Najlepszy robot sprzątający z mopem w 2026 roku: porównanie najlepiej ocenianych modeli

Niezależność redakcyjna. Ta strona może zawierać linki afiliacyjne oraz wyraźnie oznaczone płatne umieszczenia — zobacz naszą informację o reklamach. Płatne umieszczenia nigdy nie zmieniają kolejności rankingów poniżej. Jako Amazon Associate zarabiamy na kwalifikujących się zakupach. Ceny są orientacyjne ($) i często się zmieniają; linki do sprzedawców prowadzą do amazon.com (USA).

Oceniliśmy sześć wiodących kombinacji odkurzaczy i mopów robotycznych na podstawie mocy ssania, dokładności nawigacji, kosztów utrzymania oraz kompatybilności z inteligentnym domem. Ranking ten jest przeznaczony dla właścicieli domów szukających konkretnych parametrów wydajności, od wysokiego ciśnienia ssania Pa do głębokiego czyszczenia po niskie wymagania dotyczące samoczyszczących się stacji dokujących.

Jak ocenialiśmy

Moc ssania (Pa)Roczny koszt utrzymaniaTechnologia nawigacjiObsługa platform Smart HomeMożliwość pokonywania progówStosunek ceny do wydajności

Pełna metodologia rankingu →

W skrócie

#ProduktOcenaCenaNajlepsze dla
1 Roborock Saros 10R 9.4 $1,599.99 Użytkownicy szukający zaawansowanej nawigacji i szczegółowych sterowań w aplikacji, którzy stawiają na flagowy model w dobrej cenie.
2 Roborock Saros 20 9.2 $1,406 Domostwa z wysokimi progami i mieszanymi podłogami wymagającymi głębokiego czyszczenia.
3 Narwal Flow 8.9 $1,499.99 Użytkownicy priorytetowo traktujący jakość mopowania i minimalizujący roczne koszty utrzymania.
4 Yeedi M14 Plus 8.5 $339–$389 Klienci z ograniczonym budżetem szukający wysokiej wartości w stosunku do parametrów wydajności modeli flagowych.
5 Dreame X60 Max Ultra Complete 8.3 $1,699.99 Domostwa z trudnymi narożnikami i krawędziami wymagającymi maksymalnej mocy ssania.
6 Shark PowerDetect NeverTouch Pro 7.8 $399.99 Klienci ze średniej półki cenowej szukający skutecznego czyszczenia na mokro i sucho przy minimalnej częstotliwości konserwacji.
1
R

Roborock Saros 10R

$1,599.99 9.4
Zalety
  • Nawigacja LiDAR StarSight zapewnia wyższą dokładność mapowania
  • Moc ssania wynosząca 22 000 Pa skutecznie radzi sobie z głębokim czyszczeniem dywanów
  • Stacja dokująca z gorącym płukaniem i suszeniem powietrzem zapobiega powstawaniu pleśni i nieprzyjemnych zapachów.
  • Obsługuje Matter, HomeKit, Alexa i Google Assistant.
Wady
  • Wysoka cena początkowa wynosząca $1,599.99 w porównaniu z konkurencją ze średniej półki cenowej
  • Szacowany roczny koszt utrzymania wynoszący $24/year zwiększa całkowity koszt posiadania w długiej perspektywie

Najlepszy dla: Użytkowników szukających zaawansowanej nawigacji i szczegółowych ustawień aplikacji, którzy stawiają na wartość modelu flagowego.

To Twój produkt? Dodaj zweryfikowaną listę · darmowa odznaka rankingu

2
R

Roborock Saros 20

$1,406 9.2
Zalety
  • Technologia AdaptiLift umożliwia pokonywanie progów o wysokości do 85 mm
  • Automatyczne ponowne mopowanie zapewnia dokładne czyszczenie brudnych podłóg
  • Podwójne obrotowe pady mopujące zapewniają lepsze działanie czyszczące
  • Stacja samooczyszczająca opróżnia suchy kurz do większego worka
Wady
  • Sygnały dźwiękowe wydawane przez robota i stację dokującą są opisywane jako głośne
  • Cena premium wynosząca $1,406 przewyższa alternatywy dla klientów z ograniczonym budżetem

Najlepszy dla: Domów z wysokimi progami i mieszanymi podłogami wymagającymi głębokiego czyszczenia.

To Twój produkt? Zdobądź zweryfikowaną listę · darmowa odznaka rankingu

3
N

Narwal Flow

$1,499.99 8.9
Zalety
  • System ciągłego samoczyszczenia FlowWash wykorzystuje 16 dysz dla zachowania higieny
  • Koszt utrzymania wynoszący $0/rok obniża długoterminowe koszty posiadania
  • Pojemność na kurz wystarczająca na 120 dni minimalizuje konieczność ręcznej obsługi
  • Sprzątanie w jednym przejeździe skutecznie usuwa zaschnięte plamy, takie jak kawa czy wino
Wady
  • Dojrzałość aplikacji Narwal jest niższa w porównaniu z interfejsem Roborock
  • Moc ssania wynosząca 22 000 Pa jest niższa niż w Dreame X60 Max

Najlepszy dla: Użytkowników priorytetowo traktujących wydajność mopowania i minimalizację rocznych kosztów utrzymania.

