Nejlepší monitor pro programování v roce 2026: Nejlepší výběry pro vývojáře

Elegantní monitor s černým lesklým rámečkem — ilustrace pro Nejlepší monitor pro programování v roce 2026: Nejlepší výběry pro vývojáře

Editoriálně nezávislé. Tato stránka může obsahovat affiliate odkazy a jasně označené placené pozice — viz naše oznámení o reklamě. Placené pozice nikdy nemění pořadí hodnocení níže. Jako Amazon Associate získáváme provize z kvalifikovaných nákupů. Ceny jsou orientační ($) a často se mění; odkazy na prodejce vedou na amazon.com (USA).

Vyhodnotili jsme nejlepší monitory pro programování na základě hustoty pixelů, standardů připojení a ergonomických funkcí klíčových pro dlouhé kódovací session. Toto hodnocení zahrnuje 4 různá zařízení, od rozpočtových 4K možností po prémiové ultrawide displeje, určené specificky pro vývojáře Windows, Linux a Mac hledající optimální plochu obrazovky a čitelnost textu.

Jak jsme tyto produkty hodnotili

Hustota pixelů (PPI)Připojení a napájení přes USB-CPlocha displeje a poměr stranKompatibilita platforem (škálování OS)Ergonomie a funkce dokování

Celá metodika hodnocení →

Přehled

#ProduktSkóreCenaNejvhodnější pro
1 Dell UltraSharp U2725QE 9.2 $700 Vývojáři pro Windows a Linux potřebující dokování pomocí jednoho kabelu a vysoký kontrast
2 LG 40WP95C-W 8.8 $1,299 Vývojáři upřednostňující horizontální plochu obrazovky a workflow s multitaskingem
3 Apple Studio Display 8.5 $1,599 Vývojáři pro Mac upřednostňující ostrost textu a integraci do ekosystému
4 Dell S2722QC 7.9 $330 Rozpočet-conscious kupující hledající rozlišení 4K bez prémiových funkcí
1
D

Dell UltraSharp U2725QE

$700 9.2
Výhody
  • 27palcový panel IPS Black s rozlišením 4K poskytuje hustotu ~163 PPI pro ostrý text
  • Hub Thunderbolt 4 podporuje napájení až 140 W
  • Vestavěný KVM přepínač umožňuje ovládání dvou strojů
  • Obnovovací frekvence 120 Hz zajišťuje plynulejší navigaci v UI
Nevýhody
  • Prémiová cenová hladina ve srovnání se standardními panely IPS
  • Vykreslování textu v macOS je měkčí než u displejů s rozlišením 5K při hustotě 163 PPI
  • Není optimalizován pro hry s vysokou obnovovací frekvencí

Vhodné pro: Vývojáře pro Windows a Linux potřebující dokování pomocí jednoho kabelu a vysoký kontrast

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

2
L

LG 40WP95C-W

$1,299 8.8
Výhody
  • 40palcový panel 5K2K (5120×2160) nahrazuje nastavení se dvěma monitory
  • Širokoúhlý poměr stran 21:9 nabízí horizontální prostor dvou 27palcových monitorů
  • Připojení Thunderbolt 4 s nabíjením 96 W
  • Vestavěný přepínač KVM a barevná technologie Nano IPS
Nevýhody
  • Velký rozměr vyžaduje značný prostor na stole
  • Zakřivená obrazovka 2500R může zkreslovat rovné čáry v editorech kódu
  • Nevhodné pro videohovory, pokud je kamera umístěna na monitoru kvůli vzdálenosti pohledu

Nejlepší pro: Vývojáře upřednostňující horizontální plochu obrazovky a workflow s multitaskingem

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

3
A

Apple Studio Display

$1,599 8.5
Výhody
  • 27palcový panel s rozlišením 5K (5120×2880) nabízí hustotu Retina 218 PPI
  • Optimalizováno pro macOS s přirozenou ostrostí textu
  • Integrovaná webcam a reproduktory snižují nepořádek z periferních zařízení
  • Připojení Thunderbolt zajišťuje vysokorychlostní přenos dat
Nevýhody
  • Vysoká cena přesahující $1,500
  • Frakční škálování ve Windows/Linuxu způsobuje více problémů než přínosu
  • Omezené možnosti přizpůsobení oproti profesionálním monitorům

