Najlepsza przenośna stacja zasilania dla kampera w 2026 roku

Niezależność redakcyjna. Ta strona może zawierać linki afiliacyjne oraz wyraźnie oznaczone płatne umieszczenia — zobacz naszą informację o reklamach. Płatne umieszczenia nigdy nie zmieniają kolejności rankingów poniżej. Jako Amazon Associate zarabiamy na kwalifikujących się zakupach. Ceny są orientacyjne ($) i często się zmieniają; linki do sprzedawców prowadzą do amazon.com (USA).

Oceniliśmy pięć wiodących przenośnych stacji zasilania na podstawie efektywności wykorzystania watogodzin, szybkości ładowania, stosunku masy do pojemności oraz mocy wyjściowej, aby wyłonić najlepszą przenośną stację zasilania dla kamperów w 2026 roku. Ten ranking jest skierowany do osób żyjących w vanach, które potrzebują niezawodnego zasilania off-grid dla laptopów, małych urządzeń AGD i elektroniki samochodowej, nie przekraczając przy tym limitów ładowności.

Jak ocenialiśmy

Efektywność pojemności użytecznej przy niskim vs. wysokim poborze mocyStosunek masy do pojemności dla ładowności pojazduMoc inwertera AC i zdolność do obsługi impulsów mocySzybkość ładowania z sieci ACŻywotność chemii baterii (cykle LiFePO4)

Pełna metodologia rankingu →

W skrócie

#ProduktOcenaCenaNajlepsze dla
1 EcoFlow Delta 2 Max 9.4 — Osoby mieszkające w vanach z wysokim zapotrzebowaniem na energię, które potrzebują wspierać istniejące systemy baterii rekreacyjnych lub zasilać wiele urządzeń jednocześnie.
2 EcoFlow Delta 2 9.1 $0.61 za użyteczną watogodzinę Użytkownicy ceniący stabilną moc o niskim poborze dla laptopów i smartfonów, którzy stawiają na przenośność i efektywność kosztową na watogodzinę.
3 Bluetti AC50B 8.7 — Właściciele vanów potrzebujący wysoce przenośnego uzupełnienia istniejących instalacji elektrycznych, którzy chcą zwiększać pojemność etapami.
4 Bluetti EB3A 8.2 — Solo podróżnicy lub minimaliści potrzebujący lekkiego, zwrotnego urządzenia do małych sprzętów bez znacznego obciążenia ładowności pojazdu.
5 Anker SOLIX C1000 Gen 2 8.0 — Użytkownicy, którzy stawiają na maksymalną efektywność dla dużych urządzeń i długoterminową niezawodność kosztem szybkości ładowania.
1
E

EcoFlow Delta 2 Max

9.4
Zalety
  • Oferuje pojemność 2048Wh, wystarczającą do wielodniowego życia poza siecią bez częstego ładowania
  • Wyposażony w inwerter 2,400W z trybem X-Boost obsługującym do 3,100W dla urządzeń o wysokim poborze mocy
  • Ładuje się całkowicie z sieci elektrycznej w zaledwie 70 minut, minimalizując przestoje podczas krótkich postojów
  • Wykorzystuje chemię ogniw LiFePO4, zapewniając długotrwałą trwałość i stabilne napięcie wyjściowe
Wady
  • Fizycznie większy i cięższy niż modele pośrednie takie jak Bluetti AC50B, co wpływa na przestrzeń do przechowywania
  • Wyższa początkowa pojemność może być nadmierna dla podróżujących solo, korzystających wyłącznie z urządzeń o niskiej mocy

Najlepsze dla: Osób żyjących w vanach o wysokich potrzebach energetycznych, które muszą wspierać istniejące systemy baterii rekreacyjnych lub obsługiwać wiele urządzeń jednocześnie.

