بهترین مانیتور برای برنامهنویسی در سال 2026: بهترین گزینهها برای توسعهدهندگان
مستقل از نظر ویرایشی. این صفحه ممکن است شامل لینکهای همکاری در فروش و جایگاههای تبلیغاتی مشخصشده باشد — به افشای تبلیغات ما مراجعه کنید. جایگاههای تبلیغاتی هرگز ترتیب رتبهبندی زیر را تغییر نمیدهند. به عنوان شریک آمازون، از خریدهای واجد شرایط کسب درآمد میکنیم. قیمتها تقریبی ($) هستند و اغلب تغییر میکنند؛ لینکهای خردهفروشان به amazon.com (آمریکا) منتهی میشوند.
ما برترین مانیتورها برای برنامهنویسی را بر اساس تراکم پیکسلی، استانداردهای اتصال و ویژگیهای ارگونومیک حیاتی برای جلسات طولانی کدنویسی ارزیابی کردیم. این رتبهبندی 4 دستگاه مجزا را پوشش میدهد، از گزینههای 4K مقرونبهصرفه تا اولتراوایدهای پریمیوم، بهطور خاص برای توسعهدهندگان ویندوز، لینوکس و مک که به دنبال فضای بهینه صفحه و وضوح متن هستند.
روش رتبهبندی ما
نگاهی اجمالی
| # | محصول | امتیاز | قیمت | بهترین برای |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Dell UltraSharp U2725QE | 9.2 | $700 | توسعهدهندگان Windows و Linux که به داکینگ تککابلی و کنتراست بالا نیاز دارند |
| 2 | LG 40WP95C-W | 8.8 | $1,299 | توسعهدهندگانی که به فضای افقی صفحه و جریانهای کاری چندوظیفهای اولویت میدهند |
| 3 | Apple Studio Display | 8.5 | $1,599 | توسعهدهندگان مک که به تیزی متن و یکپارچگی با اکوسیستم اولویت میدهند |
| 4 | Dell S2722QC | 7.9 | $330 | خریداران حساس به بودجه که به دنبال وضوح 4K بدون ویژگیهای پریمیوم هستند |
Dell UltraSharp U2725QE
$700 9.2- پنل IPS Black 27 اینچی با وضوح 4K حدود 163 PPI برای متن تیز ارائه میدهد
- هاب Thunderbolt 4 از توان تا 140 وات پشتیبانی میکند
- سوئیچ KVM داخلی امکان کنترل دو دستگاه را فراهم میکند
- نرخ نوسازی 120Hz ناوبری روانتر رابط کاربری را فراهم میکند
- قیمت بالاتر در مقایسه با پنلهای استاندارد IPS
- رندرینگ متن در macOS در تراکم 163 PPI نرمتر از نمایشگرهای 5K است
- برای بازی با نرخ نوسازی بالا بهینهسازی نشده است
مناسب برای: توسعهدهندگان ویندوز و لینوکس که به داکینگ تککابلی و کنتراست بالا نیاز دارند
محصول شماست؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان
LG 40WP95C-W
$1,299 8.8- پنل 40 اینچی 5K2K (5120×2160) جایگزین چیدمانهای دو مانیتوره میشود
- نسبت تصویر 21:9 اولتراواید فضای افقی معادل دو مانیتور 27 اینچی را ارائه میدهد
- اتصال Thunderbolt 4 با شارژ 96W
- KVM داخلی و فناوری رنگ Nano IPS
- پایه بزرگ به فضای میز قابلتوجهی نیاز دارد
- صفحه منحنی 2500R میتواند خطوط صاف را در ویرایشگرهای کد تحریف کند
- برای تماسهای ویدیویی ضعیف است اگر دوربین روی مانیتور نصب شده باشد، به دلیل فاصله دید
مناسب برای: توسعهدهندگانی که فضای افقی و جریانهای کاری چندوظیفهای را اولویت میدهند
آیا این محصول شماست؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان
Apple Studio Display
$1,599 8.5- پنل 27 اینچی 5K (5120×2880) تراکم پیکسلی 218 PPI رتینا را ارائه میدهد
- بهینهشده برای macOS با وضوح متن بومی
- وبکم و بلندگوهای یکپارچه، شلوغی لوازم جانبی را کاهش میدهند
- اتصال Thunderbolt انتقال داده پرسرعت را تضمین میکند
- هزینه بالا بیش از 1,500 دلار
