Najlepsze buty trekkingowe na rozcięgno podeszwowe w 2026 roku

Niezależność redakcyjna. Ta strona może zawierać linki afiliacyjne oraz wyraźnie oznaczone płatne umieszczenia — zobacz naszą informację o reklamach. Płatne umieszczenia nigdy nie zmieniają kolejności rankingów poniżej. Jako Amazon Associate zarabiamy na kwalifikujących się zakupach. Ceny są orientacyjne ($) i często się zmieniają; linki do sprzedawców prowadzą do amazon.com (USA).

Oceniliśmy pięć modeli butów hikingowych na podstawie geometrii różnicy wysokości między piętą a przodem stopy, wskaźników absorpcji wstrząsów przez podeszwę środkową oraz kompatybilności z wkładkami ortopedycznymi, aby zidentyfikować modele łagodzące obciążenia związane z rozcięgnem podeszwowym. Ten ranking jest przeznaczony dla piechurów potrzebujących ustrukturyzowanego podparcia łuku stopy i amortyzacji o wysokiej zwrotności energii na trudnym lub ubitym terenie.

Jak ocenialiśmy

Wysokość różnicy między piętą a przodem stopy (mm)Wysokość i gęstość podeszwy środkowejKompatybilność z ortopedycznymi wkładkamiGłębokość bieżnika podeszwy zewnętrznejWaga na but (oz)

Pełna metodologia rankingu →

W skrócie

#ProduktOcenaCenaNajlepsze dla
1 Hoka Kaha 3 GTX 9.4 $220 Hikerzy priorytetyzujący maksymalną absorpcję energii uderzenia pięty i stabilność na skalistym terenie
2 Salomon X Ultra 5 Mid GTX 9.1 $185 Techniczny teren wymagający precyzyjnego dopasowania i wytrzymałej ochrony
3 Merrell Moab 3 Mid Waterproof 8.8 $139.95 Świadomi wartości hikerzy potrzebujący łatwej integracji ortez i natychmiastowego komfortu
4 Oboz Sawtooth X Mid B-Dry 8.5 $180 Hikerzy priorytetyzujący solidne podparcie łuku stopy i strukturalną stabilność
5 Columbia Newton Ridge Plus II WP 7.9 $75–100 Świadomi budżetu kupujący szukający podstawowego wodoodpornego wsparcia hikingowego
1
H

Hoka Kaha 3 GTX

$220 9.4
Zalety
  • Wysokość stosu pianki pod piętą wynosząca 41,9 mm zapewnia maksymalną amortyzację
  • Podeszwa środkowa EVA z trzciny cukrowej o podwójnej gęstości osiąga wynik amortyzacji na poziomie 120 SA
  • Końcówka pięty przyjazna ścięgnu Achillesa zmniejsza nacisk na tył stopy
  • Podeszwa Vibram Megagrip z bieżnikiem o głębokości 3.2 mm zapewnia przyczepność na ubitym terenie
Wady
  • Przy wadze 20 uncji jest znacznie cięższy niż Salomon X Ultra 5 Mid GTX (15,5 uncji)
  • Oddychalność jest słaba nawet w przypadku butów z membraną GORE-TEX Invisible Fit
  • Płytkie bieżniki o głębokości 3,2 mm zapewniają mniejszą przyczepność w błocie w porównaniu z alternatywami o głębszym bieżniku

Najlepsze dla: Piechurów priorytetyzujących maksymalną absorpcję energii przy lądowaniu na pięcie oraz stabilność na kamienistym terenie

To Twój produkt? Zdobądź zweryfikowaną listę · bezpłatna odznaka rankingu

2
S

Salomon X Ultra 5 Mid GTX

$185 9.1
Zalety
  • Zaawansowana konstrukcja Chassis zapewnia stabilność boczną bez nadmiernego ciężaru
  • Podeszwa środkowa EnergyCell zapewnia twardą, responsywną amortyzację zamiast miękkiej miękkości
  • Cholewka wzmocniona włóknem Matryx Kevlar zwiększa trwałość na ścieranie
  • Ulepszona blokada pięty eliminuje przesuwanie się podczas technicznych zejść
Wady
  • Standardowa szerokość może być ciasna dla szerszych stóp, co wymaga wersji szerokiej
  • Grubo wyściełana końcówka utrudnia ciasne zawiązanie sznurówek w okolicy kostki
  • Amortyzacja jest dość twarda, co może oznaczać brak miękkiego odczucia charakterystycznego dla modelu Hoka Kaha 3 GTX

Najlepszy dla: Terenu technicznego wymagającego precyzyjnego dopasowania i solidnej ochrony

To Twój produkt? Zdobądź zweryfikowaną listę · bezpłatna odznaka rankingu

3
M

Merrell Moab 3 Mid Waterproof

$139.95 8.8
Zalety
  • Wyjmowana wkładka Kinetic Fit łatwo mieści indywidualne ortezę
  • Podeszwa Vibram TC5+ zapewnia niezawodną przyczepność na mokrych skałach i błocie
  • Oferuje komfort bez konieczności rozchodzenia od razu po wyjęciu z pudełka
  • Najniższa cena w tym rankingu, około $140
Wady
  • Średniej wysokości kołnierz może być sztywny dla wąskich kostek
  • Membrana wodoodporna jest ciepła w warunkach szczytowych lata
  • Brak wysokiej amortyzacji stosu charakterystycznej dla modelu Hoka Kaha 3 GTX

Najlepsze dla: Świadomych kosztów piechurów potrzebujących łatwej integracji wkładek ortopedycznych i natychmiastowego komfortu

