2026 թ. բիզնեսի և անձնական օգտագործման համար լավագույն նոութբուք

Արժեթանց արծաթագույն ալյումինե նոութբուք՝ նկարահանված եռաքառորդ հետանկյունից՝ բաց գույնի կաղնե սեղանի վրա՝ «2026 թ. լավագույն նոութբուքը բիզնեսի և անձնական օգտագործման համար» հոդվածի նկարազարդում

Խմբագրական անկախություն: Այս էջը կարող է պարունակել աֆիլիատային հղումներ և հստակ նշված վճարովի տեղադրումներ — տեսեք մեր գովազդային բացահայտումը: Վճարովի տեղադրումները երբեք չեն փոխում ստորև ներկայացված դասավորությունը: Որպես Amazon Associate մենք վաստակում ենք որակավորված գնումներից: Գները ցուցանմանական են ($) և հաճախ փոխվում են; մանրածախ վաճառողի հղումները տանում են դեպի amazon.com (US):

Մենք գնահատել ենք վեց նոութբուք՝ հիմնվելով մարտկոցի աշխատանքի տևողության, դաշտանակի էրգոնոմիկայի, միացման ստանդարտների և գնի/արտադրողականության հարաբերակցության վրա՝ որոշելու համար 2026 թվականի լավագույն նոութբուքը բիզնեսի և անձնական օգտագործման համար։ Այս դասակարգումը նախապատվությունը տալիս է այն սարքերին, որոնք հավասարակշռում են պրոֆեսիոնալ IT կառավարելիությունը սպառողների համար հարմար հատկանիշների հետ, ինչպիսիք են բարձր թարմացման հաճախականությամբ էկրանները և անաղմուկ աշխատանքը։

Ինչպես ենք դասակարգել դրանք

Մարտկոցի աշխատանքի տևողությունը ժամերովՍտեղնաշարի էրգոնոմիկա և փոխանակման հնարավորությունԿապի ստանդարտներ (Thunderbolt/USB-C/RJ45)RAM-ի բարձրացման հնարավորություն և տարողության սահմանափակումներԳնի և արդյունավետության հարաբերակցություն

Ամբողջական դասակարգման մեթոդաբանություն →

Արագ ակնարկ

#ԱպրանքՄիավորԳինԼավագույնն է
1 Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 14 9.4 $2,139.99 Բիզնես մասնագետներ, ովքեր պահանջում են երկար մարտկոցի աշխատանք, IT կառավարվող միջավայրեր և հաճախակի ճանապարհորդություններ
2 Dell XPS 14 (2026) 9.1 $1,599 Windows-ի փորձառու օգտատերերի և ճանապարհորդների համար, ովքեր կարիք ունեն աշխատանքի և ստեղծագործության համար հավասարակշռված կատարողականության
3 Apple MacBook Air 13 (M5) 8.9 $1,299 Mac օգտատերեր, ֆրիլանսերներ, փոքր բիզնեսներ և ուսանողներ, ովքեր գերադասում են անաղմուկ աշխատանքը և մեկ միջուկի արագությունը
4 HP EliteBook X G2i 8.7 $2,479 IT կառավարվող բիզնեսներ, որոնք պահանջում են հեռակառավարման հնարավորություններ և բարձր դիմադրողականություն
5 ASUS ExpertBook Ultra (B9406, 2026) 8.5 $2,999 Մասնագետների համար, ովքեր նախընտրում են էկրանի որակը և դյուրակիրությունը՝ երկարաժամկետ երաշխիքային ծածկույթով
6 Lenovo V15 Gen 4 8.2 — Բյուջեի հարցում զգույշ բիզնես օգտատերեր, ովքեր պահանջում են ֆիզիկական միացքներ և բազմաթրեդ կատարողականություն
1
L

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 14

$2,139.99 9.4
Առավելություններ
  • 23 ժամից ավելի լաբորատոր պայմաններում թեստավորված մարտկոցի աշխատանքի տևողություն IPS էկրանով
  • Լավագույն դասի ստեղնաշար՝ առանց գործիքների փոխանակման հնարավորությամբ
  • Intel vPro աջակցություն IT կառավարվող միջավայրերի համար
  • Հասանելի 5G կապի տարբերակներ
Թերություններ
  • Ավելի բարձր գնային կետ՝ համեմատած սպառողական ուղղվածությամբ ուլտրաբուկների հետ
  • Պրեմիում գինը գերազանցում է $2,000 սկզբնական շեմը

Լավագույնն է՝ բիզնես մասնագետների համար, ովքեր պահանջում են երկար մարտկոցի աշխատանք, IT կառավարվող միջավայրեր և հաճախակի ճանապարհորդություններ

