Beste bærbare SSD for iPhone i 2026

En elegant bærbar SSD koblet til en smarttelefon med en lysende datakabel – illustrasjon for Beste bærbare SSD for iPhone i 2026

Redaksjonelt uavhengig. Denne siden kan inneholde affiliate-lenker og tydelig merket betalt plassering – se vår annonseringsinformasjon. Betalt plassering endrer aldri rangeringsrekkefølgen nedenfor. Som Amazon Associate tjener vi på kvalifiserte kjøp. Prisene er veiledende ($) og endres ofte; forhandlerlenker peker til amazon.com (USA).

Vi vurderte fem bærbare SSD-er basert på grensesnitthastighet, fysisk formfaktor, iPhone-spesifikke integrasjoner som MagSafe-støtte og pris-for-kapasitet-forhold. Denne rangeringen er designet for iPhone-brukere som trenger pålitelig ekstern lagring for høyoppløselige videobackuper og store filoverføringer.

Slik rangerte vi disse

Grensesnitthastighet (USB4 vs USB 3.2)Fysiske dimensjoner og vektMagSafe- eller magnetisk festekompatibilitetPris per terabyteDirekte kompatibilitet med iOS Files-appen

Full rangeringsmetodikk →

Oversikt

#ProduktPoengsumPrisBest for
1 Corsair EX400U 9.4 $499 Profesjonelle som overfører store 4K/8K-videofiler og installasjonsfiler for spill, og som trenger MagSafe-bekvemmelighet
2 Lexar SL500 8.8 $230 Budsjettbevisste brukere som trenger pålitelige fotobackuper og app-offloading uten høyt strømforbruk
3 SanDisk Creator Phone SSD 8.5 $150 Innholdsprodusenter som filmer ProRes 4K ved 60 fps og prioriterer magnetisk feste fremfor maksimal gjennomstrømning
4 Samsung T9 8.2 $376 Generelle brukere som trenger en pålitelig, kompakt stasjon for dokumentlagring og lett mediebruk
5 Crucial X10 Pro 7.9 — Reisende som prioriterer minst mulig plassbehov og vekt fremfor avanserte funksjoner
1
C

Corsair EX400U

$499 9.4
Fordeler
  • USB4-grensesnitt gir nesten tre ganger så høy hastighet som USB 3.2-stasjoner
  • MagSafe-kompatibel kontakt muliggjør kabelløs tilkobling til iPhones
  • Støtter direkte ProRes-videoinnspilling fra iPhone uten tapte bilder
  • Ingen bevegelige deler sikrer holdbarhet under reise
Ulemper
  • Høyere kostnad på $499 for 1 TB sammenlignet med USB 3.2-tilsvarer
  • Full hastighetsfordel krever USB4 eller Thunderbolt 4-porter, noe som begrenser nytten på eldre enheter

Best for: Profesjonelle som overfører store 4K/8K-videofiler og installasjonsfiler for spill og som trenger MagSafe-bekvemmelighet

Er dette ditt produkt? Få en verifisert oppføring · gratis rangeringsmerke

2
L

Lexar SL500

$230 8.8
Fordeler
  • Lesehastigheter på opptil 2 000 MB/s via USB 3.2 Gen 2
  • Kompatibel med iPhone Files-appen uten behov for drivere
  • Lavt strømforbruk forlenger iPhone-batterilevetiden under backup
  • Metallhus gir holdbarhet til en lavere pris
Ulemper
  • Langsommere ytelse sammenlignet med USB4-stasjoner som Corsair EX400U
  • Mangler MagSafe magnetisk festemulighet

Best for: Budsjettbevisste brukere som trenger pålitelige fotobackuper og app-offloading uten høyt strømforbruk

Er dette produktet ditt? Få en verifisert oppføring · gratis rangeringsmerke

3
S

SanDisk Creator Phone SSD

$150 8.5
Fordeler
  • Skrivehastigheter på opptil 1 000 MB/s støtter jevn ProRes 4K-redigering
  • IP65-klassifisering gir sertifisert vann- og støvbestandighet
  • MagSafe magnetisk feste forenkler tilkobling til iPhone 17-serien
  • Optimalisert spesifikt for iPhone USB-C-tilkobling
Ulemper
  • Klumpete formfaktor gjør lommeoppbevaring vanskelig
  • Ytelsen er begrenset til 1 000 MB/s, halvparten av hastigheten til toppnivå USB4-stasjoner

Best for: Innholdsskapere som filmer ProRes 4K ved 60fps og som prioriterer magnetisk feste over maksimal gjennomstrømning