To Twój produkt? Zdobądź zweryfikowaną listę · bezpłatna odznaka rankingu

4
O

Oboz Sawtooth X Mid B-Dry

$180 8.5
Zalety
  • Strukturalna pięta zapewnia wyraźną stabilność dla tylnej części stopy
  • Solidne podparcie łuku stopy jest wbudowane w geometrię podeszwy środkowej
  • Olejkowana skóra nubukowa i podwójne szycie zwiększają trwałość
  • Gumowana podeszwa środkowa EVA ACT+ zapewnia równowagę między amortyzacją a responsywnością
Wady
  • Przy wadze 20 oz odpowiada ciężarowi modelu Hoka Kaha 3 GTX
  • Priorytetyzuje strukturalną stabilność nad lekką elastycznością modelu Salomon X Ultra 5
  • Brak specyficznych wysokich wskaźników absorpcji wstrząsów charakterystycznych dla podeszwy środkowej Hoka o wysokości 41,9 mm

Najlepsze dla: Hikerzy priorytetyzujący solidne podparcie łuku stopy i strukturalną stabilność

To Twój produkt? Zdobądź zweryfikowaną listę · darmowa odznaka rankingu

5
C

Columbia Newton Ridge Plus II WP

$75–100 7.9
Zalety
  • Przystępna cena zaczynająca się od około $75
  • Konstrukcja wodoodporna chroni przed wilgotnymi warunkami
  • Lighter at 16 oz compared to the 20 oz Hoka and Oboz models
  • Prosty design odpowiedni dla podstawowych potrzeb podczas hikingów
Wady
  • Brak wyspecjalizowanego systemu wkładek przyjaznych ortezom, jak w Merrell Moab 3
  • Nie oferuje wysokiej amortyzacji modelu Hoka Kaha 3 GTX
  • Podstawowa konstrukcja może nie zapewniać wystarczającego podparcia łuku stopy przy ciężkim zapaleniu rozcięgna podeszwowego

Najlepsze dla: Świadomych budżetu kupujących szukających podstawowego wodoodpornego wsparcia hikingowego

To Twój produkt? Zdobądź zweryfikowaną listę · bezpłatna odznaka rankingu

Jak wybrać

1
Wysokość różnicy między piętą a przodem stopy

Wybierz Hoka Kaha 3 GTX (różnica 8 mm) lub Oboz Sawtooth X (różnica 8 mm) dla niższego podniesienia pięty, natomiast Salomon X Ultra 5 (11 mm) i Merrell Moab 3 (11,5 mm) oferują wyższe różnice wysokości, które mogą zmieniać napięcie mięśni łydki.

2
Kompatybilność z ortezami

Merrell Moab 3 posiada wyjmowaną wkładkę Kinetic Fit zaprojektowaną specjalnie dla indywidualnych ortez, podczas gdy Hoka i Salomon polegają na zintegrowanej geometrii podeszwy środkowej.

3
Waga vs. amortyzacja

Jeśli waga jest kluczowa, Salomon X Ultra 5 waży 15.5 oz, będąc znacznie lżejszym niż ważący 20 oz Hoka Kaha 3 GTX, ale kosztem wysokości stosu wynoszącej 41.9 mm w modelu Hoka, która zapewnia lepszą absorpcję wstrząsów.

Nasz werdykt

Hoka Kaha 3 GTX to najlepszy wybór dzięki niezrównanej amortyzującej podeszwie środkowej o wysokości 41,9 mm i konstrukcji przyjaznej ścięgnowi Achillesa, podczas gdy Merrell Moab 3 oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny dla osób wymagających kompatybilności z wyjmowanymi ortezami.

Wymieniasz starszy model? Możesz sprzedać go za darmo na Bazeta, naszej giełdzie ogłoszeń.

Często zadawane pytania

Który but ma najwyższy wynik amortyzacji?

Model Hoka Kaha 3 GTX osiąga wynik amortyzacji na poziomie 120 SA, znacznie powyżej średniej, dzięki podeszwie środkowej EVA z trzciny cukrowej o podwójnej gęstości.

Który but jest najlepszy dla indywidualnych wkładek ortopedycznych?

Model Merrell Moab 3 Mid Waterproof posiada wyjmowaną wkładkę Kinetic Fit, która specjalnie accommodates indywidualne wkładki ortopedyczne.

Jak porównują się spadki pięty?

Modele Hoka Kaha 3 GTX i Oboz Sawtooth X mają różnicę wysokości pięty wynoszącą 8 mm, podczas gdy Salomon X Ultra 5 ma 11 mm, Columbia Newton Ridge Plus II ma 10 mm, a Merrell Moab 3 ma 11,5 mm.

Który but jest najlżejszy?

Salomon X Ultra 5 Mid GTX jest najlżejszy, ważąc 15.5 oz, w porównaniu z Columbia Newton Ridge Plus II ważącym 16 oz oraz cięższymi modelami Hoka i Oboz ważącymi po 20 oz.

Źródła

  1. Najlepsze buty hikingowe na rozcięgno podeszwowe
  2. Najlepsze buty hikingowe na zapalenie rozcięgna podeszwowego
  3. Najlepsze buty hikingowe na zapalenie rozcięgna podeszwowego 2026
  4. Najlepsze buty hikingowe na rozcięgno podeszwowe
  5. Najlepsze buty hikingowe na rozcięgno podeszwowe
  6. Najlepsze buty hikingowe na rozcięgno podeszwowe

Opinie użytkowników

Ładowanie opinii…
Napisz opinię