بهترین کفش کوهنوردی در 2026: بهترین انتخاب‌های دارای بالاترین امتیاز برای هر نوع زمین

یک جفت بوت کوهنوردی چرمی بادوام در کنار صخره گرانیتی پوشیده از خزه — تصویر برای بهترین بوت‌های کوهنوردی در سال 2026: انتخاب‌های برتر برای هر نوع زمین

مستقل از نظر ویرایشی. این صفحه ممکن است شامل لینک‌های همکاری در فروش و جایگاه‌های تبلیغاتی مشخص‌شده باشد — به افشای تبلیغات ما مراجعه کنید. جایگاه‌های تبلیغاتی هرگز ترتیب رتبه‌بندی زیر را تغییر نمی‌دهند. به عنوان شریک آمازون، از خریدهای واجد شرایط کسب درآمد می‌کنیم. قیمت‌ها تقریبی ($) هستند و اغلب تغییر می‌کنند؛ لینک‌های خرده‌فروشان به amazon.com (آمریکا) منتهی می‌شوند.

ما پنج مدل پیشرو کفش کوهنوردی را بر اساس وزن، فناوری ضدآب، دوام زیره و نسبت قیمت به عملکرد ارزیابی کردیم. این رتبه‌بندی برای کوهنوردانی طراحی شده که به دنبال تجهیزات خاصی برای پیاده‌روی‌های یک‌روزه، صخره‌نوردی فنی یا راحتی در مسافت‌های طولانی هستند و ویژگی‌های قابل اندازه‌گیری مانند عمود آج و حمایت شاسی را بر ادعاهای بازاریابی عمومی اولویت می‌دهند.

روش رتبه‌بندی ما

وزن هر جفت (اونس)نوع غشای ضدآبکشش زیره و عمود دنده‌هافناوری بالشتک میانینقطه قیمتویژگی‌های فیت (عرض/جای انگشتان)

روش‌شناسی کامل رتبه‌بندی ←

نگاهی اجمالی

#محصولامتیازقیمتبهترین برای
1 Salomon X Ultra 4 Mid GTX 9.4 $150 پیاده‌روی‌های یک‌روزه 5 تا 15 مایلی در زمین‌های ترکیبی و حرکت در شیب‌های جانبی
2 Merrell Moab 3 Mid WP 9.1 $140 کوهنوردان حساس به بودجه که به دنبال نرم‌شدن آسان و شب‌مانی‌های سبک هستند
3 HOKA Anacapa Mid GTX 8.9 $195 دوندگان مسیر که به کفش کوهنوردی مهاجرت کرده‌اند و کوهنوردانی که اولویت آن‌ها بالشتک‌گذاری در زمین‌های فنی است
4 La Sportiva Ultra Raptor II Mid GTX 8.7 $219 کوهنوردان مناطق آلپی و زنانی که به دنبال یک بوت سبک و چندمنظوره هستند
5 KEEN Targhee III Mid WP 8.5 $165 کوهنوردانی با پاهای پهن که به حمایت قوس قابل‌توجه و دوام نیاز دارند
1
S

Salomon X Ultra 4 Mid GTX

$150 9.4
مزایا
  • شاسی ADV-C قفل دقیق پاشنه را برای پایداری در شیب‌های جانبی فراهم می‌کند
  • زیره Contagrip MA دارای عمود دنده 5 میلی‌متری برای کشش در زمین‌های ترکیبی است
  • سیستم Quicklace از نخ Kevlar برای سفت کردن سریع و بادوام استفاده می‌کند
  • میان‌کف بالشتک‌دار و پاسخگو از کوله‌پشتی‌های زیر 30 پوند حمایت می‌کند
معایب
  • فیت باریک ممکن است بدون بزرگ‌تر کردن سایز، برای پاهای پهن مناسب نباشد
  • به دلیل سفتی اولیه، نیاز به دوره سازگاری 20 تا 30 مایلی دارد
  • آج‌های تهاجمی روی آسفالت سریع‌تر از ترکیبات نرم‌تر فرسوده می‌شوند

مناسب برای: پیاده‌روی‌های یک‌روزه 5 تا 15 مایلی در زمین‌های ترکیبی و حرکت در شیب‌های جانبی

