Najlepsza przenośna stacja zasilania na kemping w 2026 roku
Niezależność redakcyjna. Ta strona może zawierać linki afiliacyjne oraz wyraźnie oznaczone płatne umieszczenia — zobacz naszą informację o reklamach. Płatne umieszczenia nigdy nie zmieniają kolejności rankingów poniżej. Jako Amazon Associate zarabiamy na kwalifikujących się zakupach. Ceny są orientacyjne ($) i często się zmieniają; linki do sprzedawców prowadzą do amazon.com (USA).
Oceniliśmy pięć wiodących przenośnych stacji zasilania do biwakowania na podstawie efektywności użytecznych watogodzin, prędkości ładowania, stosunku wagi do pojemności oraz konkretnych limitów mocy wyjściowej. Ten ranking jest przeznaczony dla osób potrzebujących niezawodnego zasilania poza siecią dla laptopów, telefonów i małych urządzeń, stawiających rzeczywiste dane dotyczące wydajności ponad hasła marketingowe.
Jak ocenialiśmy
W skrócie
| # | Produkt | Ocena | Cena | Najlepsze dla |
|---|---|---|---|---|
| 1 | EcoFlow Delta 2 | 9.4 | 0,61 USD za użyteczną Wh | Kempingowicze stawiający na stabilne zasilanie o niskiej mocy dla elektroniki i niską wagę kosztem dużej pojemności. |
| 2 | Anker SOLIX C1000 Gen 2 | 9.1 | $649 | Kupujący szukający najlepszego stosunku jakości do ceny w kategorii średniej półki, którzy cenią sobie szybkie ładowanie. |
| 3 | Bluetti AC180 | 8.8 | $699 | Kupujący ze średniej półki potrzebujący większej pojemności niż w EcoFlow Delta 2 lub Anker C1000, którzy mogą zaakceptować dodatkową wagę. |
| 4 | Jackery Explorer 1000 v2 | 8.5 | $499 | Ogólni użytkownicy kempingowi potrzebujący równowagi między funkcjami a gwarancją w najniższej cenie ze średniej półki. |
| 5 | EcoFlow River 3 | 8.2 | $199 | Minimaliści, backpackerzy i osoby korzystające z ultralekkiego sprzętu potrzebujące zasilania dla telefonów i małych lampek. |
EcoFlow Delta 2
0,61 USD za użyteczną Wh 9.4- Dostarcza 67% deklarowanej pojemności w watogodzinach przy stałym poborze mocy 34W, zapewniając stabilne zasilanie laptopów i telefonów
- Posiada dwa porty USB-C o mocy wyjściowej 100 W każdy, umożliwiające jednoczesne szybkie ładowanie
- Najlżejsza w kategorii średniej przy wadze 27 lbs, co ułatwia pakowanie w porównaniu z konkurencją
- Zawiera dokładny wbudowany panel wyświetlacza do precyzyjnego monitorowania pozostałego poziomu naładowania
- Posiada jedynie klasę szczelności IP20, co oznacza brak znaczącej odporności na wodę w wilgotnych warunkach kempingowych
- Porty AC i port ładowarki samochodowej znajdują się z tyłu, oddzielnie od portów USB i panelu informacyjnego, co utrudnia zarządzanie kablami
- Wyświetlacz wyłącza się przy kilku procentach pozostałej pojemności, co może ukrywać ostatnią część użytecznej energii
Najlepszy dla: Kempingowiczów stawiających na stabilne zasilanie o niskiej mocy dla elektroniki i niską wagę kosztem dużej pojemności.
To Twój produkt? Zdobądź zweryfikowaną listę · darmowa odznaka rankingu
Anker SOLIX C1000 Gen 2
$649 9.1- Osiąga 100% naładowania w zaledwie 58 minut, znacznie szybciej niż większość konkurencji
- Zapewnia pojemność 1 056 Wh z mocą wyjściową 1 800 W, odpowiednią dla większych urządzeń biwakowych
- Wykazuje wysoką efektywność w testach dużych urządzeń oraz w scenariuszach długotrwałego przechowywania
- Waży 30,9 lbs, czyli więcej niż EcoFlow Delta 2, którego waga wynosi 27 lbs
- Wyższy koszt początkowy wynoszący $649 w porównaniu z $499 za Jackery Explorer 1000 v2
Najlepszy dla: Kupujących szukających najlepszego stosunku jakości do ceny w kategorii średniej półki, którzy stawiają na szybkie ładowanie.
To Twój produkt? Zdobądź zweryfikowaną listę · darmowa odznaka rankingu
Bluetti AC180
$699 8.8- Oferuje największą pojemność w tym zestawieniu – 1,152 Wh – zapewniając dłuższy czas pracy niż EcoFlow Delta 2
- Oferuje moc wyjściową 1,800 W, skutecznie obsługując urządzenia o wysokim poborze mocy
- Pełne naładowanie zajmuje około 75 minut, zapewniając równowagę między szybkością a pojemnością
- Najcięższe urządzenie w testach – 35.3 lbs – co czyni je niewygodnym do backpackingu lub ciasnego przechowywania
- Wolniejsze pełne ładowanie w porównaniu z 58-minutowym cyklem Anker SOLIX C1000 Gen 2
- Najwyższa cena wynosząca $699, oferująca mniejszą wartość na watogodzinę niż EcoFlow Delta 2
Najlepsze dla: Kupujących ze średniej półki potrzebujących większej pojemności niż EcoFlow Delta 2 lub Anker C1000, którzy mogą zaakceptować dodatkową wagę.
