Beste tredemølle for løping i 2026: Toppvurderte modeller for hjemmet
Redaksjonelt uavhengig. Denne siden kan inneholde affiliate-lenker og tydelig merket betalt plassering – se vår annonseringsinformasjon. Betalt plassering endrer aldri rangeringsrekkefølgen nedenfor. Som Amazon Associate tjener vi på kvalifiserte kjøp. Prisene er veiledende ($) og endres ofte; forhandlerlenker peker til amazon.com (USA).
Vi evaluerte seks ledende hjemmetredemøller basert på motoreffekt, stigningsområde, dekkdimensjoner og økosystemkompatibilitet for å finne den beste tredemøllen for løping i 2026. Denne rangeringen er designet for seriøse hjemmeløpere som prioriterer holdbarhet, spesifikke treningsfunksjoner som nedoverluting eller høyhastighetsintervaller, og verdi for pengene.
Slik rangerte vi disse
Oversikt
| # | Produkt | Poengsum | Pris | Best for |
|---|---|---|---|---|
| 1 | NordicTrack Commercial 1750 | 9.4 | $2,299 | Løpere som ønsker en allsidig maskin med nedoverbakketrening og god gjenbruksverdi |
| 2 | Sole F80 | 9.1 | — | Løpere som prioriterer levetid og holdbarhet fremfor flashy digitale funksjoner |
| 3 | Horizon 7.0 AT | 8.8 | Under 1 000 $ | Prisbevisste løpere som ønsker seriøs ytelse for intervaller uten premiumpris |
| 4 | Horizon 7.8 AT | 8.6 | $1,999 | Hjemmeløpere som ønsker en solid plattform uten å bli låst til et treningsøkosystem |
| 5 | NordicTrack Commercial 2450 | 8.4 | $2,499+ | Premiumbrukere som trenger raske intervaller (14 mph) og nedoverbakketrening |
| 6 | Peloton Tread | 8.0 | $3,295 | Brukere som er dypt integrert i Peloton-økosystemet og som prioriterer guidede klasser |
NordicTrack Commercial 1750
$2,299 9.4- 3,5 CHP-motor håndterer vedvarende løpebelastninger
- Nedoverbakkekapasitet ned til -3 % for nedoverbakketrening
- 16-tommers pekeskjerm med iFit-treningsøkter som justeres automatisk
- God gjenbruksverdi og ry for holdbarhet
- Stort fotavtrykk krever betydelig gulvplass
- Vedvarende iFit-abonnementstilbud til tross for at bruken er valgfri
Best for: Løpere som ønsker en allround-maskin med nedoverluting og god gjenbruksverdi
Er dette ditt produkt? Få en verifisert oppføring · gratis rangeringsmerke
Sole F80
9.1- 3,5 CHP-motor matcher premiumkonkurrentene
- Sammenleggbar design sparer plass når den ikke er i bruk
- Robust tank-bygget holdbarhet med utmerket demping
- Romslig dekk for komfortabelt steg
- Mangler nedoverbakkefunksjonen som finnes på NordicTrack 1750
- Intet integrert pekeskjermøkosystem som iFit eller Peloton
Best for: Løpere som prioriterer levetid og holdbarhet fremfor iøynefallende digitale funksjoner
Er dette ditt produkt? Få en verifisert oppføring · gratis rangeringsmerke
Horizon 7.0 AT
Under 1 000 $ 8.8- 3,0 CHP-motor støtter intervalltrening
- 15 % stigningsområde for simulering av bakker
- Løpeflate på 60” x 20”
- Rask beltrespons for tempoøkt
- Lavere 3,0 CHP-motor sammenlignet med konkurrenter med 3,5 CHP
- Ingen nedoverlutingsinnstilling for nedoverbakketrening
Best for: Budsjettbevisste løpere som ønsker seriøs ytelse for intervaller uten premiumpris
Er dette ditt produkt? Få en verifisert oppføring · gratis rangeringsmerke
Horizon 7.8 AT
$1,999 8.6- Beltestørrelse på 22” x 60” for bredere steg
