Nejlepší turistické boty pro muže v roce 2026: Nejlepší hodnocené výběry

Robustní kožená turistická bota s hrubou gumovou podrážkou na šedém štěrku – ilustrace pro Nejlepší turistické boty pro muže v roce 2026: Nejlepší hodnocené tipy

Editoriálně nezávislé. Tato stránka může obsahovat affiliate odkazy a jasně označené placené pozice — viz naše oznámení o reklamě. Placené pozice nikdy nemění pořadí hodnocení níže. Jako Amazon Associate získáváme provize z kvalifikovaných nákupů. Ceny jsou orientační ($) a často se mění; odkazy na prodejce vedou na amazon.com (USA).

Vyhodnotili jsme šest nejlépe hodnocených turistických bot pro muže na základě hmotnosti, technologie voděodolnosti, odolnosti podešve a poměru ceny k výkonu. Toto hodnocení je určeno mužským turistům hledajícím konkrétní úrovně podpory, od lehkých denních túr po náročné terény s těžkým nákladem.

Jak jsme tyto produkty hodnotili

Hmotnost na párTyp voděodolné membrányTechnologie tlumení mezisoleHloubka vzorku podrážky a přilnavostCenová hladinaMožnosti objemu střihu

Celá metodika hodnocení →

Přehled

#ProduktSkóreCenaNejvhodnější pro
1 Salomon X Ultra 5 Mid GTX 9.4 $190 Denní túry, rychlé balení a lehké backpacking na skalnatých stezkách
2 LOWA Renegade EVO GTX Mid 9.2 $280 Turisté nesoucí zatížené batohy v náročném terénu, kteří potřebují maximální podporu
3 Salomon Quest 5 GTX 9.0 $240 Více denní backpacking s těžkými náklady na technických, nerovných stezkách
4 Merrell Moab 3 Mid Waterproof 8.8 $175 Začátečníci s omezeným rozpočtem a příležitostní denní turisté v náročném terénu
5 Oboz Katabatic LT Mid GTX 8.5 $210 Turisté preferující syntetické materiály před kůží kvůli nižší hmotnosti
6 adidas Terrex Skychaser AX5 Mid GORE-TEX CLIMAWARM+ 8.2 $160 Turistika v chladném počasí a zimní podmínky na stezkách
1
S

Salomon X Ultra 5 Mid GTX

$190 9.4
Výhody
  • Lehká konstrukce s hmotností přibližně 1 lb 15 oz za pár
  • Advanced Chassis™ s Active Support poskytuje stabilitu na skalnatých stezkách
  • Celodenní gumová podešev Contagrip® nabízí spolehlivou přilnavost na kombinovaném terénu
Nevýhody
  • Špička a přední část boty jsou úzké, u širokých nohou je nutné zvolit větší velikost
  • Menší podpora kotníku ve srovnání s těžšími konkurenty, jako je LOWA Renegade
  • Může být v horkém počasí díky membráně GORE-TEX příliš teplá

Vhodné pro: Denní túry, rychlé balení a lehké batohování na skalnatých stezkách

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

2
L

LOWA Renegade EVO GTX Mid

$280 9.2
Výhody
  • Dvouinjekční mezipodešev DuraPU/DynaPU poskytuje vynikající dlouhodobé pohodlí
  • Dostupné v šířkách Narrow, Medium a Wide pro přesné padnutí
  • Gumová podrážka Vibram Rene Trac s hloubkou vzorku 5 mm si poradí s drsným terénem
Nevýhody
  • Těžší, přibližně 2 lb 9.6 oz za pár, ve srovnání s lehčími modely
  • Vyšší cena $280 překračuje většinu konkurentů v tomto seznamu

Vhodné pro: Turisté nesoucí zatížené batohy v náročném terénu, kteří potřebují maximální podporu

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

3
S

Salomon Quest 5 GTX

$240 9.0
Výhody
  • Vyvažuje hmotnost (~2 lb 9.3 oz) s odolností pro technický terén
  • Svršek z nubukové kůže a ripstop nylonu odolává oděru
  • Mezipodešev EnergyCell poskytuje pružné tlumení pro vícedenní túry
Nevýhody
  • Menší hloubka vzorku 3,8 mm nabízí nižší přilnavost v hlubokém blátě než LOWA Renegade
  • O přibližně 10 uncí těžší než Salomon X Ultra 5

Vhodné pro: Vícedenní turistiku s těžkým nákladem na technických, nerovných stezkách

