Nejlepší turistické boty pro ženy v roce 2026

Pár kožených turistických bot vedle složené vlněné mapy – ilustrace pro Nejlepší turistické boty pro ženy v roce 2026

Editoriálně nezávislé. Tato stránka může obsahovat affiliate odkazy a jasně označené placené pozice — viz naše oznámení o reklamě. Placené pozice nikdy nemění pořadí hodnocení níže. Jako Amazon Associate získáváme provize z kvalifikovaných nákupů. Ceny jsou orientační ($) a často se mění; odkazy na prodejce vedou na amazon.com (USA).

Vyhodnotili jsme šest nejlepších dámských turistických bot podle hmotnosti, technologie voděodolnosti, hloubky vzorku podrážky a poměru ceny k výkonu. Toto hodnocení je určeno turistům hledajícím konkrétní úroveň podpory, od lehké obratnosti po stabilitu při vysoké zátěži.

Jak jsme tyto produkty hodnotili

Hmotnost na párTyp voděodolné membrányHloubka a materiál podešveVýška tlumení střední podrážkyOdolnost svršku

Celá metodika hodnocení →

Přehled

#ProduktSkóreCenaNejvhodnější pro
1 LOWA Renegade EVO GTX Mid 9.4 $280 Celkový výkon při pěší turistice pro běžné jednodenní výlety i vícedenní túry
2 Salomon Quest 5 GTX 9.2 $230 Batování s těžkým nákladem a turistika zaměřená na stabilitu
3 La Sportiva TX Hike Mid Leather GTX 9.0 $219 Technický terén, kde je potřeba kombinovat obratnost s podporou kotníků
4 Merrell Moab 3 Mid GTX 8.8 $170 Středně náročné túry a začátečníci až středně pokročilí turisté hledající celodenní pohodlí
5 Salomon X Ultra 5 Mid GTX 8.6 $190 Lehká turistika, kde je stabilita prioritou před maximálním tlumením
6 HOKA Kaha 3 GTX 8.5 — Dálková turistika vyžadující maximální tlumení nárazů a odpružení
1
L

LOWA Renegade EVO GTX Mid

$280 9.4
Výhody
  • Váží pouze 2 lb na pár, což zajišťuje rovnováhu mezi podporou a odezvou
  • Obsahuje Gore-Tex voděodolnost pro konzistentní ochranu ve vlhkých podmínkách
  • Testeři ji označují za nejlepší iteraci řady Renegade pro běžnou turistiku
Nevýhody
  • Nejvyšší cenová hladina v tomto hodnocení – 280 USD, výrazně vyšší než u varianty Merrell za 170 USD
  • Chybí specifické vysoké tlumení, jaké nabízí HOKA Kaha 3 GTX pro pohodlí na dlouhé vzdálenosti

Nejvhodnější pro: Celkový výkon při pěší turistice pro běžné jednodenní výlety i vícedenní túry

Je toto váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

2
S

Salomon Quest 5 GTX

$230 9.2
Výhody
  • Vybaveno podrážkou All Terrain Contagrip pro lepší přilnavost na mokrém blátě a pískovci
  • Obsahuje mezipodešev EnergyCell EVA pro tlumení nárazů při strmých sestupech
  • Funkce 4D Advanced Chassis pro stabilitu pod těžkým nákladem
Nevýhody
  • Vyžaduje počáteční dobu zaběhnutí přibližně 5 mil na změkštění nubukové kůže
  • V horkém počasí se zahřívá kvůli konstrukci s voděodolnou podšívkou

Nejvhodnější pro: Turistiku s těžkým zavazadlem a chůzi se důrazem na stabilitu

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

3
L

La Sportiva TX Hike Mid Leather GTX

$219 9.0
Výhody
  • Využívá svršek z prodyšné síťoviny pro nízkou hmotnost a vzdušnost
  • Obsahuje stabilizátor paty z mikrovlákna pro udržení chodidla v technickém terénu
  • Spojuje agilitu trailových běžeckých bot s podporou tradičních pohorek
Nevýhody
  • Vyšší cena než u Merrell Moab 3 Mid GTX (219 $ vs 170 $)
  • Menší výška tlumení ve srovnání s výškou paty 41,9 mm u modelu HOKA Kaha 3 GTX

Nejvhodnější pro: Technický terén, kde je vyžadována obratnost v kombinaci s podporou kotníku