To Twój produkt? Zdobądź zweryfikowaną listę · darmowa odznaka rankingu
Jackery Explorer 1000 v2
$499 8.5- Skutecznie równoważy pojemność, moc wyjściową, funkcje i gwarancję w kategorii średniej
- Wykorzystuje chemię baterii LiFePO4 zapewniając dłuższą żywotność w porównaniu ze starszymi modelami NMC
- Najtańsza opcja ze średniej półki za $499, tańsza niż Anker SOLIX C1000 Gen 2
- Sprawność inwertera zwykle powoduje stratę 10–15% zgromadzonej energii, zmniejszając rzeczywistą moc użyteczną do około 850–900 Wh
- Progi odcięcia baterii zapobiegają całkowitemu rozładowaniu w celu zachowania żywotności, co ogranicza całkowitą dostępną energię
Najlepsze dla: Ogólnych użytkowników kempingowych potrzebujących równowagi między funkcjami a gwarancją w najniższej cenie ze średniej półki.
To Twój produkt? Zdobądź zweryfikowaną ofertę · darmowa odznaka rankingu
EcoFlow River 3
$199 8.2- Ekstremalnie lekki, waży zaledwie 7,5 lbs, idealny do minimalistycznych konfiguracji
- Technologia X-Boost umożliwia zasilanie urządzeń o mocy do 600 W mimo nominalnej mocy inwertera wynoszącej 300 W
- Szybkie ładowanie ze ściany zapewnia naładowanie od 0 do 100% w 56 minut, szybciej niż Bluetti AC180
- Obsługuje integrację z aplikacją umożliwiającą precyzyjne sterowanie prędkością ładowania i aktualizacje oprogramowania
- Ograniczona pojemność 245 Wh nie pozwala na całonocną pracę pełnowymiarowych lodówek kempingowych
- Wejście solarne jest ograniczone do maksymalnie 110 W, co jest wolniejsze niż w przypadku większych urządzeń podczas ładowania poza siecią.
Najlepszy dla: Minimalistycznych kempingowiczów, backpackerów i ultralekkich zestawów potrzebujących zasilania dla telefonów i małych lampek.
To Twój produkt? Zdobądź zweryfikowaną ofertę · darmowa odznaka rankingu
Jak wybrać
Wybierz EcoFlow River 3 (7,5 lbs) do podróży z plecakiem, ale pamiętaj o jego ograniczeniu pojemności do 245 Wh. Do kempingu samochodowego Bluetti AC180 oferuje 1,152 Wh, ale waży 35,3 lbs, czyli znacznie więcej niż EcoFlow Delta 2 o wadze 27 lbs.
Jeśli robisz krótkie postoje, Anker SOLIX C1000 Gen 2 ładuje się całkowicie w ciągu 58 minut. Bluetti AC180 potrzebuje około 75 minut, a EcoFlow River 3 – 56 minut.
Uwzględnij nieefektywność inwertera. Jackery Explorer 1000 v2 traci 10–15% zgromadzonej energii, dostarczając około 850–900 Wh użytecznej mocy z teoretycznej pojemności 1,000 Wh.
Większość urządzeń tutaj posiada klasę szczelności IP20, tak jak EcoFlow Delta 2, co oznacza, że nie są odporne na działanie wody. Zaplanuj przechowywanie ich pod zadaszeniem lub w wodoodpornej torbie podczas deszczu.
Nasz werdykt
EcoFlow Delta 2 jest najlepszym wyborem dla większości kempingowiczów dzięki optymalnemu połączeniu wagi (27 lbs), efektywności przy niskich obciążeniach (67% przy 34W) oraz ceny za użyteczną watogodzinę ($0.61). Wybierz Anker SOLIX C1000 Gen 2, jeśli priorytetem jest szybkie ładowanie (58 min), lub EcoFlow River 3 do ultralekkiego backpackingu.
Wymieniasz starszy model? Możesz sprzedać go za darmo na Bazeta, naszej giełdzie ogłoszeń.
Często zadawane pytania
Która stacja zasilania ładuje się najszybciej?
EcoFlow River 3 ładuje się od 0–100% w 56 minut, tuż za nim plasuje się Anker SOLIX C1000 Gen 2 z wynikiem 58 minut. Bluetti AC180 potrzebuje około 75 minut.
Jaką rzeczywistą moc użyteczną zapewnia Jackery Explorer 1000 v2?
Mimo że Jackery Explorer 1000 v2 ma nominalną pojemność 1000 Wh, oferuje około 850–900 Wh użytecznej mocy ze względu na straty sprawności inwertera wynoszące 10–15%.
Czy EcoFlow River 3 może zasilać lodówkę kempingową?
EcoFlow River 3 ma pojemność 245 Wh i nie jest w stanie zasilać pełnowymiarowych lodówek kempingowych przez całą noc. Lepiej nadaje się do telefonów, lampek i małej elektroniki.
Które urządzenie jest najlepsze dla urządzeń o niskiej mocy?
EcoFlow Delta 2 jest zoptymalizowany pod kątem stabilnego zasilania o niskiej mocy, zapewniając 67% swojej deklarowanej pojemności w watogodzinach przy stałym poborze mocy wynoszącym 34 W, co czyni go idealnym do laptopów i smartfonów.