Beste bærbare SSD ekstern harddisk i 2026

En elegant, bærbar SSD-enhet som svever med en lysende datastrøm – illustrasjon for Beste bærbare SSD-eksterne harddisk i 2026

Redaksjonelt uavhengig. Denne siden kan inneholde affiliate-lenker og tydelig merket betalt plassering – se vår annonseringsinformasjon. Betalt plassering endrer aldri rangeringsrekkefølgen nedenfor. Som Amazon Associate tjener vi på kvalifiserte kjøp. Prisene er veiledende ($) og endres ofte; forhandlerlenker peker til amazon.com (USA).

Vi evaluerte 12 bærbare SSD-er basert på grensesnitthastighet (USB4 vs. USB 3.2), holdbarhetsklassifiseringer og pris-per-gigabyte-effektivitet. Denne rangeringen er designet for kreasjonsfolk, feltarbeidere og vanlige brukere som søker pålitelig mobil lagring med spesifikke ytelsesterskler.

Slik rangerte vi disse

Grensesnittbreddebånd (USB4 vs. USB 3.2 Gen 2x2)Holdbarhetsvurderinger (IP-klassifisering og fallhøyde)Forhold mellom pris og ytelseFormat og portabilitetKontaktkompatibilitet (Type-C vs. Micro-B)

Full rangeringsmetodikk →

Oversikt

#ProduktPoengsumPrisBest for
1 Samsung T9 9.4 $110 (2TB) Generelle brukere som trenger høyhastighetsoverføringer og har moderne USB-porter
2 Crucial X9 Pro 9.1 $80–$90 (2TB) Budsjettbevisste kjøpere som søker pålitelig holdbarhet og tilstrekkelig hastighet
3 Kingston XS2000 8.9 $90–$100 (2TB) Reisende som prioriterer minimal størrelse uten å ofre Gen 2x2-hastigheter
4 Corsair EX400U 8.8 $120 (1TB) Mac-brukere og kreasjonsfolk som trenger maksimal gjennomstrømning for store filer
5 LaCie Rugged SSD 8.5 $140 (2TB) Feltarbeidere og utendørsfotografer som trenger robust beskyttelse
6 WD My Passport (Works with USB C) 8.2 — Brukere som trenger maksimal kapasitet til lavest mulig kostnad for sikkerhetskopiering
1
S

Samsung T9

$110 (2TB) 9.4
Fordeler
  • Oppnår maksimale hastigheter på 2 000 MB/s via USB 3.2 Gen 2x2-grensesnitt
  • Klassifisert for 3 m fallmotstand
  • Inkluderer IP-klassifisering for støv- og vanntetthet
Ulemper
  • Krever en USB 3.2 Gen 2x2-kompatibel port for å oppnå maks hastigheter
  • Ytelsen synker betydelig på eldre USB-porter

Best for: Generelle brukere som trenger høyhastighetsoverføringer og har moderne USB-porter

Er dette ditt produkt? Få en verifisert oppføring · gratis rangeringsmerke

2
C

Crucial X9 Pro

$80–$90 (2TB) 9.1
Fordeler
  • Tilbyr maks hastigheter på 1 050 MB/s via USB 3.2 Gen 2-grensesnitt
  • Tåler fall fra opptil 7,5 fot
  • Har en IP55-klassifisering for støv- og vanntetthet
Ulemper
  • Lavere maksimale hastighet sammenlignet med Gen 2x2-stasjoner som Samsung T9
  • Bruker ikke USB4-båndbredde

Best for: Prisbevisste kjøpere som søker pålitelig holdbarhet og tilstrekkelig hastighet

Er dette produktet ditt? Få en verifisert oppføring · gratis rangeringsmerke

3
K

Kingston XS2000

$90–$100 (2TB) 8.9
Fordeler
  • Kompakt format passer enkelt i en skjortelomme
  • Leverer maks hastigheter på 2 000 MB/s via USB 3.2 Gen 2x2-grensesnitt
  • Inkluderer IP55-klassifisering når den brukes med sin beskyttende sleeve
Ulemper
  • Krever den medfølgende sleeveen for å oppnå den oppgitte IP-klassifiseringen
  • Mangler USB4-støtte

Best for: Reisende som prioriterer minimal størrelse uten å ofre Gen 2x2-hastigheter