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

4
M

Merrell Moab 3 Mid GTX

$170 8.8
Výhody
  • Funkce Vibram TC5+ podrážka s 5,0 mm hlubokými výstupky
  • Nabízí o 32,7 % větší pružnost než průměrné pohorky
  • Obsahuje Merrell Air Cushion v mezipodešvi pro ochranu proti nárazům
Nevýhody
  • Síťované panely jsou časem náchylné k trhání
  • Běhouny nejsou dostatečně agresivní pro bláto nebo velmi měkký terén

Nejvhodnější pro: Středně náročné túry a začátečníky až středně pokročilé turisty hledající celodenní pohodlí

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezpečný odznak hodnocení

5
S

Salomon X Ultra 5 Mid GTX

$190 8.6
Výhody
  • Konstrukce s vrškem z materiálu Matryx Kevlar pro odolnost
  • Obsahuje Advanced Chassis pro stabilitu v lehké konstrukci
  • Vyznačuje se Gore-Tex nepromokavostí pro vlhké podmínky
Nevýhody
  • Menší tlumení než u modelu HOKA Kaha 3 GTX, který dosahuje o 29,0 % lepšího tlumení nárazů
  • Vyšší cena než u modelu Merrell Moab 3 Mid GTX (190 USD vs. 170 USD)

Nejvhodnější pro: Lehkou turistiku, kde je stabilita upřednostněna před maximálním tlumením

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

6
H

HOKA Kaha 3 GTX

8.5
Výhody
  • Disponuje výškou stohu paty 41,9 mm pro maximální tlumení
  • Skóre 120 SA v tlumení nárazů, což je o 29,0 % lepší ochrana než průměr
  • Obsahuje konstrukci paty SwallowTail pro plynulé přechody vpřed
Nevýhody
  • Výška stohu vyžaduje širokou mezipodešev pro přirozenou stabilitu, což přidává objem
  • Cena není uvedena explicitně, což ztěžuje přímé srovnání nákladů s modelem Merrell za $170.

Nejvhodnější pro: Dálkovou turistiku vyžadující maximální tlumení nárazů a komfort

Je to váš produkt? Získejte ověřený výpis · bezplatný odznak hodnocení

Jak vybrat

1
Výška tlumení

Zvolte HOKA Kaha 3 GTX, pokud potřebujete maximální tlumení nárazů, díky výšce stohu paty 41,9 mm. Zvolte Merrell Moab 3 Mid GTX, pokud preferujete pružnější botu, která je o 32,7 % pružnější než průměr.

2
Hmotnost vs. podpora

Vyberte LOWA Renegade EVO GTX Mid pro vyváženou hmotnost páru 2 lb. Pokud nosíte těžké batohy, zvolte Salomon Quest 5 GTX, protože jeho 4D Advanced Chassis poskytuje vynikající stabilitu pod zátěží.

3
Období zaužívání

Salomon Quest 5 GTX potřebuje přibližně 5 mil zaběhnutí, aby zjemnil svou useň z nubukové kůže. Pokud potřebujete okamžité pohodlí, zvažte Merrell Moab 3 Mid GTX, který nabízí celodenní pohodlí od samého začátku.

Náš verdikt

LOWA Renegade EVO GTX Mid je nejlepší volbou pro celkový výkon za $280, zatímco Merrell Moab 3 Mid GTX nabízí nejlepší poměr ceny a výkonu za $170 pro středně náročné stezky.

Vyměňujete starší model? Můžete jej zdarma prodat na Bazeta, našem tržišti s inzeráty.

Často kladené otázky

Které pohorky jsou nejlepší pro těžké batohy?

Salomon Quest 5 GTX je díky podvozku 4D Advanced Chassis navrženému pro stabilitu pod zátěží nejlepší volbou pro těžká zavazadla.

Kolik váží Merrell Moab 3 Mid GTX?

Merrell Moab 3 Mid GTX váží 17,5 oz (495 g) na pár.

Které boty mají nejhlubší vzorek?

Merrell Moab 3 Mid GTX disponuje podrážkami Vibram TC5+ s 5,0 mm hlubokými výstupky.

Je Salomon Quest 5 GTX pohodlný hned od začátku?

Ne, vyžaduje počáteční dobu zaběhnutí přibližně 5 mil, aby se změkčila konstrukce z nubukové kůže.

Zdroje

  1. Nejlepší pohorky pro ženy
  2. Nejlepší dámské turistické boty
  3. Recenze nejlepších dámských turistických bot
  4. Průvodce nejlepšími dámskými turistickými botami
  5. Nejlepší turistické boty pro ženy
  6. Nejlepší turistické boty pro ženy

Hodnocení uživatelů

Načítání recenzí…
Napsat recenzi