To Twój produkt? Zdobądź zweryfikowaną listę · bezpłatna odznaka rankingu

2
E

EcoFlow Delta 2

$0.61 za użyteczną watogodzinę 9.1
Zalety
  • Utrzymuje sprawność pojemności na poziomie 88% przy poborze mocy 380W, zapewniając niezawodne zasilanie dla urządzeń średniej klasy
  • Waży tylko 27 funtów, co ułatwia przenoszenie między vanem a miejscem biwakowym
  • Porty USB-C obsługują moc wyjściową 100W każdy, umożliwiając szybkie ładowanie laptopów i tabletów
  • Bateria LiFePO4 zapewnia 3,000 cykli do 80% pojemności, oferując długoterminową wartość
Wady
  • Efektywność spada do 67% przy niskim poborze mocy 34W, co powoduje marnowanie energii w przypadku małych urządzeń takich jak smartfony
  • Ocena IP20 oznacza brak odporności na wodę, co wymaga starannego rozmieszczenia w wilgotnych warunkach kampera
  • Porty AC i ładowarka samochodowa znajdują się z tyłu, oddzielnie od portów USB, co komplikuje zarządzanie kablami

Najlepszy dla: użytkowników priorytetowo traktujących stabilne zasilanie niską mocą dla laptopów i smartfonów, którzy cenią przenośność i efektywność kosztową na watogodzinę.

To Twój produkt? Zdobądź zweryfikowaną listę · bezpłatna odznaka rankingu

3
B

Bluetti AC50B

8.7
Zalety
  • Zapewnia pojemność 448Wh, idealną dla pośrednich potrzeb bez przeciążania ładowności pojazdu
  • Ładuje się w 70 minut z sieci, co odpowiada szybkości ładowania większych modeli EcoFlow
  • Chemia baterii LiFePO4 zapewnia długą żywotność i stabilną wydajność przez lata
  • Możliwość rozbudowy za pomocą dodatkowych pakietów baterii w celu zwiększania pojemności wraz ze wzrostem potrzeb
Wady
  • Pośrednia pojemność 448Wh może nie wystarczyć do intensywnego życia off-grid bez zakupu pakietów rozszerzających
  • Wymaga dodatkowych zakupów, aby zrównać całkowitą pojemność z EcoFlow Delta 2 Max

Najlepszy dla: właścicieli kamperów potrzebujących wysoce przenośnego dodatku do istniejących instalacji elektrycznych, którzy chcą stopniowo zwiększać pojemność.

To Twój produkt? Zdobądź zweryfikowaną listę · darmowa odznaka rankingu

4
B

Bluetti EB3A

8.2
Zalety
  • Waży zaledwie 4,6kg, co czyni ją najlżejszą opcją o minimalnym wpływie na ładowność pojazdu
  • Pełne naładowanie w około 1,5 godziny za pomocą kabla sieciowego zapewnia szybkie przygotowanie do pracy
  • Posiada wbudowaną ładowarkę bezprzewodową 15W dla wygodnego ładowania smartfona
  • Falownik czystej sinusoidy 600W skutecznie obsługuje małe urządzenia AGD, takie jak mini ryżowary
Wady
  • Niższa pojemność baterii wynosząca 268.8Wh ogranicza czas pracy wielu urządzeń w porównaniu z większymi modelami
  • Wymaga oddzielnych akcesoriów do ładowania solarnego lub z generatora, co wiąże się z ukrytymi kosztami
  • Tylko jeden port USB-C może ograniczać prędkość ładowania wielu nowoczesnych urządzeń

Najlepsze dla: Solo podróżników lub minimalistów potrzebujących lekkiego, zwrotnego urządzenia do małych sprzętów bez znacznego obciążania ładowności pojazdu.

To Twój produkt? Zdobądź zweryfikowaną listę · bezpłatna odznaka rankingu

5
A

Anker SOLIX C1000 Gen 2

8.0
Zalety
  • Wykazuje nieco lepsze wskaźniki efektywności niż EcoFlow Delta 2 w testach dużych urządzeń AGD
  • Utrzymuje wysoką wydajność podczas długotrwałego użytkowania, zapewniając stabilną moc wyjściową
  • Zaprojektowany z myślą o niezawodności w rozległych instalacjach off-grid, gdzie kluczowa jest efektywność
Wady
  • Brak szczegółowych danych dotyczących efektywności przy niskim poborze mocy dla EcoFlow Delta 2 sprawia, że optymalizacja dla małych urządzeń jest mniej przejrzysta
  • Brak konkretnych wskaźników szybkości ładowania w porównaniu z czasem ładowania wynoszącym 70 minut dla modeli Bluetti i EcoFlow

Najlepszy dla: użytkowników, którzy stawiają na maksymalną efektywność dla dużych urządzeń i długoterminową niezawodność kosztem szybkości ładowania.

