անհրաժեշտ են համարում MagSafe-ի հարմարավետությունը

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դասակարգման պատկանշան

2
L

Lexar SL500

$230 8.8
Առավելություններ
  • Կարդալու արագությունը հասնում է մինչև 2,000 MB/s՝ USB 3.2 Gen 2-ի միջոցով
  • Համատեղելի է iPhone Files հավելվածի հետ՝ առանց դրայվերների
  • Ցածր էներգիայի սպառումը երկարացնում է iPhone-ի մարտկոցի կյանքը պահուստային պատճենման ընթացքում
  • Մետաղական կորպուսը ապահովում է դիմացկունություն ավելի ցածր գնով
Թերություններ
  • Ավելի դանդաղ աշխատանք՝ համեմատած Corsair EX400U-ի նման USB4 սկավառակների հետ
  • MagSafe մագնիսական ամրացման հնարավորության բացակայություն

Լավագույնն է՝ Բյուջեն խնայող օգտատերերի համար, ովքեր անհրաժեշտություն ունեն հուսալի լուսանկարների պահուստային պատճենման և հավելվածների տեղափոխման՝ առանց բարձր էներգասպառման

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

3
S

SanDisk Creator Phone SSD

$150 8.5
Առավելություններ
  • Մինչև 1,000 MB/s գրառման արագությունները ապահովում են ProRes 4K խմբագրման հարթ աշխատանքը
  • IP65 վարկանիշը ապահովում է հավաստագրված ջրակայունություն և փոշեկայունություն
  • MagSafe մագնիսական ամրացումը պարզեցնում է միացումը iPhone 17 սերիայի հեռախոսներին
  • Օպտիմիզացված է հատուկ iPhone USB-C միացման համար
Թերություններ
  • Ծավալուն չափսերը դժվարացնում են գրպանում պահելը
  • Արագությունը սահմանափակված է 1,000 MB/s-ով, ինչը կեսն է առաջատար USB4 սկավառակների արագությունից

Լավագույնն է՝ բովանդակություն ստեղծողների համար, ովքեր նկարահանում են ProRes 4K 60fps-ով և նախապատվությունը տալիս են մագնիսական ամրացմանը՝ առավելագույն փոխանցման արագության փոխարեն

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

4
S

Samsung T9

$376 8.2
Առավելություններ
  • Կոմպակտ ձողաձև չափսերը (88×60×14mm) հեշտությամբ տեղավորվում են պայուսակներում
  • Ստանդարտ USB միացումը ապահովում է լայն համատեղելիություն
  • Հուսալի ապրանքանիշի հեղինակություն՝ ընդհանուր փաստաթղթերի պահուստային պատճենման համար
Թերություններ
  • Գնը բարձրացել է մինչև $376 2TB-ի համար՝ NAND flash պակասի պատճառով
  • Ավելի մեծ է, քան Crucial X10 Pro-ի նման ուլտրակոմպակտ այլընտրանքները

Լավագույնն է՝ Ընդհանուր օգտատերերի համար, ովքեր անհրաժեշտություն ունեն հուսալի, կոմպակտ սկավառակի՝ փաստաթղթերի պահեստավորման և թեթև մեդիա օգտագործման համար

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դասակարգման պատկանշան

5
C

Crucial X10 Pro

7.9
Առավելություններ
  • 65×50×10mm գերկոմպակտ չափսերը նվազագույնի են հասցնում ծավալը
  • 42 գրամ կշռով թեթևակիությունը նվազեցնում է բեռնվածությունը հեռախոսի միացման բույնի վրա
  • Պարզ միացրեք և աշխատեք ֆունկցիոնալություն
Թերություններ
  • Լրացուցիչ ֆունկցիոնալության բացակայություն, ինչպիսիք են կանգնեցույցները կամ մագնիսական ամրացումը
  • Գները հրապարակային չեն — պետք է հարցում ուղարկել գնային առաջարկի համար

Լավագույնը՝ ճանապարհորդների համար, ովքեր նախապատվությունը տալիս են նվազագույն չափսերին և կշռին՝ առաջադեմ հատկանիշների փոխարեն

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք ստուգված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

