بهترین کفش کوهنوردی مردانه در 2026: بهترین انتخاب‌های دارای بالاترین امتیاز

کفش کوهنوردی چرمی بادوام با زیره لاستیکی ضخیم روی بستری از شن‌ریزه خاکستری — تصویر برای بهترین کفش‌های کوهنوردی مردانه در سال 2026: برترین انتخاب‌ها

مستقل از نظر ویرایشی. این صفحه ممکن است شامل لینک‌های همکاری در فروش و جایگاه‌های تبلیغاتی مشخص‌شده باشد — به افشای تبلیغات ما مراجعه کنید. جایگاه‌های تبلیغاتی هرگز ترتیب رتبه‌بندی زیر را تغییر نمی‌دهند. به عنوان شریک آمازون، از خریدهای واجد شرایط کسب درآمد می‌کنیم. قیمت‌ها تقریبی ($) هستند و اغلب تغییر می‌کنند؛ لینک‌های خرده‌فروشان به amazon.com (آمریکا) منتهی می‌شوند.

ما شش بوت کوهنوردی برتر مردانه را بر اساس وزن، فناوری ضدآب، دوام زیره و نسبت قیمت به عملکرد ارزیابی کردیم. این رتبه‌بندی برای کوهنوردان مردی طراحی شده که به سطوح خاصی از حمایت نیاز دارند، از کوهنوردان سبک یک‌روزه تا کسانی که بارهای سنگین را در زمین‌های فنی حمل می‌کنند.

روش رتبه‌بندی ما

وزن هر جفتنوع غشای ضدآبفناوری بالشتک میانیعمق دنده‌های زیره و چکش‌خورینقطه قیمتگزینه‌های حجمی فیت

روش‌شناسی کامل رتبه‌بندی ←

نگاهی اجمالی

#محصولامتیازقیمتبهترین برای
1 Salomon X Ultra 5 Mid GTX 9.4 $190 پیاده‌روی روزانه، سفرهای سبک و سریع، و کوله‌گردی سبک بر مسیرهای سنگی
2 LOWA Renegade EVO GTX Mid 9.2 $280 کوهنوردانی که کوله‌پشتی‌های سنگین را بر زمین‌های ناهموار حمل می‌کنند و به حداکثر حمایت نیاز دارند
3 Salomon Quest 5 GTX 9.0 $240 کوله‌پشتی‌های چندروزه با بارهای سنگین در مسیرهای فنی و ناهموار
4 Merrell Moab 3 Mid Waterproof 8.8 $175 مبتدیان با بودجه محدود و کوهنوردان گاه‌به‌گاه در مسیرهای ناهموار
5 Oboz Katabatic LT Mid GTX 8.5 $210 کوهنوردانی که مواد مصنوعی را به چرم برای وزن سبک‌تر ترجیح می‌دهند
6 adidas Terrex Skychaser AX5 Mid GORE-TEX CLIMAWARM+ 8.2 $160 کوهنوردی در هوای سرد و شرایط مسیرهای زمستانی
1
S

Salomon X Ultra 5 Mid GTX

$190 9.4
مزایا
  • ساختار سبک با وزن تقریبی 1 پوند و 15 اونس برای هر جفت
  • سیستم Advanced Chassis™ با Active Support ثبات را در مسیرهای سنگی فراهم می‌کند
  • زیره لاستیکی All-Terrain Contagrip® چسبندگی قابل اعتمادی بر زمین‌های ناهموار ارائه می‌دهد
معایب
  • جلوپا و پنجه پا باریک هستند و برای پاهای عریض نیاز به انتخاب سایز بزرگ‌تر است
  • حمایت مچ پا کمتر در مقایسه با رقبا سنگین‌تر مانند LOWA Renegade
  • به دلیل غشای GORE-TEX ممکن است در هوای گرم احساس گرما ایجاد کند

مناسب برای: پیاده‌روی‌های روزانه، سبک‌بسته‌بندی سریع و کوله‌پشتی‌های سبک در مسیرهای صخره‌ای

