2026 թ. մարզանքի համար լավագույն անլար ականջակալներ

Զույգ առանց լարի խելացի ականջակալներ՝ դինամիկ շարժման մշուշոտ հետքով — նկարազարդում «2026 թվականի լավագույն առանց լարի ականջակալները մարզումների համար» հոդվածի համար

Խմբագրական անկախություն: Այս էջը կարող է պարունակել աֆիլիատային հղումներ և հստակ նշված վճարովի տեղադրումներ — տեսեք մեր գովազդային բացահայտումը: Վճարովի տեղադրումները երբեք չեն փոխում ստորև ներկայացված դասավորությունը: Որպես Amazon Associate մենք վաստակում ենք որակավորված գնումներից: Գները ցուցանմանական են ($) և հաճախ փոխվում են; մանրածախ վաճառողի հղումները տանում են դեպի amazon.com (US):

Մենք գնահատել ենք վեց առաջատար մոդել՝ հիմնվելով ամուր նստեցման, ջրակայունության, մարտկոցի կյանքի և կենսամետրիկ հետևման հնարավորությունների վրա՝ մարզիկների համար լավագույն ընտրությունները բացահայտելու համար։ Այս դասակարգումը նախատեսված է վազորդների և մարզասրահ այցելուների համար, ովքեր պահանջում են դիմացկուն, ամուր նստող ձայնային սարքեր, որոնք դիմանում են քրտինքին և ինտենսիվ շարժումներին։

Ինչպես ենք դասակարգել դրանք

Ջրի և փոշու դիմադրության վարկանիշ (IPX4-ից մինչև IP68)Նստեցման ամրությունը բարձր իմպակտ շարժումների ժամանակՄարտկոցի կյանքը մեկ լիցքավորմամբ և պատյանի ընդհանուր կյանքըԲիոմետրիկ սենսորների ճշգրտություն (սրտի կծկումների հաճախականություն/ջերմաստիճան)Աղմուկի մեկուսացում ընդդեմ շրջապատի իրազեկվածությանԱուդիո դրայվերի որակը և EQ անհատականացումը

Ամբողջական դասակարգման մեթոդաբանություն →

Արագ ակնարկ

#ԱպրանքՄիավորԳինԼավագույնն է
1 Beats Powerbeats Pro 2 9.2 $199.95 Վազորդներ և մարզասրահի այցելուներ, ովքեր ցանկանում են սովորական փակ ականջակալներ՝ ապահով նստվածքով և բիոմետրիկ հետևումով
2 JBL Endurance Peak 4 8.9 — Դիմադրությանը կարևորություն տվող օգտատերեր, ովքեր կարիք ունեն բարձր ջրի/փոշու դիմադրության և երկար մարտկոցի կյանքի
3 Sennheiser Momentum Sport 8.7 $149.95 Մարզիկներ, ովքեր մարզումների ընթացքում կենսամետրիկ տվյալներ են պահանջում (սրտի կծկումներ և մարմնի ջերմաստիճան)
4 SHOKZ OpenRun Pro 2 8.5 $179.95 Օգտատերեր, ովքեր առաջնահերթություն են տալիս անվտանգությանը՝ բաց ականջի տեղեկացվածության և ոսկրային հաղորդման ձայնի միջոցով
5 Nothing Ear (Open) 8.2 $89.00 Վազք և բացօթյա միջոցառումներ, որտեղ առաջնահերթություն է տրվում իրավիճակային տեղեկացվածության պահպանմանը
6 Sony WF-C710N 7.8 $88.00 Օգտատերեր, ովքեր առաջնահերթություն են տալիս աղմուկի ճնշմանը միջին գնային հատվածում
1
Բ

Beats Powerbeats Pro 2

$199.95 9.2
Առավելություններ
  • Ներառում է սրտի կծկումների մոնիտոր՝ կենսամետրիկ հետևման համար
  • Ունի ականջի վրայի կեռիկներ՝ վարժությունների ընթացքում ամուր նստեցում ապահովելու համար
  • Աշխատում է Apple H2 չիպով՝ Apple էկոհամակարգի ավելի սերտ ինտեգրման համար
  • Առաջարկում է ակտիվ աղմուկի ճնշում (ANC)՝ կենտրոնացված մարզումների համար
Թերություններ
  • IPX4 ջրի դիմադրությունը ցածր է, քան IP68 մրցակիցներինը
  • Փակ դիզայնը նվազեցնում է շրջակա միջավայրի իրազեկվածությունը բացօթյա վազքի ժամանակ
  • Ձայնը ընդհանուր առմամբ հավասարակշռված է՝ թեթևակի բասի շեշտադրումով, ինչը սահմանափակում է անհատականացման հնարավորությունները

