Nejlepší turistické boty v roce 2026: Nejlepší hodnocené tipy pro každý terén

Pár robustních kožených turistických bot vedle mechem porostlé žulové skály — ilustrace pro Nejlepší turistické boty v roce 2026: Nejvýše hodnocené tipy pro každý terén

Editoriálně nezávislé. Tato stránka může obsahovat affiliate odkazy a jasně označené placené pozice — viz naše oznámení o reklamě. Placené pozice nikdy nemění pořadí hodnocení níže. Jako Amazon Associate získáváme provize z kvalifikovaných nákupů. Ceny jsou orientační ($) a často se mění; odkazy na prodejce vedou na amazon.com (USA).

Vyhodnotili jsme pět předních modelů turistických bot na základě hmotnosti, technologie voděodolnosti, odolnosti podrážky a poměru ceny k výkonu. Toto hodnocení je určeno turistům hledajícím specifické vybavení pro denní túry, technické šplhání nebo pohodlí při dlouhých vzdálenostech, přičemž upřednostňuje měřitelné vlastnosti, jako je hloubka vzorku a podpora konstrukce, před obecnými marketingovými tvrzeními.

Jak jsme tyto produkty hodnotili

Hmotnost na pár (oz)Typ membrány pro voděodolnostPřilnavost podrážky a hloubka vzorkuTechnologie tlumení mezisoleCenová hladinaCharakteristika střihu (šířka/špička)

Celá metodika hodnocení →

Přehled

#ProduktSkóreCenaNejvhodnější pro
1 Salomon X Ultra 4 Mid GTX 9.4 $150 Denní túry o délce 5–15 mil na smíšeném terénu a boční šplhání
2 Merrell Moab 3 Mid WP 9.1 $140 Turisté s omezeným rozpočtem hledající snadné rozchození a lehké přenocování
3 HOKA Anacapa Mid GTX 8.9 $195 Běžci na trailu přecházející na turistické boty a turisté preferující tlumení na technickém terénu
4 La Sportiva Ultra Raptor II Mid GTX 8.7 $219 Horské turistické boty pro ženy hledající lehkou a univerzální obuv
5 KEEN Targhee III Mid WP 8.5 $165 Turisté s širokými chodidly potřebující významnou podporu klenby a odolnost
1
S

Salomon X Ultra 4 Mid GTX

$150 9.4
Výhody
  • Podvozek ADV-C poskytuje přesné zajištění paty pro stabilitu na svazích
  • Podešev Contagrip MA disponuje hloubkou vzorku 5mm pro trakci v kombinovaném terénu
  • Systém Quicklace používá kevlarovou šňůrku pro odolné a rychlé utažení
  • Reaktivní měkká mezipodešev podporuje zátěž do 30 lbs
Nevýhody
  • Úzký střih nemusí vyhovovat širokým chodidlům bez zvolení větší velikosti
  • Vyžaduje dobu na rozchození 20–30 mil kvůli počáteční tuhosti
  • Agresivní vzorek podešve se na asfaltu opotřebuje rychleji než měkčí směsi

Nejvhodnější pro: Denní túry o délce 5–15 mil na smíšeném terénu a boční šplhání

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečná známka hodnocení

2
M

Merrell Moab 3 Mid WP

$140 9.1
Výhody
  • Podešev Vibram TC5+ nabízí spolehlivou přilnavost na různých površích
  • Design měchové jazyka účinně zabraňuje vnikání nečistot
  • Voděodolnost M Select DRY udržuje nohy suché bez zátěže Gore-Tex
  • Lehké, pouhých 1 lb 2 oz na pár, což snižuje únavu
Nevýhody
  • Tlumení mezipodešve se stlačuje rychleji než u prémiových konkurentů jako HOKA
  • Menší podpora kotníku v technickém terénu ve srovnání s tužšími botami
  • Mírně úzká špička vyžaduje, aby turisté se širokými chodidly zvolili větší velikost

Nejvhodnější pro: Rozpočtově orientované turisty hledající snadné rozchození a lehké přenocování

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

3
H

HOKA Anacapa Mid GTX

$195 8.9
Výhody
  • Charakteristické tlumení HOKA významně snižuje únavu při dlouhých dnech
  • Široká špička accommodates přirozené rozprostření chodidla pro pohodlí
  • Geometrie s nízkým rozdílem výšky podporuje přirozený přechod kroku
  • Agresivní ochrana špičky chrání proti nárazům o kameny
Nevýhody
  • Vysoká profilová výška působí nestabilně na sypkém štěrku ve srovnání s botami s nižším profilem
  • Těžší než lehčí Merrell Moab 3, hmotnost 1 lb 8 oz na pár
  • Vyšší cena $195 oproti střední třídě konkurentů, jako je Salomon X Ultra 4