این محصول شماست؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

2
M

Merrell Moab 3 Mid WP

$140 9.1
مزایا
  • زیره Vibram TC5+ چسبندگی قابل‌اعتمادی روی سطوح مختلف ارائه می‌دهد
  • طراحی زبانه بادی (Bellows) به‌طور مؤثر از ورود آشغال جلوگیری می‌کند
  • ضدآب M Select DRY پاها را بدون وزن Gore-Tex خشک نگه می‌دارد
  • وزن سبک 1 پوند و 2 اونس برای هر جفت جهت کاهش خستگی
معایب
  • فوم میانی سریع‌تر از رقبای گران‌قیمت مانند HOKA فشرده می‌شود
  • حمایت کمتر از مچ پا در زمین‌های فنی در مقایسه با کفش‌های سفت‌تر
  • جای انگشتان کمی باریک است و کوهنوردان با پای پهن باید سایز بزرگ‌تر انتخاب کنند

مناسب برای: کوهنوردان کم‌هزینه که به سازگاری سریع و شب‌مانی سبک نیاز دارند

آیا این محصول شماست؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

3
H

HOKA Anacapa Mid GTX

$195 8.9
مزایا
  • بالشتک‌گذاری امضای HOKA خستگی را در روزهای طولانی به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌دهد
  • جای انگشتان پهن، باز شدن طبیعی پا را برای راحتی فراهم می‌کند
  • هندسه کم‌ارتفاع (Low-drop) انتقال طبیعی گام را تقویت می‌کند
  • پنجه محافظ تهاجمی، در برابر برخورد با سنگ‌ها محافظت می‌کند
معایب
  • ارتفاع زیاد پشته در مقایسه با بوت‌های با پروفایل پایین‌تر، روی شن‌ریزه‌های سست ناپایدار به نظر می‌رسد
  • با وزن 1 پوند و 8 اونس در هر جفت، سنگین‌تر از Merrell Moab 3 سبک‌وزن است
  • با قیمت 195 دلار گران‌تر از رقبا در رده میانی مانند Salomon X Ultra 4

مناسب برای: دوندگان مسیر که به کفش کوهنوردی روی می‌آورند و کوهنوردانی که بر روی بالشتک‌گذاری در زمین‌های فنی اولویت می‌دهند

محصول شماست؟ درج لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

4
L

La Sportiva Ultra Raptor II Mid GTX

$219 8.7
مزایا
  • ساختار سبک با وزن 1 پوند و 5 اونس برای هر جفت به چابکی کمک می‌کند
  • کشندگی عالی مناسب برای زمین‌های آلپی
  • ضدآب بودن تنفس‌پذیر از گرمای بیش‌ازحد در حین فعالیت جلوگیری می‌کند
  • راحتی ماندگار، حمایت را در طول پیاده‌روی‌های طولانی حفظ می‌کند
معایب
  • کمبود حمایت صلب در مقایسه با بوت‌های سفت‌تر مانند Salomon X Ultra 4
  • سایز‌بندی کوچک است و برای پاهای پهن نیاز به اندازه‌گیری دقیق دارد
  • قیمت بالاتر 219 دلار از اکثر گزینه‌های میان‌رده بیشتر است

مناسب برای: کوهنوردان زمین‌های آلپی و زنانی که به دنبال کفشی سبک و چندمنظوره هستند

این محصول شماست؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

5
K

KEEN Targhee III Mid WP

$165 8.5
مزایا
  • غشای ضدآب KEEN.DRY محافظت قابل‌اعتماد در برابر رطوبت فراهم می‌کند
  • جای انگشتان پهن امکان باز شدن طبیعی انگشتان را برای پایداری بیشتر فراهم می‌کند
  • کف‌پایه متاتومیکال حمایت قوس خاص را ارائه می‌دهد
  • ساختار بادوام رویه، در برابر استفاده‌های سخت دوام می‌آورد
معایب
  • وزن سنگین 2 پوند و 6 اونس در هر جفت باعث خستگی بیشتر نسبت به مدل‌های سبک‌تر می‌شود
  • پروفایل حجیم‌تر، چابکی Salomon X Ultra 4 را در صخره‌نوردی کم می‌کند
  • وزن بالاتر در مقایسه با 1 پوند و 2 اونس Merrell Moab 3