Er dette ditt produkt? Få en verifisert oppføring · gratis rangeringsmerke

4
S

Samsung T9

$376 8.2
Fordeler
  • Kompakt stangform (88×60×14mm) passer lett i vesker
  • Standard USB-tilkobling sikrer bred kompatibilitet
  • Pålitelig merkevareomdømme for generell dokumentbackup
Ulemper
  • Prisen økte til $376 for 2TB på grunn av knapphet på NAND-flash
  • Større enn ultrakompakte alternativer som Crucial X10 Pro

Best for: Generelle brukere som trenger en pålitelig, kompakt stasjon for dokumentlagring og lett mediebruk

Er dette ditt produkt? Få en verifisert oppføring · gratis rangeringsmerke

5
C

Crucial X10 Pro

7.9
Fordeler
  • Ultrakompakte dimensjoner på 65×50×10 mm minimerer volum
  • Lettvekt på 42g reduserer belastningen på telefonporter
  • Enkel plug-and-play-funksjonalitet
Ulemper
  • Ingen ekstra funksjoner som stativ eller magnetisk feste
  • Prisene er ikke offentliggjort – du må be om et tilbud

Best for: Reisende som prioriterer minst mulig plassbehov og vekt fremfor avanserte funksjoner

Er dette produktet ditt? Få en verifisert oppføring · gratis rangeringsmerke

Slik velger du

1
Krav til grensesnitthastighet

Velg USB4-stasjoner som Corsair EX400U hvis du overfører store videofiler, da de tilbyr nesten tre ganger hastigheten til USB 3.2-stasjoner. For fotobackup er USB 3.2-stasjoner som Lexar SL500 med 2 000 MB/s lesehastigheter tilstrekkelige.

2
Tilkoblingsmetode

Velg stasjoner med MagSafe-kompatibilitet (Corsair EX400U, SanDisk Creator Phone SSD) for kabelløs tilkobling. Hvis du foretrekker en tradisjonell tilkobling, er standard USB-stasjoner som Samsung T9 tilstrekkelige.

3
Pris per kapasitet

SanDisk Creator Phone SSD gir best verdi til ca. $150 for 1 TB. Corsair EX400U koster $499 for samme kapasitet, men rettferdiggjør prisen med USB4-hastigheter og MagSafe-integrasjon.

4
Fysisk størrelse

For lommevennlig lagring, velg Crucial X10 Pro på 65×50×10mm. Samsung T9 er større på 88×60×14mm, mens SanDisk Creator Phone SSD er kjent for en klumpete formfaktor.

Vår vurdering

Corsair EX400U er vårt beste valg på grunn av USB4-hastighet og MagSafe-integrasjon, til tross for den høyere prisen. For brukere som er opptatt av budsjett, tilbyr Lexar SL500 god ytelse og iOS-kompatibilitet til halv pris.

Skal du bytte ut en eldre modell? Du kan selge den gratis på Bazeta, vårt marked for annonser.

Ofte stilte spørsmål

Hvilken bærbar SSD er best for videoredigering på iPhone?

Corsair EX400U støtter direkte ProRes-videoinnspilling og tilbyr USB4-hastigheter som er nesten tre ganger så høye som USB 3.2-enheter, noe som minimerer tapte bilder under redigering.

Fungerer disse SSD-ene med iPhone Files-appen?

Ja, Lexar SL500 er kompatibel med iPhone Files-appen fra start. De fleste moderne USB-C SSD-er, inkludert SanDisk Creator Phone SSD, kobles sømløst via USB-C.

Er MagSafe-tilkobling nødvendig for iPhone SSD-er?

Ikke strengt nødvendig, men enheter som Corsair EX400U og SanDisk Creator Phone SSD tilbyr MagSafe-kompatible kontakter for kabelløs tilkobling, noe som forenkler sikkerhetskopiering.

Hva koster en 1TB bærbar SSD?

Prisene varierer: SanDisk Creator Phone SSD koster ca. $150, Lexar SL500 koster $230, og Corsair EX400U koster $499 for 1 TB.

Kilder

  1. Beste bærbare SSD-anmeldelser
  2. De beste eksterne SSD-ene
  3. Beste eksterne harddisk SSD
  4. Beste eksterne lagringsløsninger for iPhone-brukere
  5. Slik velger du en bærbar SSD i 2026
  6. Beste bærbare eksterne lagringsstasjoner

Brukeranmeldelser

Laster vurderinger…
Skriv en vurdering