Nejvhodnější pro: Běžce na trailu přecházející na boty a turisty upřednostňující tlumení v technickém terénu

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

4
L

La Sportiva Ultra Raptor II Mid GTX

$219 8.7
Výhody
  • Lehká konstrukce s hmotností 1 lb 5 oz na pár podporuje obratnost.
  • Vynikající přilnavost vhodná pro horský terén
  • Prodyšná voděodolnost zabraňuje přehřívání při zátěži.
  • Trvalé pohodlí udržuje podporu během dlouhých túr
Nevýhody
  • Postrádá pevnou podporu ve srovnání s tužšími botami, jako je Salomon X Ultra 4
  • Velikostní tabulka je menší, což vyžaduje pečlivé zkoušení pro širší chodidla
  • Vyšší cena $219 překračuje většinu možností střední třídy

Nejvhodnější pro: Turisty v alpském terénu a ženy hledající lehkou a všestrannou botu

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

5
K

KEEN Targhee III Mid WP

$165 8.5
Výhody
  • Voděodolná membrána KEEN.DRY poskytuje spolehlivou ochranu proti vlhkosti
  • Široká špička umožňuje přirozené rozprostření prstů pro lepší stabilitu
  • Metatomická stélka poskytuje specifickou oporu klenby
  • Odolná konstrukce svršku vydrží náročné používání
Nevýhody
  • Vyšší hmotnost 2 lbs 6 oz na pár způsobuje větší únavu než lehčí modely.
  • Objemnější profil postrádá obratnost modelu Salomon X Ultra 4 při šplhání
  • Vyšší hmotnost ve srovnání s 1 lb 2 oz u Merrell Moab 3

Nejvhodnější pro: Turisty se širokými chodidly potřebující významnou podporu klenby a odolnost

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečná známka hodnocení

Jak vybrat

1
Hmotnost vs. Tlumení

Zvolte Merrell Moab 3 (1 lb 2 oz) pro minimální hmotnost, nebo HOKA Anacapa (1 lb 8 oz), pokud upřednostňujete maximální tlumení pro dlouhé dny navzdory vyšší hmotnosti o půl libry.

2
Šířka střihu

Pokud máte široké chodidla, zvolte KEEN Targhee III nebo HOKA Anacapa díky jejich široké špičce; Salomon X Ultra 4 má úzký střih, který může vyžadovat zvolení větší velikosti.

3
Stabilita v terénu

Pro sypký štěrk se vyhněte botám s vysokou mezisole, jako je HOKA Anacapa; zvolte nižší profil Salomon X Ultra 4 s podvozkem ADV-C pro lepší zajištění paty.

4
Ekonomická řada

Merrell Moab 3 za 140 $ nabízí nejlepší poměr ceny a kvality; La Sportiva Ultra Raptor II za 219 $ se vyplatí pouze tehdy, pokud potřebujete specifický lehký výkon pro alpské podmínky.

Náš verdikt

Salomon X Ultra 4 Mid GTX je nejlepší volbou díky vyvážené hmotnosti, stabilitě podvozku ADV-C a trakci Contagrip za $150, zatímco Merrell Moab 3 zůstává nejlepší možností s příznivou cenou díky snadnému zaužívání.

Vyměňujete starší model? Můžete jej zdarma prodat na Bazeta, našem tržišti s inzeráty.

Často kladené otázky

Která turistická bota je nejlepší pro široká chodidla?

KEEN Targhee III Mid WP a HOKA Anacapa Mid GTX mají obě široké špičky navržené tak, aby umožňovaly přirozené rozprostření prstů, zatímco Salomon X Ultra 4 má výrazně užší střih.

Jak těžké jsou nejlépe hodnocené turistické boty?

Merrell Moab 3 je nejlehčí s hmotností 1 lb 2 oz na pár, následovaný La Sportiva Ultra Raptor II s hmotností 1 lb 5 oz, zatímco KEEN Targhee III je nejtěžší s hmotností 2 lbs 6 oz.

Vyžadují tyto boty dobu na rozchození?

Ano, Salomon X Ultra 4 vyžaduje specificky dobu zaužívání 20–30 mil kvůli své počáteční tuhosti, zatímco Merrell Moab 3 je známá snadným zaužíváním.

Jaká je nejlevnější varianta?

Merrell Moab 3 Mid WP je nejlevnější za $140, oproti Salomon X Ultra 4 za $150 a HOKA Anacapa Mid GTX za $195.

Zdroje

  1. Nejlepší turistické boty 2026
  2. Recenze nejlepších turistických bot
  3. Průvodce nejlepšími turistickými botami
  4. Recenze outdoorového vybavení
  5. Srovnání turistických bot 2026

Hodnocení uživatelů

Načítání recenzí…
Napsat recenzi