محصول شماست؟ درج لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

2
L

LOWA Renegade EVO GTX Mid

$280 9.2
مزایا
  • میان‌کف تزریق دوگانه DuraPU/DynaPU راحتی برتر و بادوام را در طولانی‌مدت فراهم می‌کند
  • در گزینه‌های عرض باریک، متوسط و پهن برای فیت دقیق موجود است
  • زیره لاستیکی Vibram Rene Trac با عمق آج 5 میلی‌متر، ناهمواری‌های سخت را مدیریت می‌کند
معایب
  • سنگین‌تر با وزن تقریبی 2 پوند و 9.6 اونس در هر جفت در مقایسه با مدل‌های سبک‌تر
  • قیمت بالاتر 280 دلار از اکثر رقبا در این لیست بیشتر است

مناسب برای: کوهنوردانی که کوله‌پشتی‌های سنگین را در زمین‌های ناهموار حمل می‌کنند و به حداکثر حمایت نیاز دارند

آیا این محصول شماست؟ یک لیست تأییدشده دریافت کنید · نشان رتبه رایگان

3
S

Salomon Quest 5 GTX

$240 9.0
مزایا
  • تعادلی بین وزن (حدود 2 پوند و 9.3 اونس) و دوام برای مسیرهای فنی ایجاد می‌کند
  • رویه چرم نوبوک و نایلون ریپ‌استاپ در برابر شرایط ساینده مقاومت می‌کند
  • میان‌کف EnergyCell بالشتک‌گذاری پاسخگو برای سفرهای چندروزه فراهم می‌کند
معایب
  • عمق پایه زیره 3.8 میلی‌متری چسبندگی کمتری در گل عمیق نسبت به LOWA Renegade ارائه می‌دهد
  • تقریباً 10 اونس سنگین‌تر از Salomon X Ultra 5

مناسب برای: کوله‌پشتی‌های چندروزه با بارهای سنگین در مسیرهای فنی و ناهموار

آیا این محصول شماست؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

4
M

Merrell Moab 3 Mid Waterproof

$175 8.8
مزایا
  • دوره سازگاری (Break-in) بسیار کوتاه امکان استفاده فوری از جعبه را فراهم می‌کند
  • پشتیبانی قوس پا بیشتر از اکثر رقبا در رده قیمتی خود ارائه می‌دهد
  • قیمت پایین‌تر 175 دلاری ارزش عالی برای کوهنوردان گاه‌به‌گاه فراهم می‌کند
معایب
  • سنگین‌تر با وزن تقریبی 2.44 پوند برای هر جفت، که چابکی آن را برای سفرهای سبک و سریع کاهش می‌دهد
  • پایه‌های زیره (Lugs) ممکن است در گل عمیق گیر کنند و چسبندگی را در مقایسه با رقبا با پایه‌های عمیق‌تر کاهش دهند

مناسب برای: مبتدیان با بودجه محدود و کوهنوردان گاه‌به‌گاه یک‌روزه در زمین‌های ناهموار

محصول شماست؟ درج لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

5
O

Oboz Katabatic LT Mid GTX

$210 8.5
مزایا
  • ساختار مصنوعی وزن کلی را در مقایسه با رویه‌های چرمی کاهش می‌دهد
  • ضدآب بودن GTX تضمین می‌کند که پاهای شما در شرایط مرطوب خشک بماند
  • رده قیمتی میانی 210 دلاری، تعادلی بین هزینه و دوام مواد مصنوعی ایجاد می‌کند
معایب
  • فاقد فناوری خاص شاسی (Chassis) برای حمایت که در مدل‌های Salomon یافت می‌شود
  • مواد مصنوعی ممکن است صلبیت ساختاری بلندمدت مشابه چرم نوبوک را ارائه ندهند