Լավագույնն է՝ Վազորդների և մարզասրահ այցելուների համար, ովքեր ցանկանում են ավանդական փակ ականջակալներ՝ ամուր նստեցմամբ և կենսամետրիկ հետևմամբ

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

2
Ժ

JBL Endurance Peak 4

8.9
Առավելություններ
  • IP68 փոշու և ջրակայունություն, ամենաուժեղը ավանդական ականջակալների կատեգորիայում
  • Ապահովում է մոտ 10 ժամ մարտկոցի աշխատանք մեկ լիցքավորմամբ
  • Ներառում է ականջի կախիչներ՝ բարձր իմպակտ շարժումների ժամանակ կայունություն ապահովելու համար
  • Աջակցում է գրաֆիկական էքվալայզեր JBL հավելվածի միջոցով՝ ձայնը կարգավորելու համար
Թերություններ
  • ANC-ը զգալիորեն թույլ է, քան Beats Powerbeats Pro 2-ինը
  • Կարգավորման ստանդարտ տարբերակը չափազանց շեշտված է բասերով և կարող է խեղդված հնչել
  • Կենսամետրիկ տվյալների համար չունի սրտի կծկումների սենսոր

Լավագույնն է. Դիմացկունությանը կարևորություն տվող օգտատերերի համար, ովքեր պահանջում են բարձր ջրի/փոշու դիմադրություն և երկար մարտկոցի աշխատանք

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

3
S

Sennheiser Momentum Sport

$149.95 8.7
Առավելություններ
  • Ունի ինչպես սրտի կծկումների հաճախականության, այնպես էլ մարմնի ջերմաստիճանի սենսոր
  • Ներառում է ամուր նստեցման դիզայն՝ մարզումների ժամանակ կայունություն ապահովելու համար
  • Աջակցում է ուղեկցող հավելվածը՝ մանրամասն ձայնային և տվյալների կառավարման համար
Թերություններ
  • Բարձր MSRP՝ $325.95, չնայած դիտարկվող գները նվազում են մինչև $149.95

Լավագույնն է. Մարզիկների համար, ովքեր պահանջում են բիոմետրիկ տվյալներ (սրտի կծկումների հաճախականություն և մարմնի ջերմաստիճան) մարզումների ընթացքում

Սա Ձեր ապրանքն է։ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

4
S

SHOKZ OpenRun Pro 2

$179.95 8.5
Առավելություններ
  • Օգտագործում է ոսկրային հաղորդման ձայն՝ անվտանգության համար ականջները բաց թողնելու համար
  • Աջակցում է Bluetooth 5.3-ին՝ միաժամանակյա միացման հնարավորությամբ
  • Ունի թեթև և հարմարավետ դիզայն երկարատև օգտագործման համար
Թերություններ
  • Որոշ լսողներ դուրս չեն գալիս տատանվող փոխարկիչի զգացողությունից
  • IP67 վարկանիշը ցածր է IP68 ստանդարտներից
  • Ցածր բասերի սահմանափակում՝ համեմատած փակ դրայվերների հետ

Լավագույնն է. Այն օգտատերերի համար, ովքեր առաջնահերթություն են տալիս անվտանգությանը՝ բաց ականջի իրազեկվածության և ոսկրային հաղորդման ձայնի միջոցով

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դասակարգման նշան

5
N

Nothing Ear (Open)

$89.00 8.2
Առավելություններ
  • Բաց ականջի դիզայնը ապահովում է բնական տեղեկացվածություն բացօթյա միջոցառումների ժամանակ
  • Առաջարկում է հիանալի EQ տարբերակներ ձայնի անհատականացման համար
  • Աջակցում է բազմակի Bluetooth միացում՝ միանալու մի քանի սարքերի
Թերություններ
  • Բաց ականջի դիզայնը ապահովում է ավելի քիչ աղմուկի մեկուսացում, քան փակ ականջակալները
  • IP54 վարկանիշը ցածր պաշտպանություն է, քան IP68-ը

Լավագույնն է՝ Վազքի և բացօթյա միջոցառումների համար, որտեղ առաջնահերթություն է տրվում իրավիճակային տեղեկացվածության պահպանմանը

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

6
S

Sony WF-C710N

$88.00 7.8
Առավելություններ
  • Ներառում է ակտիվ աղմուկի չեղարկում (ANC) աղմուկի նվազեցման համար
  • Ունի եզակի դիզայն, որն ապահովում է հարմարավետ նստեցում