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

2
D

Dell XPS 14 (2026)

$1,599 9.1
Առավելություններ
  • Intel Panther Lake չիպ՝ Arc B390 գրաֆիկայով, որը մոտ է RTX 4050 նոութբուկի կատարողականությանը
  • Մարտկոցի աշխատանքի տևողությունը տատանվում է 20-ից 43 ժամ՝ կախված բեռնվածությունից
  • Thunderbolt 4 ինտեգրում բարձր արագությամբ պերիֆերիաների համար
  • Հավասարակշռված կատարողականություն աշխատանքի և թեթև խաղերի համար
Թերություններ
  • Բարձր լուծաչափի էկրաններով մարտկոցի աշխատանքի տևողությունը նվազում է մոտ 10 ժամով
  • RAM-ի գները բարձրանում են գլոբալ DRAM պակասի պատճառով
  • 32GB RAM-ի բարձրացումը արժե լրացուցիչ $200

Լավագույնն է՝ Windows հզոր օգտատերերի և ճանապարհորդող աշխատակիցների համար, ովքեր պահանջում են հավասարակշռված կատարողականություն աշխատանքի և ստեղծագործության համար

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

3
A

Apple MacBook Air 13 (M5)

$1,299 8.9
Առավելություններ
  • Ամենաարագ միջուկի արագությունը թեստավորված ուլտրաբուկների մեջ
  • Ամբողջովին անաղմուկ աշխատանք՝ առանց երկրպագուի դիզայնի պատճառով
  • ~17 ժամ Wi-Fi մարտկոցի աշխատանքի տևողություն
  • Անխափան ինտեգրում Apple էկոհամակարգի հետ
Թերություններ
  • RAM-ը համախմբված է և չի կարող օգտատիրոջ կողմից բարձրացվել
  • Նեղ ուլտրաբուքերի համար բնորոշ սահմանափակ միացման բույնների ընտրություն
  • 16GB-ից 24GB RAM-ի բարձրացումն արժե $200-ով ավելի

Լավագույնն է՝ Mac օգտատերերի, ֆրիլանսերների, փոքր բիզնեսների և ուսանողների համար, ովքեր առաջնահերթություն են տալիս անձայնությանը և մեկ միջուկի արագությանը

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

4
H

HP EliteBook X G2i

$2,479 8.7
Առավելություններ
  • Բարձր մակարդակի արտադրողականության ցուցանիշներ բենչմարկ թեստերում
  • Դաշտանակի փոխարինում առանց գործիքների՝ հեշտ սպասարկման համար
  • Intel vPro և 5G միացանցում ներառված են
  • Բարձր դիմադրողականություն մոբայլ մասնագետների համար
Թերություններ
  • Պրեմիում գնային քաղաքականություն՝ մոտ $2,479 շուկայական գին
  • Գինը զգալիորեն ավելի բարձր է, քան միջին սեգմենտի մրցակիցների մոտ

Լավագույնն է՝ IT-ով կառավարվող ընկերությունների համար, որոնք պահանջում են հեռակա կառավարման հնարավորություններ և բարձր դիմադրողականություն

Սա ձեր ապրանքն է՞ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

5
A

ASUS ExpertBook Ultra (B9406, 2026)

$2,999 8.5
Առավելություններ
  • Պայծառ մատ Տանդեմ OLED էկրան՝ գերազանց կոնտրաստի համար
  • Թեթև կորպուս՝ մոտավորապես 1.1 կգ քաշով
  • Ներառում է համապարփակ 3-ամյա երաշխիք
  • Օպտիմիզացված է դիմելիության համար՝ առանց էկրանի որակի զոհաբերման
Թերություններ
  • Ամենաբարձր սկզբնական գինը լավագույն ընտրությունների մեջ՝ $2,999

Լավագույնն է՝ մասնագետների համար, ովքեր առաջնահերթություն են տալիս էկրանի որակին և դիմելիությանը՝ երկարացված երաշխիքային ծածկույթով

Սա ձեր ապրանքն է։ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

6
L

Lenovo V15 Gen 4

8.2
Առավելություններ
  • Intel Core i5-13420H՝ 8 միջուկով և մինչև 4.6 GHz բարձրացման հաճախականությամբ
  • Ներառում է ֆիզիկական թվային ստեղնաշար և RJ45 Ethernet միացք
  • Windows 11 Pro-ը ներառված է բազային կոնֆիգուրացիայում
  • WiFi 6 ինտեգրում ժամանակակից անլար ստանդարտների համար
Թերություններ
  • Ֆունկցիոնալ, այլ ոչ թե պրեմիում դիզայնի էսթետիկա
  • Զեկուցված բեռնման խնդիրներ սկզբնական միավորներում
  • Բացակայում է հատուկ գրաֆիկական քարտը ծանր վիզուալ առաջադրանքների համար

