Nejlepší přenosný SSD pro iPhone v roce 2026

Elegantní přenosný SSD připojený ke smartphonu s rozsvíceným datovým kabelem – ilustrace pro nejlepší přenosný SSD pro iPhone v roce 2026

Editoriálně nezávislé. Tato stránka může obsahovat affiliate odkazy a jasně označené placené pozice — viz naše oznámení o reklamě. Placené pozice nikdy nemění pořadí hodnocení níže. Jako Amazon Associate získáváme provize z kvalifikovaných nákupů. Ceny jsou orientační ($) a často se mění; odkazy na prodejce vedou na amazon.com (USA).

Vyhodnotili jsme pět přenosných SSD disků na základě rychlosti rozhraní, fyzických rozměrů, specifických integrací pro iPhone, jako je podpora MagSafe, a poměru ceny k kapacitě. Toto hodnocení je určeno uživatelům iPhone, kteří potřebují spolehlivé externí úložiště pro zálohování videí ve vysokém rozlišení a přenos velkých souborů.

Jak jsme tyto produkty hodnotili

Rychlost rozhraní (USB4 vs USB 3.2)Fyzické rozměry a hmotnostKompatibilita s připojením MagSafe nebo magnetickým uchycenímCena za terabajtPřímá kompatibilita s aplikací Files pro iOS

Celá metodika hodnocení →

Přehled

#ProduktSkóreCenaNejvhodnější pro
1 Corsair EX400U 9.4 $499 Profesionálové přenášející velké video soubory ve formátu 4K/8K a instalační programy her, kteří potřebují pohodlí MagSafe
2 Lexar SL500 8.8 $230 Uživatelé šetřící rozpočet potřebující spolehlivé zálohování fotografií a přenos aplikací bez vysoké spotřeby energie
3 SanDisk Creator Phone SSD 8.5 $150 Tvůrci obsahu natáčející ve formátu ProRes 4K při 60 fps, kteří upřednostňují magnetické připojení před maximální propustností
4 Samsung T9 8.2 $376 Běžní uživatelé potřebující spolehlivý, kompaktní disk pro ukládání dokumentů a lehké použití médií
5 Crucial X10 Pro 7.9 — Cestující, kteří upřednostňují nejmenší možné rozměry a hmotnost před pokročilými funkcemi
1
C

Corsair EX400U

$499 9.4
Výhody
  • Rozhraní USB4 poskytuje téměř trojnásobnou rychlost oproti diskům USB 3.2
  • Konektor kompatibilní s MagSafe umožňuje připojení bez kabelu k iPhoneům
  • Podporuje přímé nahrávání videa ProRes z iPhone bez ztráty snímků
  • Žádné pohyblivé části zajišťují odolnost během cestování
Nevýhody
  • Vyšší cena 499 USD za 1 TB oproti ekvivalentům s USB 3.2
  • Plné využití rychlosti vyžaduje porty USB4 nebo Thunderbolt 4, což omezuje využitelnost na starších zařízeních

Vhodné pro: Profesionály přenášející velké video soubory ve 4K/8K a instalační soubory her, kteří potřebují pohodlí MagSafe

Je toto váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

2
L

Lexar SL500

$230 8.8
Výhody
  • Rychlosti čtení dosahují až 2 000 MB/s prostřednictvím USB 3.2 Gen 2
  • Kompatibilní s aplikací Files pro iPhone přímo z krabice bez nutnosti ovladačů
  • Nízká spotřeba energie prodlužuje výdrž baterie iPhone během zálohování
  • Kovový kryt zajišťuje odolnost za nižší cenu
Nevýhody
  • Nižší výkon ve srovnání s disky USB4, jako je Corsair EX400U
  • Chybí možnost magnetického uchycení MagSafe

Vhodné pro: Uživateře s omezeným rozpočtem potřebující spolehlivé zálohování fotek a přenos aplikací bez vysoké spotřeby energie

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

3
S

SanDisk Creator Phone SSD

$150 8.5
Výhody
  • Rychlost zápisu až 1 000 MB/s umožňuje plynulou úpravu videa ve formátu ProRes 4K
  • Krytí IP65 zajišťuje certifikovanou odolnost vůči vodě a prachu
  • Magnetické připojení MagSafe zjednodušuje připojení k řadě iPhone 17
  • Optimalizováno specificky pro připojení přes USB-C na iPhone
Nevýhody
  • Objemný tvar ztěžuje nošení v kapse
  • Výkon je omezen na 1 000 MB/s, což je polovina rychlosti špičkových disků USB4