- QuickDial fysiske kontroller for enkel hastighetsendring
- Livstidsgaranti på ramme og motor
- Bluetooth FTMS-støtte for Peloton-appintegrasjon
- Veldig tung (~330 lbs), noe som gjør levering til etasjer vanskelig
- Ingen innebygd underholdningsskjerm
- Ikke kompatibel med GFCI-kontakter under gjeldende spesifikasjoner
Best for: Hjemmeløpere som ønsker en solid plattform uten å bli låst til et treningsøkosystem
Er dette ditt produkt? Få en verifisert oppføring · gratis rangeringsmerke
NordicTrack Commercial 2450
$2,499+ 8.4- 4,25 CHP-motor for høyintensitetsintervaller
- Toppfart på 14 mph overgår de fleste konkurrenter
- 24-tommers svingbar pekeskjerm
- Maksvekt på 400 lbs
- Høyere prisnivå enn 1750 for lignende kjernefunksjoner
- Stigningsområde topper seg på 12 % mot 15 % på Horizon-modellene
Best for: Premiumbrukere som trenger raske intervaller (14 mph) og nedoverluting
Er dette ditt produkt? Få en verifisert oppføring · gratis rangeringsmerke
Peloton Tread
$3,295 8.0- 21,5-tommers pekeskjerm for immersive klasser
- Toppfart på 12.5 mph
- 12,5 % stigningsområde
- Høyeste pris på $3,295
- Lavere vektbelastning på 300 lbs sammenlignet med Horizon 7.8 AT (375 lbs)
- Mindre belte på 20” x 59” enn Horizon 7.8 AT (22” x 60”)
Best for: Brukere som er dypt integrert i Peloton-økosystemet og som prioriterer veiledede klasser
Er dette ditt produkt? Få en verifisert oppføring · gratis rangeringsmerke
Slik velger du
Velg en 3,5 CHP-motor eller høyere (NordicTrack 1750, Sole F80) for vedvarende høyhastighetsløping; 3,0 CHP (Horizon 7.0 AT) er tilstrekkelig for moderate tempoøkt.
Hvis du trenger nedoverluting for simulering av nedoverbakke, velg NordicTrack Commercial 1750 eller 2450 som tilbyr -3 % nedoverluting; Horizon- og Peloton-modellene har maksimalt 0 %.
For tyngre løpere eller bredere steg, tilbyr Horizon 7.8 AT en kapasitet på 375 lbs og 22” beltebredde, mens Peloton Tread begrenser kapasiteten til 300 lbs.
Horizon 7.8 AT støtter Bluetooth FTMS for Peloton-apper uten obligatorisk abonnement, i motsetning til NordicTrack iFit-økosystemet som presser på for betalte medlemskap.
Vår vurdering
NordicTrack Commercial 1750 er den beste tredemøllen for løping i 2026 på grunn av sin balanserte 3,5 CHP-motor, -3 % nedoverbakkekapasitet og sterke gjenbruksverdi. For budsjettbevisste løpere gir Horizon 7.0 AT under 1 000 $ den beste ytelsen i forhold til prisen.
Bytter du ut en eldre? Du kan selge den gratis på Bazeta, vår markedsplass for annonser.
Ofte stilte spørsmål
Hvilken tredemølle har høyest toppfart?
NordicTrack Commercial 2450 når 14 mph, mens NordicTrack 1750, Horizon 7.0 AT og Horizon 7.8 AT topper seg på 12 mph.
Trenger jeg et abonnement for NordicTrack 1750?
Nei, NordicTrack Commercial 1750 fungerer fullstendig uten et iFit-abonnement, selv om de veiledede automatisk justerbare treningsøktene krever den betalte tjenesten.
Hvilken tredemølle er best for tunge løpere?
NordicTrack Commercial 2450 har høyeste vektbelastning på 400 lbs, etterfulgt av Horizon 7.8 AT på 375 lbs.
Kan jeg bruke Peloton-klasser på ikke-Peloton-tredemøller?
Ja, Horizon 7.8 AT støtter Bluetooth FTMS for Peloton-appintegrasjon, slik at du kan bruke deres klasser uten å kjøpe Peloton Tread.