- مقیاسدهی کسری در ویندوز/لینوکس دردسر بیشتری نسبت به فایده آن ایجاد میکند
- تنظیمات سفارشیسازی محدود در مقایسه با مانیتورهای حرفهای
مناسب برای: توسعهدهندگان Mac که تیزی متن و یکپارچگی با اکوسیستم برایشان اولویت دارد
محصول شماست؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان
Dell S2722QC
$330 7.9- پنل IPS 27 اینچ 4K، وضوح بالا را با قیمتی مقرونبهصرفه ارائه میدهد
- توان 65 وات از طریق USB-C اکثر لپتاپها را شارژ میکند
- نقطه ورود مقرونبهصرفه برای محیطهای کدنویسی 4K
- سازگار با ویندوز، لینوکس و مک
- فاقد اتصال Thunderbolt 4 موجود در مدلهای پریمیوم
- بدون سوئیچ KVM داخلی برای تنظیمات چندماشینه
- نسبت کنتراست IPS استاندارد از فناوری IPS Black پایینتر است
بهترین برای: خریداران حساس به بودجه که به دنبال وضوح 4K بدون ویژگیهای پریمیوم هستند
آیا این محصول شماست؟ دریافت لیست تأییدشده · نشان رتبه رایگان
چگونه انتخاب کنیم
برای خواندن راحت متن، حداقل 163 PPI (مانند Dell U2725QE) را هدف قرار دهید؛ تنها در صورتی که از macOS برای تیزی بومی Retina استفاده میکنید، به 218 PPI (Apple Studio Display) ارتقا دهید.
اگر نیاز دارید لپتاپ خود را شارژ کنید و لوازم جانبی را از طریق یک کابل متصل کنید، مطمئن شوید مانیتور از Thunderbolt 4 یا USB-C با حداقل 65W تا 140W انتقال قدرت پشتیبانی میکند.
اگر میخواهید دو مانیتور را جایگزین کنید، یک اولتراواید 21:9 مانند LG 40WP95C-W را انتخاب کنید؛ در غیر این صورت، یک پنل استاندارد 16:9 با وضوح 4K فضای عمودی بهتری برای فایلهای کد طولانی ارائه میدهد.
کاربران مک باید نمایشگرهای 5K را برای متن تیز اولویت دهند، در حالی که کاربران ویندوز/لینوکس میتوانند با پنلهای IPS Black با وضوح 4K که نسبت کنتراست بالاتری دارند، نتایج عالی کسب کنند.
نظر ما
Dell UltraSharp U2725QE بهترین مانیتور کلی برای برنامهنویسی در سال 2026 است که وضوح 4K، داکینگ Thunderbolt 4 با 140W و کنتراست IPS Black را برای تجربهای چندمنظوره برای توسعهدهندگان متعادل میکند.
در حال تعویض مدل قدیمی خود هستید؟ میتوانید آن را به صورت رایگان در Bazeta، بازار آگهیهای ما، به فروش برسانید.
پرسشهای متداول
آیا مانیتور 4K برای کدنویسی بهتر است یا 5K؟
مانیتورهای 4K مانند Dell U2725QE حدود 163 PPI ارائه میدهند که برای اکثر توسعهدهندگان کافی است، در حالی که مانیتورهای 5K مانند Apple Studio Display با 218 PPI متن تیزتر را در macOS فراهم میکنند.
آیا برای برنامهنویسی به Thunderbolt 4 نیاز دارم؟
پورت Thunderbolt 4 برای داکینگ تککابلی بسیار توصیه میشود و همانطور که در Dell U2725QE و LG 40WP95C-W دیده میشود، تا 140W انتقال توان و انتقال داده پرسرعت را فراهم میکند.
آیا مانیتورهای اولتراواید برای توسعهدهندگان مناسب هستند؟
مانیتورهای اولتراواید مانند LG 40WP95C-W فضای افقی معادل دو مانیتور 27 اینچی را فراهم میکنند که برای کد و مستندات کنار هم ایدهآل است، اما ممکن است به دلیل انحنای صفحه، خطوط صاف را کج نشان دهند.
بهترین مانیتور اقتصادی برای برنامهنویسی چیست؟
مانیتور Dell S2722QC با قیمت حدود 330 دلار، بهترین گزینه اقتصادی است که وضوح 4K در اندازه 27 اینچ و توان 65 وات از طریق USB-C را برای نیازهای اساسی کدنویسی ارائه میدهد.