Ինչպես ընտրել

1
Ինտերֆեյսի արագության պահանջներ

Ընտրեք USB4 սկավառակներ, ինչպիսիք են Corsair EX400U-ն, եթե փոխանցում եք մեծ տեսաֆայլեր, քանի որ դրանք ապահովում են գրեթե եռապատիկ արագություն USB 3.2 սկավառակների համեմատ։ Լուսանկարների պահուստային պատճենման համար բավարար են USB 3.2 սկավառակները, ինչպիսիք են Lexar SL500-ը՝ 2,000 MB/s կարդալու արագությամբ։

2
Ամրացման եղանակ

Ընտրեք MagSafe համատեղելիությամբ սկավառակներ (Corsair EX400U, SanDisk Creator Phone SSD)՝ առանց լարի ամրացման համար։ Եթե նախընտրում եք ավանդական միացում, Samsung T9-ի նման ստանդարտ USB սկավառակները բավարար են։

3
Գինը՝ ըստ տարողունակության

SanDisk Creator Phone SSD-ն առաջարկում է լավագույն հարաբերակցություն գնի և որակի միջև՝ մոտավորապես $150 1 TB-ի համար։ Corsair EX400U-ն նույն տարողունակության դեպքում արժե $499, սակայն արդարացնում է թանկարժեքությունը USB4 արագություններով և MagSafe ինտեգրացիայով։

4
Ֆիզիկական չափս

Դրամպանակում տեղավորվող պահեստավորման համար ընտրեք Crucial X10 Pro-ն՝ 65×50×10մմ չափսերով։ Samsung T9-ն ավելի մեծ է՝ 88×60×14մմ, իսկ SanDisk Creator Phone SSD-ն աչքի է ընկնում ծավալուն կորպուսով։

Մեր կարծիքը

Corsair EX400U-ն առաջատար ընտրությունն է իր USB4 արագության և MagSafe ինտեգրման շնորհիվ, չնայած ավելի բարձր գնին։ Բյուջեն խնայող օգտատերերի համար Lexar SL500-ն առաջարկում է հզոր կատարողական և iOS համատեղելիություն կես գնով։

Փոխարինո՞ւմ եք հինը։ Կարող եք այն անվճար վաճառել Bazeta-ում՝ մեր դասակարգված գովազդների հարթակում։

Հաճախ տրվող հարցեր

Ո՞ր պորտատիվ SSD-ն լավագույնն է iPhone-ով տեսախմբագրման համար

Corsair EX400U-ն աջակցում է ProRes տեսանյութերի ուղղակի գրառում և առաջարկում է USB4 արագություն, որը գրեթե եռապատիկ է USB 3.2 սկավառակների արագությունից՝ նվազագույնի հասցնելով կադրերի կորուստը խմբագրման ընթացքում։

Արդյո՞ք այս SSD-ները աշխատում են iPhone Files հավելվածի հետ

Այո, Lexar SL500-ը համատեղելի է iPhone-ի Files հավելվածի հետ՝ առանց լրացուցիչ կարգավորումների։ Ժամանակակից մեծ մաս USB-C SSD-երը, ներառյալ SanDisk Creator Phone SSD-ը, անխափան միանում են USB-C-ի միջոցով։

Անհրաժե՞շտ է MagSafe ամրացումը iPhone SSD-երի համար

Խիստ անհրաժեշտ չէ, բայց Corsair EX400U և SanDisk Creator Phone SSD նմանատիպ սկավառակները առաջարկում են MagSafe-ի հետ համատեղելի միացուցիչներ՝ առանց մալուխի ամրացման համար, ինչը պարզեցնում է պահեստային պատճենները։

Որքա՞ն է 1TB դիմացիկ SSD-ի արժեքը

Գները տարբեր են. SanDisk Creator Phone SSD-ն մոտավորապես $150 է, Lexar SL500-ը՝ $230, իսկ Corsair EX400U-ն՝ $499 1 TB-ի համար։

Աղբյուրներ

  1. Լավագույն դրական SSD-ների ակնարկներ
  2. Լավագույն արտաքին SSD-երը
  3. Լավագույն արտաքին կոշտ սկավառակ SSD
  4. Լավագույն արտաքին պահեստավորման տարբերակներ iPhone-ի օգտատերերի համար
  5. Ինչպես ընտրել դիմացիկ SSD 2026 թվականին
  6. Լավագույն պորտատիվ արտաքին պահեստավորման սկավառակներ

Օգտատերերի գնահատականներ

Բեռնվում են գրախոսությունները…
Գրել գրախոսություն