Vhodné pro: Vývojáře pro Mac, kteří upřednostňují ostrost textu a integraci do ekosystému

Je toto váš produkt? Získejte ověřený výpis · odznak bezplatného hodnocení

4
D

Dell S2722QC

$330 7.9
Výhody
  • 27palcový panel IPS s rozlišením 4K poskytuje vysoké rozlišení za nízkou cenu
  • Napájení přes USB-C o výkonu 65 W nabíjí většinu notebooků
  • Dostupný vstupní bod pro kódovací prostředí s rozlišením 4K
  • Kompatibilní s Windows, Linuxem a Macem
Nevýhody
  • Chybí připojení Thunderbolt 4, které je přítomno u prémiových modelů
  • Chybí vestavěný přepínač KVM pro nastavení s více počítači
  • Standardní kontrastní poměr IPS je nižší než u technologie IPS Black

Vhodné pro: Kupující dbalí na rozpočet hledající rozlišení 4K bez prémiových funkcí

Je toto váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

Jak vybrat

1
Práh hustoty pixelů

Pro pohodlné čtení textu cílte na alespoň 163 PPI (jako Dell U2725QE); přejděte na 218 PPI (Apple Studio Display) pouze pokud používáte macOS pro nativní ostrost Retina.

2
Schopnost dokování

Pokud potřebujete nabíjet notebook a připojovat periferní zařízení jedním kabelem, ujistěte se, že monitor podporuje Thunderbolt 4 nebo USB-C s dodávkou energie alespoň 65W–140W.

3
Potřeby na plochu obrazovky

Zvolte ultrawide displej 21:9 jako LG 40WP95C-W, pokud chcete nahradit dva monitory; jinak standardní panel 16:9 s rozlišením 4K nabízí lepší vertikální prostor pro dlouhé soubory s kódem.

4
Kompatibilita s OS

Uživatelé Macu by měli upřednostňovat displeje s rozlišením 5K pro ostrý text, zatímco uživatelé Windows/Linux mohou dosáhnout vynikajících výsledků s panely IPS Black s rozlišením 4K, které nabízejí vyšší kontrastní poměry.

Náš verdikt

Dell UltraSharp U2725QE je nejlepší monitor pro programování v roce 2026, který vyvažuje rozlišení 4K, dokování Thunderbolt 4 s výkonem 140 W a kontrast IPS Black pro univerzální vývojářský zážitek.

Vyměňujete starší model? Na našem tržišti inzerátů Bazeta ho můžete prodat zdarma na Bazeta.

Často kladené otázky

Je lepší pro kódování monitor 4K nebo 5K?

Monitory s rozlišením 4K, jako je Dell U2725QE, nabízejí hustotu ~163 PPI, což pro většinu vývojářů postačuje, zatímco monitory s rozlišením 5K, jako je Apple Studio Display, poskytují hustotu 218 PPI pro ostřejší text v macOS.

Potřebuji pro programování Thunderbolt 4?

Thunderbolt 4 je vysoce doporučován pro dokování pomocí jednoho kabelu, poskytuje napájení až 140 W a vysokorychlostní přenos dat, jak je vidět u Dell U2725QE a LG 40WP95C-W.

Jsou ultrawide monitory dobré pro vývojáře?

Ultrawide monitory jako LG 40WP95C-W poskytují horizontální prostor srovnatelný se dvěma 27palcovými monitory, což je ideální pro vedle sebe položený kód a dokumentaci, ale mohou zkreslovat rovné linie kvůli zakřivení.

Jaký je nejlepší rozpočtový monitor pro programování?

Dell S2722QC je nejlepší rozpočtová volba za ~$330, nabízející 27palcové rozlišení 4K a napájení přes USB-C o výkonu 65 W pro základní potřeby kódování.

Zdroje

  1. Nejlepší monitor pro programování
  2. Nejlepší monitory pro programování a kódování
  3. Nejlepší monitory pro programování 2026
  4. Nejlepší monitor pro kódování AI 2026
  5. Nejlepší monitory pro programování 2026
  6. Nejlepší monitory pro kódování

Hodnocení uživatelů

Načítání recenzí…
Napsat recenzi