To Twój produkt? Zdobądź zweryfikowaną listę · bezpłatna odznaka rankingu

Jak wybrać

1
Pojemność vs. Waga

Wybierz Bluetti EB3A (4.6kg), jeśli ładowność jest kluczowa, ale pamiętaj o jego niskiej pojemności wynoszącej 268.8Wh. Wybierz EcoFlow Delta 2 (27 pounds), aby uzyskać równowagę między przenośnością a wyższą użyteczną pojemnością w watogodzinach.

2
Prędkość ładowania

Jeśli polegacie na krótkich postojach podczas ładowania, wybierajcie modele z czasem ładowania AC wynoszącym 70 minut, takie jak Bluetti AC50B lub EcoFlow Delta 2 Max. Bluetti EB3A ładuje się około 1.5 godziny, co może być zbyt wolne przy napiętym grafiku.

3
Zapotrzebowanie urządzeń na moc (W)

Do urządzeń o wysokim poborze mocy wybierz EcoFlow Delta 2 Max z inwerterem o mocy 2,400W (do 3,100W w trybie X-Boost). Dla małych urządzeń porty USB-C o mocy 100W w EcoFlow Delta 2 są wystarczające i bardziej efektywne przy niższym poborze mocy.

4
Możliwości rozbudowy

Bluetti AC50B i EcoFlow Delta 2 Max można rozbudowywać za pomocą dodatkowych pakietów baterii, co pozwala zwiększać pojemność od 448Wh lub 2,048Wh w górę. Modele o stałej pojemności, takie jak EB3A, nie podlegają rozbudowie.

Nasz werdykt

EcoFlow Delta 2 Max to najlepszy wybór dla osób poważnie podchodzących do życia off-grid dzięki pojemności 2,048Wh i mocy wyjściowej 2,400W, podczas gdy Bluetti EB3A pozostaje najlepszą lekką opcją dla minimalistów.

Wymieniasz starszy model? Możesz sprzedać go za darmo na Bazeta, naszej giełdzie ogłoszeń.

Często zadawane pytania

Która stacja zasilania najlepiej nadaje się do ładowania laptopów?

EcoFlow Delta 2 jest idealny, ponieważ jego porty USB-C obsługują wyjście 100W każdy, zapewniając szybkie ładowanie większości laptopów.

Jak szybko ładują się te stacje?

Bluetti AC50B i EcoFlow Delta 2 Max ładują się całkowicie z sieci elektrycznej w ciągu 70 minut, podczas gdy Bluetti EB3A potrzebuje około 1,5 godziny.

Czy EcoFlow Delta 2 jest odporny na działanie wody?

Nie, EcoFlow Delta 2 posiada klasę szczelności IP20, co oznacza, że nie jest odporny na działanie wody i powinien być przechowywany w suchym miejscu.

Który model oferuje najlepszą efektywność dla małych urządzeń?

EcoFlow Delta 2 utrzymuje sprawność na poziomie 88% przy poborze mocy 380W, jednak przy niskim poborze 34W sprawność spada do 67%, dlatego lepiej sprawdza się przy obciążeniach średniego zakresu.

Źródła

  1. Najlepsza przenośna stacja zasilania do van life
  2. Ostateczny przewodnik po stacjach zasilania przenośnych
  3. Przegląd przenośnych stacji zasilania
  4. Najlepsze przenośne stacje zasilania do życia w kamperze
  5. Best Portable Power Stations 2026
  6. Najlepsze przenośne stacje zasilania

Opinie użytkowników

Ładowanie opinii…
Napisz opinię