مناسب برای: کوهنوردانی با پای پهن که به حمایت قوس پای قابل‌توجه و دوام بالا نیاز دارند

این محصول شماست؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان

چگونه انتخاب کنیم

1
وزن در برابر بالشتک‌گذاری

برای کمترین وزن، Merrell Moab 3 (1 پوند و 2 اونس) را انتخاب کنید، یا اگر با وجود نیم پوند وزن اضافه، بالشتک‌گذاری حداکثری برای روزهای طولانی اولویت شماست، HOKA Anacapa (1 پوند و 8 اونس) را انتخاب کنید.

2
عرض فیت

اگر پاهای پهنی دارید، مدل‌های KEEN Targhee III یا HOKA Anacapa را به دلیل جعبه انگشتان پهن‌تر اولویت دهید؛ Salomon X Ultra 4 فیت باریکی دارد که ممکن است نیاز به انتخاب سایز بزرگ‌تر داشته باشد.

3
پایداری در زمین

برای شن‌های سست، از کفش‌های با ارتفاع زیاد میانی مانند HOKA Anacapa پرهیز کنید؛ به‌جای آن، Salomon X Ultra 4 با پروفایل پایین‌تر و شاسی ADV-C برای قفل بهتر پاشنه را انتخاب کنید.

4
رده اقتصادی

مرل Moab 3 با قیمت 140 دلار بهترین ارزش را ارائه می‌دهد؛ La Sportiva Ultra Raptor II با قیمت 219 دلار تنها در صورتی توجیه‌پذیر است که به عملکرد سبک‌وزن آلپی خاص نیاز داشته باشید.

نظر ما

Salomon X Ultra 4 Mid GTX به دلیل وزن متعادل، پایداری شاسی ADV-C و چسبندگی Contagrip با قیمت 150 دلار، انتخاب برتر است، در حالی که Merrell Moab 3 همچنان بهترین گزینه اقتصادی برای سازگاری آسان باقی می‌ماند.

دستگاه قدیمی خود را تعویض می‌کنید؟ می‌توانید آن را به صورت رایگان در Bazeta، بازار خرید و فروش ما، به فروش برسانید.

پرسش‌های متداول

کدام کفش کوهنوردی برای پاهای پهن بهترین است؟

هم KEEN Targhee III Mid WP و هم HOKA Anacapa Mid GTX دارای جای انگشتان پهن هستند که برای باز شدن طبیعی پا طراحی شده‌اند، در حالی که Salomon X Ultra 4 فیت بسیار باریکی دارد.

سنگین‌ترین بوت‌های کوهنوردی با رتبه برتر چقدر هستند؟

مرل Moab 3 سبک‌ترین کفش با وزن 1 پوند و 2 اونس در هر جفت است، پس از آن La Sportiva Ultra Raptor II با وزن 1 پوند و 5 اونس قرار دارد، در حالی که KEEN Targhee III سنگین‌ترین کفش با وزن 2 پوند و 6 اونس است.

آیا این بوت‌ها نیاز به دوره عادت‌کردن دارند؟

بله، Salomon X Ultra 4 به دلیل ساختار اولیه سفت خود، به‌طور خاص به یک دوره عادت‌کردن 20 تا 30 مایلی نیاز دارد، در حالی که Merrell Moab 3 به دلیل عادت‌کردن آسان شناخته شده است.

گزینه مقرون‌به‌صرفه کدام است؟

مدل Merrell Moab 3 Mid WP با قیمت 140 دلار مقرون‌به‌صرفه‌ترین است، در مقایسه با Salomon X Ultra 4 با قیمت 150 دلار و HOKA Anacapa Mid GTX با قیمت 195 دلار.

منابع

  1. بهترین بوت‌های کوهنوردی 2026
  2. بررسی بهترین بوت‌های کوهنوردی
  3. راهنمای بهترین کفش‌های کوهنوردی
  4. بررسی تجهیزات فضای باز
  5. مقایسه کفش‌های کوهنوردی 2026

نظرات کاربران

در حال بارگذاری نظرات…
نوشتن نظر