Najbolji šporet za kampovanje za kampovanje automobilom u 2026

Kompaktna kamperska pećnica sa malom aluminijumskom šerpotom i izdignutom parom — ilustracija za Najbolju kampersku pećnicu za automobilsko kampovanje u 2026.

Editorijalno nezavisno. Ova stranica može sadržati affiliate linkove i jasno označene plaćene pozicije — pogledajte našu reklamu diskrekciju. Plaćene pozicije nikada ne menjaju redosled rangiranja ispod. Kao Amazon Associate zarađujemo od kvalifikovanih kupovina. Cene su indikativne ($) i često se menjaju; linkovi ka prodavcima vode na amazon.com (SAD).

Procenili smo šest kamp šporeta na propan na osnovu toplotne snage (BTU), kontrole krčkanja, otpornosti na vetar i prenosivosti za kampere automobilom. Ovo rangiranje je isključivo za vozače koji mogu da prevezu tešku opremu i kojima je potrebno pouzdano kuvanje za grupe od dve do četiri osobe, bez pešaka sa rancom i lako opremljenih planinara.

Kako smo rangirali ove proizvode

Toplotna snaga (BTU) za zapečene i kuvanjePreciznost kontrole krčkanjaOtpornost na vetarTežina za transport i zauzeti prostorEfikasnost goriva i trajanje

Kompletna metodologija rangiranja →

Ukratko

#ProizvodOcenaCenaNajbolje za
1 Camp Chef Everest 2X 9.4 $190–$230 Kamperi koji kampuju automobilom i kuvaju za grupe od 2–4 osobe, a kojima su potrebni istovremeni zadaci visoke i niske temperature
2 Camp Chef Explorer 8.8 — Bazni kampovi i velike grupe kojima je potrebna maksimalna toplotna snaga za velike roštiljade
3 Coleman Triton 8.2 — Kamperi koji žele visoku toplotnu snagu u kompaktnom formatu za tailgating i roštiljanje
4 Coleman RoadTrip 225 7.9 $124.99 Vikend kamperi koji kampuju automobilom i kojima je potrebna svestranost (roštiljanje, kuvanje, prženje) u prenosivom pakovanju
5 Coleman Tabletop 2-in-1 7.5 $114.99 Samci ili parovi koji kampuju automobilom i prioritet daju minimalnom prostoru u odnosu na visoku toplotnu snagu
6 Coleman Cascade Classic 2-Burner 6.8 — Kampere sa automobilom sa ograničenim budžetom koji se fokusiraju na opšte kamperske doručke i kuvanje niskog intenziteta
1
C

Camp Chef Everest 2X

$190–$230 9.4
Prednosti
  • Isporučuje 20.000 BTU po ringli za istovremeno zapečene i krčkanje
  • Ocenjen sa 9/10 za kontrolu krčkanja od strane OutdoorGearLab
  • Uključuje trostrani vetrobran za umerenu otpornost na vetar
  • Ima besprekorno paljenje na oba gorionika
Mane
  • Težak je 12–14 funti, što ga čini preteškim za planinarenje
  • Glomazniji i teži od jeftinijih alternativa

Najbolje za: Kampere automobilom koji kuvaju za grupe od 2–4 osobe i kojima su potrebni istovremeni zadaci na visokoj i niskoj temperaturi

Da li je ovo vaš proizvod? Nabavite verifikovanu listu · besplatna oznaka ranga

2
C

Camp Chef Explorer

8.8
Prednosti
  • Obezbeđuje 30.000 BTU po ringli za kuvanje na visokoj temperaturi
  • Koristi liveno-aluminijske gorionike radi trajnosti
  • Istaknute karakteristike odvojivih nogara za podesivu visinu kuvanja
  • Sposoban da primi velike šerpe i ploče za pečenje
Mane
  • Glomazan za transport u gepeku vozila
  • Preterano za putovanja za dvoje zbog preterane toplotne snage

Najbolje za: Osnovne kampove i velike grupe kojima je potrebna maksimalna toplotna snaga za velike roštiljade

Da li je ovo vaš proizvod? Nabavite verifikovanu listu · besplatna oznaka ranga

3
C

Coleman Triton

8.2
Prednosti
  • Isporučuje 22.000 BTU ukupne snage preko dva podesiva gorionika
  • Uključuje zaštitu od vetra za kuvanje na otvorenom
  • Odlikuje se dizajnom kompaktne, sklopive kutije
  • Jači gorionici od Coleman Cascade Classic
Mane
  • Nedostaje precizna kontrola krčkanja kao kod modela više klase

Najbolje za: Kampere koji žele visoku temperaturu u kompaktnom formatu za tailgating i roštiljanje

Da li je ovo vaš proizvod? Nabavite verifikovanu listu · besplatna značka za rangiranje