Լավագույնն է՝ Այն օգտատերերի համար, ովքեր առաջնահերթություն են տալիս աղմուկի չեղարկմանը միջին գնային հատվածում

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

Ինչպես ընտրել

1
Ջրի դիմադրության վարկանիշ

Ընտրեք IP68 մոդելներ, ինչպիսիք են JBL Endurance Peak 4-ը, եթե շատ եք քրտնում կամ մարզվում եք անձրևի տակ. IPX4 մոդելները, ինչպիսիք են Beats Powerbeats Pro 2-ը, հարմար են միայն մարզասրահում օգտագործման համար։

2
Կենսամետրիկ հետևման կարիքներ

Ընտրեք Sennheiser Momentum Sport-ը կամ Beats Powerbeats Pro 2-ը, եթե ձեզ անհրաժեշտ են սրտի կծկումների տվյալները. խուսափեք առանց սենսորների մոդելներից, եթե հուսում եք առանձին սմարթժամացույցի վրա։

3
Իրազեկվածություն իրավիճակից

Ընտրեք բաց ականջով դիզայններ, ինչպիսիք են SHOKZ OpenRun Pro 2-ը կամ Nothing Ear (Open)-ը, բացօթյա վազքի համար՝ երթևեկության մասին իրազեկվածությունը պահպանելու համար, կամ փակ ականջակալներ՝ մարզասրահում մեկուսացման համար։

4
Մարտկոցի դիմացկունություն

Առաջնահերթություն տվեք JBL Endurance Peak 4-ին՝ մեկ լիցքավորմամբ գրեթե 10 ժամ աշխատանքի համար, եթե ունեք երկար մարզումներ. ստուգեք պատյանի լիցքավորման հնարավորությունները երկարատև նստաշրջանների համար։

Մեր կարծիքը

Beats Powerbeats Pro 2-ը լավագույն ընտրությունն է մարզիկների մեծ մասի համար՝ շնորհիվ իր ամուր նստեցման և սրտի կծկումների հաճախականության մոնիտորինգի, մինչդեռ JBL Endurance Peak 4-ը գերազանց ընտրություն է դիմացկունությանը կարևորություն տվող օգտատերերի համար, ովքեր պահանջում են IP68 պաշտպանություն։

Փոխարինո՞ւմ եք հինը։ Կարող եք այն անվճար վաճառել Bazeta-ում՝ մեր դասակարգված գովազդների հարթակում։

Հաճախ տրվող հարցեր

Ո՞ր ականջակալներն ունեն ջրի լավագույն դիմադրությունը մարզումների համար:

JBL Endurance Peak 4-ը առաջարկում է IP68 փոշու և ջրի դիմադրություն, ինչը ամենաբարձր վարկանիշն է ավանդական ներսում դրվող ականջակալների կատեգորիայում։

Արդյո՞ք մարզումների ականջակալները հետևում են սրտի կծկումների հաճախականությանը

Այո, Beats Powerbeats Pro 2-ը և Sennheiser Momentum Sport-ը ներառում են սրտի կծկումների հաճախականության սենսորներ, իսկ Sennheiser-ը նաև հետևում է մարմնի ջերմաստիճանին։

Բաց ականջի ականջակալները անվտանգ են վազքի համար:

Այո, SHOKZ OpenRun Pro 2-ի նման մոդելներն օգտագործում են ոսկրային հաղորդում՝ ականջները բաց թողնելու համար, և առաջնահերթություն են տալիս անվտանգությանը՝ շրջապատի իրազեկվածության միջոցով, աղմուկի մեկուսացման փոխարեն։

Ո՞րն է մարզումների ականջակալների լավագույն բյուջետային տարբերակը

Nothing Ear (Open)-ը դիտարկվում է $89.00 գնով, իսկ Sony WF-C710N-ը՝ $88.00, երկուսն էլ առաջարկում են միջին գնային հատվածի հատկանիշներ, ինչպիսիք են ANC-ն կամ բաց ականջի տեղեկացվածությունը:

Աղբյուրներ

  1. Մարզումների լավագույն ականջակալներ
  2. Լավագույն անլար ականջակալներ
  3. Լավագույն ականջակալները մարզումների համար 2026 թ.
  4. Լավագույն անլար ականջակալներ
  5. 2026 թ.-ի վազքի և մարզումների համար 6 լավագույն ականջակալները և ականջակալները
  6. AirPod-ի այլընտրանքներ. Լավագույն իսկապես անլար ականջակալներ

Օգտատերերի գնահատականներ

Բեռնվում են գրախոսությունները…
Գրել գրախոսություն