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

4
M

Merrell Moab 3 Mid Waterproof

$175 8.8
Výhody
  • Minimální doba zaužívání umožňuje okamžité použití přímo z krabice
  • Nabízí lepší podporu klenby než většina konkurence ve stejné cenové kategorii
  • Nižší cena $175 nabízí skvělý poměr ceny a výkonu pro příležitostné turisty
Nevýhody
  • Těžší při ~2,44 lb na pár, což činí botu méně obratnou pro rychlé balení
  • Nášlapné vzorky se mohou zanášet v hlubokém blátě, což snižuje přilnavost ve srovnání s konkurenty s hlubším vzorkem

Vhodné pro: Začátečníky šetřící rozpočtem a příležitostné denní turisty na náročném terénu

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

5
O

Oboz Katabatic LT Mid GTX

$210 8.5
Výhody
  • Syntetická konstrukce snižuje celkovou hmotnost ve srovnání s koženými svršky
  • Voděodolnost GTX zajišťuje suché nohy ve vlhkých podmínkách
  • Střední cenová hladina $210 vyvažuje náklady s odolností syntetických materiálů
Nevýhody
  • Postrádá specifickou technologii podpory podlahy, kterou nabízejí modely Salomon
  • Syntetické materiály nemusí nabízet stejnou dlouhodobou konstrukční tuhost jako useň

Vhodné pro: Turisty preferující syntetické materiály před kůží kvůli nižší hmotnosti

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

6
A

adidas Terrex Skychaser AX5 Mid GORE-TEX CLIMAWARM+

$160 8.2
Výhody
  • Izolační technologie CLIMAWARM+ udržuje teplo v chladném počasí
  • Nejnižší cena $160 mezi nejlepšími voděodolnými modely
  • Voděodolnost GORE-TEX zachovává prodyšnost a zároveň blokuje vlhkost
Nevýhody
  • Izolace může způsobit přehřívání při náročných túrách v mírných teplotách
  • Menší specializovaná podpora konstrukce ve srovnání s vyhrazenými turistickými značkami, jako je Salomon

Vhodné pro: Turistiku v chladném počasí a zimní podmínky na stezkách

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

Jak vybrat

1
Hmotnost vs. podpora

Zvolte Salomon X Ultra 5 (~1 lb 15 oz) pro agilitu při denních túrách, nebo LOWA Renegade (~2 lb 9.6 oz), pokud nosíte těžké batohy vyžadující maximální podporu kotníku.

2
Objem střihu

Pokud máte široké nohy, volte LOWA Renegade, která nabízí varianty Narrow, Medium a Wide; Salomon X Ultra 5 je úzký i ve verzi wide.

3
Poveternostní podmínky

Zvolte adidas Terrex Skychaser pro jeho izolaci CLIMAWARM+ v chladném počasí, ale vyhněte se mu v mírných teplotách, protože může způsobit přehřátí ve srovnání s neizolovanými modely.

4
Rozpočtová omezení

adidas Terrex ($160) a Merrell Moab ($175) mají nejnižší vstupní ceny, zatímco LOWA Renegade ($280) si účtuje prémii za svou odolnost a šířkové varianty.

Náš verdikt

Salomon X Ultra 5 Mid GTX je nejlepší celkovou volbou pro většinu mužů díky lehké konstrukci a podpoře Advanced Chassis, zatímco LOWA Renegade EVO GTX Mid vyhrává díky stabilitě při těžkých nákladech a možnostem šířky.

Vyměňujete starší model? Můžete jej zdarma prodat na Bazeta, našem tržišti s inzeráty.

Často kladené otázky

Která turistická bota je pro muže nejlehčí?

Salomon X Ultra 5 Mid GTX je nejlehčí s hmotností přibližně 1 lb 15 oz za pár.

Která bota nabízí nejlepší šířkové varianty?

LOWA Renegade EVO GTX Mid nabízí šířkové varianty Narrow, Medium a Wide, zatímco Salomon X Ultra 5 je úzký.

Jaké jsou nejlevnější voděodolné turistické boty?

adidas Terrex Skychaser AX5 Mid stojí $160, což z něj činí nejlevnější variantu s voděodolností GORE-TEX.

Která bota je nejlepší pro těžké batohy?

LOWA Renegade EVO GTX Mid je nejlepší pro nošení těžkých batohů díky dvouinjekční mezipodešvi DuraPU/DynaPU a robustní konstrukci.

Zdroje

  1. Nejlepší turistické boty pro muže
  2. Nejlepší turistické boty
  3. Nejlepší turistické boty
  4. Nejlepší turistické boty
  5. Nejlepší turistické boty
  6. Nejlepší turistické boty pro muže

Hodnocení uživatelů

Načítání recenzí…
Napsat recenzi