مناسب برای: کوهنوردانی که مواد مصنوعی را به چرم برای وزن سبک‌تر ترجیح می‌دهند

محصول شماست؟ درج لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

6
A

adidas Terrex Skychaser AX5 Mid GORE-TEX CLIMAWARM+

$160 8.2
مزایا
  • فناوری عایق CLIMAWARM+ گرما را در هوای سرد حفظ می‌کند
  • کمترین قیمت 160 دلاری در میان گزینه‌های ضدآب برتر
  • ضدآب بودن GORE-TEX ضمن مسدود کردن رطوبت، قابلیت تنفس را حفظ می‌کند
معایب
  • عایق ممکن است در پیاده‌روی‌های پرتلاش در دماهای ملایم باعث گرمای بیش از حد شود
  • پشتیبانی شاسی کمتر تخصصی در مقایسه با برندهای تخصصی کوهنوردی مانند Salomon

مناسب برای: کوهنوردی در هوای سرد و شرایط مسیر زمستانی

آیا این محصول شماست؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

چگونه انتخاب کنیم

1
وزن در مقابل حمایت

برای چابکی در پیاده‌روی‌های یک‌روزه، سالومون X Ultra 5 (حدود 1 پوند و 15 اونس) را انتخاب کنید، یا اگر کوله‌پشتی سنگین حمل می‌کنید و به حداکثر حمایت از مچ پا نیاز دارید، LOWA Renegade (حدود 2 پوند و 9.6 اونس) را انتخاب کنید.

2
حجم فیت

اگر پاهای پهنی دارید، بوت LOWA Renegade را که گزینه‌های باریک، متوسط و پهن دارد، در اولویت قرار دهید؛ بوت Salomon X Ultra 5 حتی در نسخه پهن نیز باریک است.

3
شرایط آب‌وهوایی

برای هوای سرد، بوت adidas Terrex Skychaser را به دلیل عایق CLIMAWARM+ انتخاب کنید، اما در دماهای ملایم از آن اجتناب کنید زیرا در مقایسه با مدل‌های بدون عایق ممکن است باعث گرمای بیش از حد شود.

4
محدودیت‌های بودجه

مدل‌های adidas Terrex (160 دلار) و Merrell Moab (175 دلار) کمترین قیمت ورودی را دارند، در حالی که LOWA Renegade (280 دلار) به دلیل دوام و گزینه‌های عرضی، قیمت بالاتری دارد.

نظر ما

سالومون X Ultra 5 Mid GTX به دلیل طراحی سبک و حمایت Advanced Chassis بهترین انتخاب کلی برای اکثر مردان است، در حالی که LOWA Renegade EVO GTX Mid برای ثبات در بارهای سنگین و گزینه‌های عرض برنده است.

دستگاه قدیمی خود را تعویض می‌کنید؟ می‌توانید آن را به صورت رایگان در Bazeta، بازار خرید و فروش ما، به فروش برسانید.

پرسش‌های متداول

کدام بوت کوهنوردی برای مردان سبک‌تر است؟

بوت Salomon X Ultra 5 Mid GTX سبک‌ترین است و وزن آن تقریباً 1 پوند و 15 اونس برای هر جفت است.

کدام بوت بهترین گزینه‌های عرضی را دارد؟

بوت LOWA Renegade EVO GTX Mid گزینه‌های عرض باریک، متوسط و پهن را ارائه می‌دهد، در حالی که Salomon X Ultra 5 باریک است.

ارزان‌ترین بوت کوهنوردی ضدآب کدام است؟

بوت adidas Terrex Skychaser AX5 Mid با قیمت 160 دلار عرضه می‌شود و ارزان‌ترین گزینه با ضدآب بودن GORE-TEX است.

کدام بوت برای کوله‌پشتی‌های سنگین بهترین است؟

LOWA Renegade EVO GTX Mid به دلیل زیره میانی Double-injection DuraPU/DynaPU و ساختار مستحکم، برای حمل کوله‌های سنگین بهترین گزینه است.

منابع

  1. بهترین بوت‌های کوهنوردی برای مردان
  2. بهترین کفش‌های پیاده‌روی
  3. بهترین بوت‌های کوهنوردی
  4. بهترین بوت‌های کوهنوردی
  5. بهترین بوت‌های کوهنوردی
  6. بهترین کفش‌های کوهنوردی مردانه

نظرات کاربران

در حال بارگذاری نظرات…
نوشتن نظر