Nejlepší přenosný externí SSD disk v roce 2026

Elegantní přenosný SSD disk plovoucí se světelným datovým proudem — ilustrace pro Nejlepší přenosný externí SSD disk v roce 2026

Editoriálně nezávislé. Tato stránka může obsahovat affiliate odkazy a jasně označené placené pozice — viz naše oznámení o reklamě. Placené pozice nikdy nemění pořadí hodnocení níže. Jako Amazon Associate získáváme provize z kvalifikovaných nákupů. Ceny jsou orientační ($) a často se mění; odkazy na prodejce vedou na amazon.com (USA).

Vyhodnotili jsme 12 přenosných SSD disků na základě rychlosti rozhraní (USB4 vs. USB 3.2), hodnocení odolnosti a efektivity ceny za gigabyte. Toto hodnocení je určeno tvůrcům, terénním pracovníkům a běžným uživatelům hledajícím spolehlivé mobilní úložiště s konkrétními výkonovými požadavky.

Jak jsme tyto produkty hodnotili

Šířka pásma rozhraní (USB4 vs. USB 3.2 Gen 2x2)Hodnocení odolnosti (stupen krytí IP a výška pádu)Poměr ceny a výkonuFormát a přenositelnostKompatibilita konektoru (Type-C vs. Micro-B)

Celá metodika hodnocení →

Přehled

#ProduktSkóreCenaNejvhodnější pro
1 Samsung T9 9.4 $110 (2TB) Běžní uživatelé potřebující vysokorychlostní přenosy, kteří mají moderní USB porty
2 Crucial X9 Pro 9.1 $80–$90 (2TB) Rozpočtově orientovaní kupující hledající spolehlivou odolnost a dostatečnou rychlost
3 Kingston XS2000 8.9 $90–$100 (2TB) Cestující upřednostňující minimální velikost bez obětování rychlostí Gen 2x2
4 Corsair EX400U 8.8 $120 (1TB) Uživatelé Macu a tvůrci potřebující maximální propustnost pro velké soubory
5 LaCie Rugged SSD 8.5 $140 (2TB) Terénní pracovníci a outdooroví fotografové potřebující robustní ochranu
6 WD My Passport (Works with USB C) 8.2 — Uživatelé potřebující maximální kapacitu za nejnižší cenu pro zálohování
1
S

Samsung T9

$110 (2TB) 9.4
Výhody
  • Dosahuje maximální rychlosti 2 000 MB/s přes rozhraní USB 3.2 Gen 2x2
  • Hodnoceno pro odolnost vůči pádu z výšky 3m
  • Obsahuje hodnocení IP pro odolnost proti prachu a vodě
Nevýhody
  • Pro dosažení maximálních rychlostí vyžaduje port podporující USB 3.2 Gen 2x2
  • Výkon na starších USB portech výrazně klesá

Nejvhodnější pro: Běžné uživatele potřebující vysokorychlostní přenosy, kteří mají moderní USB porty

Je toto váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

2
C

Crucial X9 Pro

$80–$90 (2TB) 9.1
Výhody
  • Nabízí maximální rychlosti 1 050 MB/s přes rozhraní USB 3.2 Gen 2
  • Odolává pádům z výšky až 7,5 ft
  • Disponuje stupněm krytí IP55 pro odolnost vůči prachu a vodě
Nevýhody
  • Nižší maximální rychlost ve srovnání s disky Gen 2x2, jako je Samsung T9
  • Nevyužívá šířku pásma USB4

Nejvhodnější pro: Cenově citlivé kupující hledající spolehlivou odolnost a dostatečnou rychlost

Je toto váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

3
K

Kingston XS2000

$90–$100 (2TB) 8.9
Výhody
  • Kompaktní formát se snadno vejde do kapsy košile
  • Dosahuje maximálních rychlostí 2 000 MB/s přes rozhraní USB 3.2 Gen 2x2
  • Obsahuje hodnocení IP55 při použití s ochranným pouzdrem
Nevýhody
  • Pro dosažení deklarovaného hodnocení IP vyžaduje součástí dodávky pouzdro
  • Postrádá podporu USB4

Nejvhodnější pro: Cestovatele upřednostňující minimální rozměry bez kompromisů v rychlosti Gen 2x2