4
C

Coleman RoadTrip 225

$124.99 7.9
Prednosti
  • Sklopiv je uz točkove i ručku za lako transportovanje u gepeku
  • Uključiva uklonjiva posuda za masnoću radi lakšeg čišćenja
  • Istaknute karakteristike besprekornog Instastart paljenja
  • Kompatibilan sa opcionom pločom za roštilj i adapterom za crevo propana od 5 stopa
Mane
  • Jedna boca od 1 lb propana traje samo 1–1,5 sati na visokoj temperaturi
  • Zahteva više konzeta za vikend putovanja zbog niske efikasnosti goriva

Najbolje za: Vikend kampere automobilom kojima je potrebna svestranost (roštiljanje, kuvanje, prženje) u prenosivom pakovanju

Da li je ovo vaš proizvod? Nabavite verifikovanu listu · besplatna oznaka ranga

5
C

Coleman Tabletop 2-in-1

$114.99 7.5
Prednosti
  • Kombinuje jednu površinu za roštilj i jednu rernu u jednom uređaju
  • Isporučuje 11.000 BTU snage za kuvanje
  • Približno 30% manja zauzetost prostora u odnosu na standardne šporete sa dve ringle
Mane
  • Ograničen na ukupnu snagu od 11.000 BTU, nedovoljno za velike šerpe
  • Konfiguracija sa jednim gorionikom ograničava istovremeno kuvanje

Najbolje za: Samce ili parove koji kampuju automobilom i prioritet daju minimalnom prostoru u odnosu na visoku toplotnu snagu

Da li je ovo vaš proizvod? Nabavite verifikovanu listu · besplatna značka za rangiranje

6
C

Coleman Cascade Classic 2-Burner

6.8
Prednosti
  • Veoma pristupačne cene u segmentu vrednosti
  • Uključuje pregrade za vetar za osnovnu zaštitu od vetra
  • Tiho delovanje uz efikasnu potrošnju goriva
  • Jednostavno, pouzdano paljenje šibicom ili dugmetom
Mane
  • Samo ~20.000 BTU ukupnog kapaciteta (10.000 BTU po gorioniku)
  • Kontrola krčkanja ocenjena je kao 'samo dovoljno dobra' u poređenju sa modelima više klase

Najbolje za: Kampere sa automobilom sa ograničenim budžetom koji se fokusiraju na opšte kamperske doručke i kuvanje niskog intenziteta

Da li je ovo vaš proizvod? Nabavite verifikovanu listu · besplatna značka za rangiranje

Kako izabrati

1
Zahtev za toplotnom snagom

Izaberite Camp Chef Explorer (30.000 BTU/gorionik) ako kuvate za grupe veće od četiri; izaberite Camp Chef Everest 2X (20.000 BTU/gorionik) za grupe od 2–4.

2
Preciznost krčkanja

Ako vam je potrebno precizno krčkanje za sosove ili sporo kuvanje, dajte prednost Camp Chef Everest 2X, koji ima ocenu 9/10 za kontrolu krčkanja po OutdoorGearLab.

3
Efikasnost goriva

Izbegavajte Coleman RoadTrip 225 za višednevna putovanja osim ako ne planirate da nosite više boca od 1 lb propana, jer jedna boca traje samo 1–1,5 sati na visokoj temperaturi.

4
Prostor za transport

Izaberite Coleman Tabletop 2-in-1 ako je prostor u gepeku vašeg vozila ograničen, jer je približno 30% manji od standardnih šporeta sa dve ringle, mada žrtvuje toplotnu snagu.

Naša presuda

Camp Chef Everest 2X je najbolji šporet za kampovanje u automobilu 2026. godine zbog superiorne kontrole krčkanja i uravnotežene toplotne snage. Za maksimalnu snagu, Camp Chef Explorer je najbolji izbor, pod uslovom da možete da upravljate njegovom glomaznošću.

Zamenjujete stariji model? Možete ga prodati besplatno na Bazeta, našoj oglasnoj platformi.

Često postavljana pitanja

Koji šporet ima najveću toplotnu snagu?

Camp Chef Explorer isporučuje 30.000 BTU po gorioniku, najveći kapacitet među rangiranim proizvodima.

Da li je Coleman RoadTrip 225 pogodan za vikend putovanja?

Da, ali morate nositi više boca propana od 1 funte, jer jedna boca traje samo 1–1,5 sati na visokoj temperaturi.

Koji je najbolji šporet za krčkanje?

Camp Chef Everest 2X ima ocenu 9/10 za kontrolu krčkanja od strane OutdoorGearLab, što ga čini najboljim izborom za precizno kuvanje na niskoj temperaturi.

Da li se ovi šporeti mogu koristiti za pešačenje sa rancom?

Ne, svi rangirani proizvodi su dizajnirani za kampovanje u automobilu; Camp Chef Everest 2X teži 12–14 funti, a ostali su glomazniji ili teži od granica za planinarenje.

Izvori

  1. Najbolji šporet za kampovanje u automobilu 2026
  2. Najbolji kamp šporeti za kampovanje automobilom u 2026. godini
  3. Najbolji šporet za kampovanje u automobilu 2026
  4. Najbolji šporeti za kampovanje
  5. Najbolji kamp šporeti
  6. Najbolji kamp šporet

Korisničke recenzije

Učitavanje recenzija…
Napišite recenziju