Լավագույնն է՝ Բյուջեն խնայող բիզնես օգտատերերի համար, ովքեր կարիք ունեն ֆիզիկական միացումների և բազմաթրեդ կատարողականության

Սա ձեր ապրանքն է։ Ստացեք հաստատված գրանցում · անվճար դիրքի նշան

Ինչպես ընտրել

1
Մարտկոցի աշխատանքի տևողության կարիքներ

Ընտրեք Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 14-ը, եթե ձեզ անհրաժեշտ է 23 ժամից ավելի մարտկոցի աշխատանքի տևողություն, կամ Dell XPS 14-ը, եթե կարող եք կառավարվել 20-ից 43 ժամով՝ կախված էկրանի լուծաչափից։

2
RAM-ի բարձրացման հնարավորություն

Ընտրեք Dell XPS 14-ը, եթե ավելի ուշ անհրաժեշտ է բարձրացնել RAM-ը (+$200 +16GB-ի դիմաց), մինչդեռ Apple MacBook Air 13-ը ունի համախմբված RAM, որը հնարավոր չէ փոխել գնումից հետո։

3
IT կառավարման պահանջներ

Ընտրեք Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 14-ը կամ HP EliteBook X G2i-ը, եթե ձեր կազմակերպությունը պահանջում է Intel vPro հեռակա կառավարման համար, ի տարբերություն սպառողական ուղղվածությամբ MacBook Air-ի։

4
Միացումների միացանցում

Ընտրեք Lenovo V15 Gen 4-ը, եթե ձեզ անհրաժեշտ է ներկառուցված RJ45 Ethernet միացման բույն և թվային ստեղնաշար, քանի որ պրեմիում ուլտրաբուքերի մեծ մասը հիմնված է միայն USB-C/Thunderbolt ադապտերների վրա։

Մեր կարծիքը

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 14-ը լավագույն ընտրությունն է բիզնես մասնագետների համար, ովքեր անհրաժեշտություն ունեն 23 ժամից ավելի մարտկոցի աշխատանքի և IT կառավարելիության, մինչդեռ Dell XPS 14-ը առաջարկում է գրաֆիկական կատարողականության և մարտկոցի ճկունության լավագույն հավասարակշռություն խառը օգտագործման սցենարների համար։

Փոխարինո՞ւմ եք հինը։ Կարող եք այն անվճար վաճառել Bazeta-ում՝ մեր դասակարգված գովազդների հարթակում։

Հաճախ տրվող հարցեր

Ո՞ր նոութբուքն ունի ամենաերկար մարտկոցի կյանքը։

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 14-ը առաջատար է՝ առաջարկելով 23 ժամից ավելի լաբորատոր պայմաններում թեստավորված մարտկոցի աշխատանքի տևողություն իր IPS էկրանի կոնֆիգուրացիայով։

Արդյոք Apple MacBook Air-ի RAM-ը բարձրացելի՞ է

Ոչ, RAM-ը համալրված է մայր տախտակին և չի կարող բարձրացվել օգտատիրոջ կողմից գնումից հետո։

Ո՞ր նոութբուկն է լավագույնը IT-ով կառավարվող միջավայրերի համար։

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 14-ը և HP EliteBook X G2i-ը երկուսն էլ աջակցում են Intel vPro-ին՝ IT հեռակառավարման համար։

Արդյոք Dell XPS 14-ը ունի հատուկ գրաֆիկա՞

Այն օգտագործում է Intel Arc B390 գրաֆիկա, որը ցուցադրում է RTX 4050 նոութբուքի GPU-ին մոտ կատարողականություն, սակայն չունի առանձին NVIDIA քարտ։

Աղբյուրներ

  1. Լավագույն նոութբուքը բիզնեսի և անձնական օգտագործման համար
  2. Լավագույն նոութբուքը բիզնեսի և անձնական օգտագործման համար 2026 թ. Լավագույն 5 ընտրություններ
  3. Լավագույն նոութբուքերը բիզնեսի և անձնական օգտագործման համար
  4. Նոութբուկներ բիզնեսի, գրասենյակային աշխատանքի և տնից աշխատելու համար
  5. Լավագույն նոութբուքերը՝ ստուգված յուրաքանչյուր օգտագործման դեպքի և բյուջեի համար
  6. Լավագույն նոութբուք

Օգտատերերի գնահատականներ

Բեռնվում են գրախոսությունները…
Գրել գրախոսություն