Er dette produktet ditt? Få en verifisert oppføring · gratis rangeringsmerke

4
C

Corsair EX400U

$120 (1TB) 8.8
Fordeler
  • Bruker USB4-grensesnitt for 40 Gbps båndbredde
  • Når maksimale hastigheter på 4 000 MB/s
  • Har et holdbart aluminiumskabinett
Ulemper
  • Høyere pris per terabyte sammenlignet med USB 3.2-stasjoner
  • Krever kompatibel USB4-maskinvare for å realisere fulle hastighetsfordeler

Best for: Mac-brukere og kreative som trenger maksimal gjennomstrømning for store filer

Er dette produktet ditt? Få en verifisert oppføring · gratis rangeringsmerke

5
L

LaCie Rugged SSD

$140 (2TB) 8.5
Fordeler
  • Høyeste holdbarhetsvurdering med IP67-sertifisering
  • Klassifisert for fall fra opptil 3 m
  • Inkluderer USB 3.2 Gen 2-grensesnitt
Ulemper
  • Maks hastighet på 1 000 MB/s er lavere enn Gen 2x2-alternativer
  • Premiumpris på ca. $140 for 2TB kapasitet

Best for: Feltarbeidere og utendørsfotografer som trenger robust beskyttelse

Er dette produktet ditt? Få en verifisert oppføring · gratis rangeringsmerke

6
W

WD My Passport (Works with USB C)

8.2
Fordeler
  • Tilgjengelig i kapasiteter på opptil 6TB
  • Tilbyr lav pris per terabyte
  • Portabel design egnet for grunnleggende lagringsbehov
Ulemper
  • Bruker Micro-B-kontakt i stedet for moderne Type-C
  • Ytelsen er begrenset til harddisknivå, tregere enn SSD-er

Best for: Brukere som trenger maksimal kapasitet til lavest mulig kostnad for sikkerhetskopiering

Er dette produktet ditt? Få en verifisert oppføring · gratis rangeringsmerke

Slik velger du

1
Krav til grensesnitthastighet

Velg USB4-stasjoner som Corsair EX400U (4 000 MB/s) hvis du overfører store videofiler; velg USB 3.2 Gen 2x2-stasjoner som Samsung T9 (2 000 MB/s) for balansert hastighet og pris.

2
Holdbarhetsbehov

For tøffe miljøer, velg LaCie Rugged SSD med sin IP67-klassifisering og 3 m fallhøyde; for generell bruk er Crucial X9 Pro’s IP55-klassifisering og 7,5 ft fallhøyde tilstrekkelig.

3
Kapasitet vs. hastighet

Hvis du trenger over 4TB, tilbyr WD My Passport opptil 6TB kapasitet, men ofrer hastighet; for raskere overføringer, hold deg til SSD-er med kapasiteter som vanligvis er begrenset til 2TB eller 4TB.

4
Portkompatibilitet

Sørg for at datamaskinen har en USB 3.2 Gen 2x2-port for å få full hastighet fra Samsung T9 eller Kingston XS2000; ellers tilbyr Crucial X9 Pro konsistent ytelse på eldre porter.

Vår vurdering

Samsung T9 er den beste samlede bærbare SSD-en for de fleste brukere på grunn av hastigheten på 2 000 MB/s og prisen på $110, mens Crucial X9 Pro tilbyr best verdi for kjøpere som fokuserer på holdbarhet.

Skal du bytte ut en eldre modell? Du kan selge den gratis på Bazeta, vårt marked for annonser.

Ofte stilte spørsmål

Hvilken bærbar SSD er raskest?

Corsair EX400U er den raskeste testet, og oppnår maks hastigheter på 4 000 MB/s via sitt USB4-grensesnitt.

Hva er det beste budsjettalternativet?

Crucial X9 Pro gir best verdi til ca. $80–$90 for 2TB, med hastigheter på 1 050 MB/s og IP55-holdbarhet.

Hvilken stasjon er best for utendørsarbeid?

LaCie Rugged SSD er best for feltarbeid på grunn av sin IP67-klassifisering og evne til å tåle fall fra opptil 3 m.

Trenger jeg USB4 for en bærbar SSD?

Ikke nødvendigvis; Samsung T9 oppnår 2 000 MB/s via USB 3.2 Gen 2x2, noe som er tilstrekkelig for de fleste oppgaver og koster mindre enn USB4-alternativer.

Kilder

  1. Beste eksterne SSD-er
  2. Beste eksterne stasjoner
  3. Beste eksterne harddisk SSD
  4. Beste eksterne harddisker
  5. Kjøpsguide for beste eksterne SSD-er 2026
  6. Beste bærbare eksterne harddisker i 2026

Brukeranmeldelser

Laster vurderinger…
Skriv en vurdering