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

4
C

Corsair EX400U

$120 (1TB) 8.8
Výhody
  • Využívá rozhraní USB4 s šířkou pásma 40 Gbps
  • Dosahuje maximálních rychlostí 4 000 MB/s
  • Disponuje odolným hliníkovým šasi
Nevýhody
  • Vyšší cena za terabyte ve srovnání s disky USB 3.2
  • Vyžaduje kompatibilní hardware USB4 pro plné využití rychlostních výhod

Nejlepší pro: Uživatele Mac a tvůrce potřebující maximální propustnost pro velké soubory

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

5
L

LaCie Rugged SSD

$140 (2TB) 8.5
Výhody
  • Nejvyšší hodnocení odolnosti s certifikací IP67
  • Certifikováno pro pády z výšky až 3 m
  • Obsahuje rozhraní USB 3.2 Gen 2
Nevýhody
  • Maximální rychlost 1 000 MB/s je nižší než u možností Gen 2x2
  • Prémiová cena ~$140 za kapacitu 2TB

Nejlepší pro: Pracovníky v terénu a fotografy potřebující robustní ochranu

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

6
W

WD My Passport (Works with USB C)

8.2
Výhody
  • Dostupné v kapacitách až 6 TB
  • Nabízí nízkou cenu za terabyte
  • Přenosný design vhodný pro základní potřeby ukládání dat
Nevýhody
  • Používá konektor Micro-B místo moderního Type-C
  • Výkon je omezen na úroveň pevných disků, což je pomalejší než u SSD disků

Nejvhodnější pro: Uživatele potřebující maximální kapacitu za nejnižší cenu pro zálohování

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

Jak vybrat

1
Požadavky na rychlost rozhraní

Vyberte si disky USB4, jako je Corsair EX400U (4 000 MB/s), pokud přenášejete velké video soubory; pro vyvážený poměr rychlosti a ceny zvolte disky USB 3.2 Gen 2x2, jako je Samsung T9 (2 000 MB/s).

2
Potřeby ohledně odolnosti

Pro náročné prostředí zvolte LaCie Rugged SSD s hodnocením IP67 a odolností vůči pádu z výšky 3m; pro běžné použití stačí hodnocení IP55 a odolnost vůči pádu z výšky 7.5ft u Crucial X9 Pro.

3
Kapacita vs. rychlost

Pokud potřebujete více než 4 TB, WD My Passport nabízí kapacitu až 6 TB, ale na úkor rychlosti; pro rychlejší přenosy zůstaňte u SSD s kapacitou obvykle omezenou na 2 TB nebo 4 TB.

4
Kompatibilita portů

Ujistěte se, že váš počítač má port USB 3.2 Gen 2x2 pro dosažení plných rychlostí u Samsung T9 nebo Kingston XS2000; v opačném případě nabízí Crucial X9 Pro konzistentní výkon na starších portech.

Náš verdikt

Samsung T9 je nejlepší celkově přenosný SSD externí disk pro většinu uživatelů díky rychlosti 2 000 MB/s a cenové hladině $110, zatímco Crucial X9 Pro nabízí nejlepší hodnotu pro kupující zaměřené na odolnost.

Vyměňujete starší model? Na našem tržišti inzerátů Bazeta ho můžete prodat zdarma na Bazeta.

Často kladené otázky

Který přenosný SSD je nejrychlejší?

Corsair EX400U je nejrychlejší testovaný disk, který dosahuje maximálních rychlostí 4 000 MB/s prostřednictvím svého rozhraní USB4.

Jaká je nejlepší rozpočtová volba?

Crucial X9 Pro nabízí nejlepší poměr ceny a výkonu za přibližně $80–$90 za verzi 2 TB, přičemž poskytuje rychlost 1 050 MB/s a odolnost podle normy IP55.

Který disk je nejlepší pro práci v exteriéru?

LaCie Rugged SSD je nejlepší pro práci v terénu díky hodnocení IP67 a schopnosti odolat pádům z výšky až 3 m.

Potřebuji pro přenosné SSD USB4?

Nemusí to být nutné; Samsung T9 dosahuje rychlosti 2 000 MB/s přes rozhraní USB 3.2 Gen 2x2, což je pro většinu úloh dostatečné a stojí méně než alternativy s USB4.

Zdroje

  1. Nejlepší externí SSD
  2. Nejlepší externí disky
  3. Nejlepší externí SSD disk
  4. Nejlepší externí pevné disky
  5. Průvodce nákupem nejlepších externích SSD disků pro rok 2026
  6. Nejlepší přenosné externí pevné disky v roce 2026

Hodnocení uživatelů

Načítání recenzí…
Napsat recenzi