To Twój produkt? Dodaj zweryfikowaną listę · darmowa odznaka rankingu

4
Y

Yeedi M14 Plus

$339–$389 8.5
Zalety
  • Najwyższy wynik SHE Total Cleaning Value Score wynoszący 1.88 w zestawieniu
  • Osiągi różnią się o 5–8% w porównaniu z modelami flagowymi na twardych podłogach
  • Siła ssania 18,000 Pa jest wystarczająca do standardowego codziennego sprzątania
  • Najniższa cena wejściowa wśród wysokowydajnych urządzeń typu combo
Wady
  • Niższa moc ssania (18,000 Pa) w porównaniu z modelami premium
  • Szacowany roczny koszt utrzymania wynoszący $18/year

Najlepszy dla: Świadomych budżetu kupujących szukających wysokiej wartości w stosunku do parametrów wydajnościowych modeli flagowych.

To Twój produkt? Zdobądź zweryfikowaną listę · darmowa odznaka rankingu

5
D

Dreame X60 Max Ultra Complete

$1,699.99 8.3
Zalety
  • Wysuwane krawędzie mopa skutecznie docierają do narożników ścian
  • Najwyższa moc ssania w grupie: 35 000 Pa
  • Skuteczne szorowanie zaschniętych plam w jednym przejeździe
  • Silna wydajność w trudnych narożnikach i przy krawędziach
Wady
  • Najwyższa cena w grupie porównawczej wynosząca $1,699.99
  • Szacowany roczny koszt utrzymania wynoszący $36/year jest najwyższy w zestawieniu

Najlepszy dla: Domów z trudnymi narożnikami i krawędziami wymagającymi maksymalnej mocy ssania.

To Twój produkt? Zdobądź zweryfikowaną listę · darmowa odznaka rankingu

6
S

Shark PowerDetect NeverTouch Pro

$399.99 7.8
Zalety
  • Nawigacja Lidar zapewnia systematyczne pokrycie powierzchni
  • Stacja dokująca z funkcją samoczyszczenia płucze i suszy pad mopujący
  • Pojemnik na kurz o pojemności 0,33 qt mieści do 60 dni zanieczyszczeń
  • Pojedyncza wielorazowa nakładka mopująca upraszcza zarządzanie materiałami eksploatacyjnymi
Wady
  • Cena katalogowa wynosząca $999.99 jest znacznie wyższa niż cena promocyjna
  • Ograniczone wsparcie dla platform inteligentnego domu w porównaniu z modelami Roborock

Najlepszy dla: Klientów ze średniej półki cenowej szukających skutecznego czyszczenia na mokro i sucho przy minimalnej częstotliwości konserwacji.

To Twój produkt? Dodaj zweryfikowaną listę · darmowa odznaka rankingu

Jak wybrać

1
Siła ssania

Wybierz Dreame X60 Max Ultra Complete, jeśli potrzebujesz maksymalnej mocy ssania wynoszącej 35 000 Pa; w przeciwnym razie Roborock Saros 10R oferuje zrównoważoną wydajność przy 22 000 Pa.

2
Wysokość progu

Jeśli w Twoim domu znajdują się progi wyższe niż standardowe, wybierz Roborock Saros 20, który obsługuje technologię AdaptiLift umożliwiającą pokonywanie przeszkód o wysokości do 85mm.

3
Budżet na utrzymanie

Przy zerowych rocznych kosztach utrzymania wybierz Narwal Flow; przy najniższej cenie początkowej wybierz Yeedi M14 Plus w cenie od około $339.

4
Ekosystem Smart Home

Modele Roborock obsługują Matter i HomeKit alongside Alexa i Google Assistant, podczas gdy Narwal i Yeedi obsługują głównie Alexa i Google Assistant.

Nasz werdykt

Roborock Saros 10R to najlepszy wybór ogólny dzięki zrównoważeniu nawigacji StarSight, suszenia ciepłym powietrzem i obsługi Matter, podczas gdy Yeedi M14 Plus oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny dla klientów oszczędnych.

Wymieniasz starszy model? Możesz sprzedać go za darmo na Bazeta, naszej giełdzie ogłoszeń.

Często zadawane pytania

Który robot sprzątający ma najwyższą siłę ssania?

Dreame X60 Max Ultra Complete oferuje najwyższą moc ssania wynoszącą 35 000 Pa, w porównaniu z 22 000 Pa dla Roborock Saros 10R i Narwal Flow.

Który model ma najniższy koszt utrzymania?

Narwal Flow ma koszt utrzymania wynoszący $0/rok, podczas gdy Roborock Saros 10R kosztuje około $24/rok, a Dreame X60 Max $36/rok.

Który robot najlepiej radzi sobie z wysokimi progami?

Roborock Saros 20 wykorzystuje technologię AdaptiLift, umożliwiającą pokonywanie progów o wysokości do 85 mm, co przewyższa możliwości standardowych modeli.

Który model oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny?

Yeedi M14 Plus uzyskuje najwyższy wynik SHE Total Cleaning Value Score wynoszący 1.88 i osiąga wyniki w zakresie 5–8% modeli flagowych na twardych podłogach.

Źródła

  1. Najlepsze roboty mopujące na rok 2026
  2. Najlepsze odkurzacze robotyczne i mopy 2026
  3. Najlepszy robot sprzątający i mopujący
  4. Najlepsze połączenia robota sprzątającego i mopującego
  5. Recenzje najlepszych robotów mopujących
  6. Najlepsze odkurzacze robotyczne na rok 2026

Opinie użytkowników

Ładowanie opinii…
Napisz opinię