Vhodné pro: Tvůrce obsahu natáčející ve formátu ProRes 4K při 60 fps, kteří upřednostňují magnetické připojení před maximální propustností

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

4
S

Samsung T9

$376 8.2
Výhody
  • Kompaktní tvar tyčinky (88×60×14 mm) se snadno vejde do tašek
  • Standardní konektivita USB zajišťuje širokou kompatibilitu
  • Spolehlivá pověst značky pro obecné zálohování dokumentů
Nevýhody
  • Cena vzrostla na $376 za kapacitu 2TB kvůli nedostatku NAND flash pamětí
  • Větší než ultra-kompaktní alternativy jako Crucial X10 Pro

Vhodné pro: Běžné uživatele potřebující spolehlivý, kompaktní disk pro ukládání dokumentů a lehké použití médií

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

5
C

Crucial X10 Pro

7.9
Výhody
  • Ultra-kompaktní rozměry 65×50×10 mm minimalizují objem
  • Nízká hmotnost 42 g snižuje zátěž portů telefonu
  • Jednoduchá funkce plug-and-play
Nevýhody
  • Žádné další funkce, jako jsou stojánky nebo magnetické uchycení
  • Ceník není veřejně dostupný – je nutné si vyžádat kalkulaci

Ideální pro: Cestující, kteří upřednostňují nejmenší možné rozměry a hmotnost před pokročilými funkcemi

Je toto váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

Jak vybrat

1
Požadavky na rychlost rozhraní

Pro přenos velkých video souborů zvolte disky USB4 jako Corsair EX400U, které nabízejí téměř trojnásobnou rychlost oproti diskům USB 3.2. Pro zálohování fotografií postačují disky USB 3.2 jako Lexar SL500 s rychlostí čtení 2 000 MB/s.

2
Metoda připojení

Vyberte disky s kompatibilitou MagSafe (Corsair EX400U, SanDisk Creator Phone SSD) pro připojení bez kabelu. Pokud preferujete tradiční připojení, standardní USB disky jako Samsung T9 jsou dostačující.

3
Cena za kapacitu

SanDisk Creator Phone SSD nabízí nejlepší hodnotu za přibližně $150 za kapacitu 1 TB. Corsair EX400U stojí $499 za stejnou kapacitu, ale prémii ospravedlňuje rychlostmi USB4 a integrací MagSafe.

4
Fyzická velikost

Pro přenosné úložiště zvolte Crucial X10 Pro s rozměry 65×50×10 mm. Samsung T9 je větší (88×60×14 mm), zatímco SanDisk Creator Phone SSD je známý svým objemným tvarem.

Náš verdikt

Corsair EX400U je nejlepší volbou díky rychlosti USB4 a integraci MagSafe, navzdory vyšší ceně. Pro uživatele zaměřené na rozpočet nabízí Lexar SL500 silný výkon a kompatibilitu s iOS za poloviční cenu.

Vyměňujete starší model? Na našem tržišti inzerátů Bazeta ho můžete prodat zdarma na Bazeta.

Často kladené otázky

Který přenosný SSD je nejlepší pro úpravu videa na iPhone?

Corsair EX400U podporuje přímé nahrávání videa ProRes a nabízí rychlosti USB4 téměř trojnásobné oproti diskům USB 3.2, čímž minimalizuje ztrátu snímků při úpravách.

Pracují tyto SSD disky s aplikací Files na iPhonu?

Ano, Lexar SL500 je kompatibilní s aplikací Files na iPhone přímo z krabice. Většina moderních USB-C SSD disků, včetně SanDisk Creator Phone SSD, se bez problémů připojuje přes USB-C.

Je magnetické připojení MagSafe nutné pro SSD disky pro iPhone?

Není striktně nutné, ale disky jako Corsair EX400U a SanDisk Creator Phone SSD nabízejí konektory kompatibilní s MagSafe pro připojení bez kabelu, což zjednodušuje zálohování.

Kolik stojí přenosný SSD disk s kapacitou 1 TB?

Ceny se liší: SanDisk Creator Phone SSD stojí přibližně $150, Lexar SL500 $230 a Corsair EX400U $499 za kapacitu 1 TB.

Zdroje

  1. Recenze nejlepších přenosných SSD disků
  2. Nejlepší externí SSD disky
  3. Nejlepší externí SSD disk
  4. Nejlepší externí úložiště pro uživatele iPhone
  5. Jak vybrat přenosný SSD disk v roce 2026
  6. Nejlepší přenosné externí SSD disky

Hodnocení uživatelů

Načítání recenzí…
Napsat recenzi